Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 14 marca 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 2807
Artykuł oceniony na 3.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Gumki kauczukowe recepturki nieznane zastosowania

Można bez problemu powiedzieć, że gumki recepturki to przedmiot codziennego użytku. W dodatku o wszechstronnym zastosowaniu. Stosowane są powszechnie w różnych dziedzinach przemysłu. A także w rolnictwie i ogrodnictwie. Co więcej, znajdziesz je też w bankach, szkołach, aptekach, biurach, sekretariatach i sklepach. Jak widzisz, gumki recepturki znaleźć można niemal wszędzie. Również w gospodarstwie domowym. Dlaczego są to produkty tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że ich zastosowanie ogranicza wyłącznie Twoja wyobraźnia. Gumki recepturki mogą Ci się przydać, gdy chcesz zrobić sobie warkoczyki, możesz spiąć nimi plik banknotów i możesz dzięki nim posegregować pocztę. Bez wątpienia trudno jest znaleźć drugi tak mały przedmiot, o tak dużym potencjale. Dlatego właśnie dziś chcemy przybliżyć Ci historię gumek recepturek i powiedzieć kilka słów o tym, z czego są produkowane i jakie mają zastosowanie - zarówno te bardziej znane, jak i mniej.

Gumki recepturki w różnych kolorach

Według definicji gumka recepturka to wąski okrąg, który wykonany został z rozciągliwego materiału. Obwód nie może być większy niż 30 cm. A stworzona została z myślą o spinaniu niewielkich i stosunkowo lekkich przedmiotów. Skąd wzięły się gumki recepturki?

Historia gumki recepturki - jak to dobrze, że mamy szczęście i możliwość korzystać z tego wynalazku


Gumka recepturka wynaleziona została w XIV wieku. Dokonał tego Stephen Perry. Na samym początku była to opaska wykonana z wulkanizowanej gumy. Stworzona z myślą o takich czynnościach jak np. sczepianie ze sobą różnego rodzaju dokumentów, plików papierów oraz kopert. Z czasem jednak okazało się, że produkt ten sprawdza się w wielu innych sytuacjach codziennego życia. Zaczęto ją na szeroką skalę wykorzystywać w aptekach. Farmaceuci dzięki gumce mogli przypisać konkretną receptę do konkretnego leku, który umieszczony był w butelce, kartonowym opakowaniu lub pudełku. W sieci znaleźć można informacje o tym, że to właśnie dzięki temu gumki te nazywamy dziś recepturkami.

Zastanawiasz się pewnie nad tym, jak przebiega produkcja gumek. Co ciekawe, proces ten nie zmienił się mocno od czasów, kiedy została wynaleziona. Do dziś polega on przede wszystkim na tym, że odcinane są niewielkie, wyjątkowo cienkie fragmenty gumowej rurki.

Jakie zalety mają gumki recepturki?


Gumki recepturki to produkty, które charakteryzują się wyjątkowo szerokim zastosowaniem. Wszystko dzięki temu, że mają tyle zalet. Co w takim razie, jest w nich aż tak wyjątkowego? Do korzyści wykorzystywania gumek recepturek można zaliczyć m.in.:

 • niską cenę;
 • dostępność w wielu rozmiarach i kolorach;
 • brak przewodnictwa elektrycznego;
 • wytrzymałość;
 • wysoką elastyczność - można zabezpieczać nimi produkty o większych rozmiarach;
 • miękkość - dzięki temu, nie mają negatywnego wpływu na produkty, które spinasz ze sobą.
Gumka recepturka nałożona na dwa palce

Przy okazji zalet gumek recepturek warto wspomnieć o tym, z czego są one wykonywane. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się naturalne materiały lateksowe na bazie kauczuku. W ofercie sklepu Neopak znajdziesz:

 • gumki recepturki kauczuk 60%;
 • gumki recepturki kauczuk 80%
 • gumki recepturki kauczuk 100%.

Na co ma wpływ zawartość kauczuku? Przede wszystkim na elastyczność oraz wytrzymałość produktu. Im wyższa wartość, tym lepiej.

Gumki recepturki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Gumki recepturki

Gumki recepturki, które polecamy:

Typowe i nietypowe zastosowania gumek recepturek


Prezentowane gumki recepturki o różnej zawartości kauczuku, o różnych szerokościach i kolorach to wręcz idealny sposób na spinanie, łączenie i segregowanie różnego rodzaju przedmiotów. Są to produkty bardzo łatwe w użytkowaniu, dzięki czemu są tak bardzo popularne. Znajdziesz je bowiem w sklepie spożywczym, w warzywniaku osiedlowym, aptece, szkole, biurze i w domu. Ponadto możesz się z nimi zetknąć na uczelni, na działce oraz w wielu innych miejscach, takich jak np. kwiaciarnia, pasmanteria czy drogeria. Często okazują się niezastąpione w pracy magazynów wysyłkowych oraz w ogrodzie. Możesz nimi na przykład podwiązać gałązki krzewu. Jakie zastosowania gumek recepturek mogą Cię zaskoczyć? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych zastosowań. Zanim jednak do tego przejdziemy z przyjemnością, prezentujemy Ci kilka rodzajów gumek recepturek, które znajdziesz w naszym sklepie.

Gumki z zawartością kauczuku 60%:

Gumki z zawartością kauczuku 80%:

 • gumki lateksowe 130mmx1,5x5,0 - 1kg.

Gumki z zawartością kauczuku 100%:

Gumki recepturki to przedmioty, które nie łatwo jest zastąpić. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ich możliwości i szerokie zastosowanie. Można też czasami zaskoczyć się tym, do czego są wykorzystywane. Jesteś ciekaw? Zapraszamy do dalszej lektury.

Szklanka z herbatą i gumka recepturka leżąca obok
 1. Oznaczanie kieliszków lub szklanek - impreza to czas, w którym bawisz się i dużo pijesz. Ciężko znaleźć kogoś, kto choć raz nie pomylił się i nie wziął szklanki kolegi lub koleżanki. Jak się okazuje, problem ten można rozwiązać przy pomocy gumek recepturek. Wystarczy, że każdą szklanką przyozdobisz gumką recepturkąw innym kolorze. Co ciekawe, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i za pomocą tej samej gumki określić mniej więcej poziom mocnego alkoholu w drinkach.
 2. Gdy chcesz wstawić kieliszki do wina lub szampana do zmywarki, to przyznasz, że może być to nie lada wyzwanie. Często niestety przesuwają się, co może spowodować ich uszkodzenie. Jest na to rozwiązanie. Możesz owinąć nóżkę gumką i zaczepić ją o kratkę stojaka na naczynia w zmywarce. Bez problemu unikniesz uszkodzeń i niepotrzebnych strat.
 3. Nie masz zaparzacza do herbaty a irytuje Cię ciągłe wpadanie sznureczka od herbaty do kubka. Możesz pozbyć się problemu przy użyciu gumki recepturki. Owiń gumkę wokół kubka i dzięki temu zapobiegnij jakimkolwiek ruchom sznureczka.
 4. Otwieranie słoików z wekami bywa problematyczne. Zwłaszcza jeśli są trudności z pewnych uchwyceniem zakrętki. Możesz użyć do tego ściereczki, ale to też nie jest gwarantowany sposób. Ciekawą opcją natomiast jest użycie gumki recepturki. Wybierz dość szeroką gumkę, która bez problemu zakryje brzegi wieczka. Gumowy rant w bardzo dużym stopniu ułatwi Ci odkręcenie słoika.
 5. Często deski do krojenia, zwłaszcza te mniejsze uporczywie podczas krojenia się przesuwają. Jak w takiej sytuacji mogą pomóc gumki recepturki? Jak się okazuje w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zarówno z prawej, jak i lewej strony deski założysz gumkę. Aby uniknąć problemów, a czasami wręcz niebezpieczeństw z tym związanych najlepiej deskę zabezpieczą gumki szerokie o płaskim przekroju.
 6. Zsuwający się do wnętrz pojemnika worek na śmieci to zmora większości domowników. Jeśli chcesz temu zapobiec, skorzystaj z gumek recepturek. Oczywiście, że tak. Wystarczy, że wybierzesz gumkę o dużej średnicy i umieścisz ją tuż pod rantem pojemnika. Bez wątpienia skutecznie przytrzyma ona brzegi worka przed dostaniem się go do środka i koniecznością nieprzyjemnego wyciągania.
 7. Podróż zwłaszcza samolotem mocno ogranicza możliwości, dotyczące zabrania ze sobą dowolnej ilości rzeczy. Dlatego właśnie liczy się metoda pakowania. Jednym z cieszących się ogromną popularnością sposobów na pakowanie i oszczędność miejsca w walizce lub torbie podróżnej jest rolowanie ubrań. Jeśli chcesz przy okazji zabezpieczyć ubrania przed tym, żeby się rozwijały, użyj gumek recepturek. Elastyczny materiał, nie zrobi im krzywdy.
 8. Masz problem ze spadającymi z wieszaka koszulkami na ramiączkach lub sukienkami? Wystarczy, że na brzegach umieścisz gumki. Dzięki temu masz pewność, że nie zaskoczy Cię niemiły widok pomiętej bluzeczki leżącej na dnie szafy.
 9. Lubisz DIY? Jeśli tak to z pewnością masz w domu mnóstwo różnego rodzaju wstążek i pasków. Przydałaby się też miara krawiecka. Najlepiej zabezpieczyć te przedmioty przy użyciu gumki recepturki. Zachowasz porządek dzięki temu i nie będzie konieczności niczego rozplątywać.
 10. Malowanie paznokci to zajęcie dla cierpliwych. A wiesz, że idealny francuski manicure możesz uzyskać przy pomocy gumek recepturek? Owiń czubek palca gumką w taki sposób, aby jej linia znajdowała się delikatnie nad tak zwanym "półksiężycem" paznokcia. Pomaluj białym lub kolorowym lakierem, zdejmij i nałóż bezbarwny lakier. Gotowe.
 11. A może uwielbiasz szyć? Jeśli tak, to również mamy dla Ciebie sposób na wykorzystanie gumek recepturek. Pojedyncze nici, sznureczki oraz dratwy - to wszystko miesza się w pojemniku z Twoimi skarbami. Jeśli chcesz zaprowadzić w nich porządek użyj gumek recepturek.
 12. Wielkanocne ozdabianie jajek może być jeszcze szybsze i przyjemniejsze. Weź dwie, trzy lub cztery gumki i załóż je na jajko - każda pod innym katem. Co dalej? Zabarw je przy pomocy barwnika tak, jak robiłeś to wcześniej. I świąteczne jajka gotowe.
 13. Malujesz mieszkanie i masz problem z nadmiarem farby na pędzlu? Duża gumka recepturka założona na puszkę z farbą pozwoli Ci na łatwe pozbycie się nadmiaru materiału.
 14. Odkręcanie śruby z wyrobioną główką jest nie lada wyzwaniem. Co zrobić w takiej sytuacji? A może byś wypróbował gumkę recepturkę? Umieść ją między główką a czubkiem śrubokręta. Dzięki temu w znacznym stopniu zwiększysz siłę odkręcania.
 15. Wiecznie plączące się kable to zmora wielu osób. Szuflada z ładowarkami albo bałagan za szafką RTV to codzienność. Możesz ją jednak szybko i w prosty sposób uprzyjemnić. Zwijaj i segreguj kable przy pomocy gumek recepturek.
 16. Słyszałeś może o tym, ze z gumki recepturki można zrobić zakładkę do książki? Zaskoczony? Nie przejmuj się, my również byliśmy. Jak się jednak okazuje - można. Wystarczy, że przełożysz gumkę przez tę część książki, którą już przeczytałeś oraz przez okładkę. Ważne jest to, żeby gumka przebiegała przez cały grzbiet książki. Taka zakładka na pewno nie wyleci.

Karton pełen czerwonych gumek recepturek

Liczne zastosowanie gumek recepturek sprawia, że jest to produkt, którego nie może zabraknąć w Twoim domu. Zwłaszcza że z dostępnością nie ma żadnego problemu. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór gumek recepturek w różnych kolorach i o różnych rozmiarach. Sprzedawane są na kilogramy. Ile sztuk znajduje się w takim zestawie? Wszystko zależy od rozmiaru gumki. I tak na przykład gumki recepturki 70mmx1,5x3,0 czerwone - 1kg to około 3000 sztuk w opakowaniu.
Gumki kauczukowe recepturki nieznane zastosowania
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie