Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyniedziela, 23 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 529
Ilość komentarzy: 0

Jak Doypacki zmieniły sposób, w jaki spożywamy żywność?

Jak Doypacki zmieniły sposób, w jaki spożywamy żywność?


Pakowanie żywności to proces, który wymaga naprawdę dużo uwagi o odpowiednich rozwiązań, dlatego też nigdy nie było to łatwe, w szczególności jeśli weźmiemy pod uwagę producentów, którym zależy na tym, by ich produkty spożywcze były zdatne do spożycia jak najdłużej. Na przestrzeni czasu powstało wiele ciekawych opakowań do żywności, dzięki którym ich świeżość i przydatność do spożycia znacznie się wydłużyła. Ponadto producenci opakowań starali się również zadbać o wygodę użytkowania tego rodzaju opakowań, dlatego też obecnie mamy dużo opakowań, które pozwalają na wygodniejsze spożywanie danych posiłków czy produktów.

Jednym z ciekawszych opakowań, które powstało jeszcze w tamtym stuleciu były tak zwane Doypacki. Odpowiemy sobie na pytanie kiedy tego rodzaju opakowania powstały, kto się do tego przyczynił oraz jakie zastosowania miały na samym początku tego rodzaju opakowania. Sprawdzimy również, jakie zastosowania obecnie mają popularne Doypacki, a także, w jaki sposób zmieniły one obraz tego, w jaki sposób w dzisiejszych czasach spożywamy i przechowujemy żywność. Oczywiście jak zawsze odpowiedzi na te pytania, znajdą się w dalszej części tego artykułu.

ekologiczny doypack


Czym są opakowania Doypack?


Odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie czym tak naprawdę są opakowania typu Doypack, a następnie przejdziemy do historii ich powstania. Opakowania Doypack to rodzaj worka o przekroju stożka, wykonane są z tworzywa sztucznego, najczęściej posiadają zamknięcie strunowe, jednak możemy się spotkać również z zamknięciem w postaci korka, umiejscowionego w górnym rogu opakowania lub na środku górnej krawędzi. Dzięki swojemu kształtowi, a głównie płaskiej podstawie, dnie, mogą samodzielnie stać, znacznie zwiększa to stabilność takiego opakowania. Obecnie produkuje się je z folii polietylenowej, folii laminowanej, a także folii z wierzchnią warstwą papierową. Wszystko zależne jest od tego, jaki finalnie produkt ma znaleźć się w środku takiego opakowania. Obecnie opakowania Doypack są wykorzystywane w branżach takich jak branże spożywcza, farmaceutyczna, kosmetyczna, jednak możemy się spotkać z wykorzystaniem Doypacków również w branży odzieżowej. Niszowi producenci wykorzystują takie opakowania na przykład do zapakowania bielizny czy skarpetek.

opakowania typu doypack
Woreczki Doypack Papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki Doypack Papierowe


Kiedy i jak powstały opakowania Doypack?


Opakowanie typu Doypack pierwszy raz ujrzało światło dzienne w XX wieku w latach 60. Zostało ono opracowane oraz opatentowane przez francuską firmę o nazwie Thimonnier, a samym pomysłodawcą takiego opakowania był niejaki Louis Doyen. Jak nietrudno się domyślić, nazwa opakowania to połączenie początku nazwiska pomysłodawcy (DOY) oraz angielskiego słowa oznaczającego pakowanie (PACK). Był dokładnie rok 1962 kiedy pierwszy raz opakowanie zostało wprowadzone na rynek, od razu zyskały popularność, a pierwotnie wykorzystywane były tylko wśród producentów żywności. Dopiero w latach 90. XX wieku tego typu opakowania zaczęto stosować do pakowania kosmetyków oraz produktów z kategorii farmaceutycznej.

papierowe doypacki


W jaki sposób opakowania Doypack zmieniły to, jak spożywamy dzisiaj żywność?


Wprowadzenie opakowań Doypack miało znaczący wpływ na to, w jaki sposób producenci żywności mogli zacząć pakować swoje produkty, w szczególności jeśli chodzi o indywidualnych konsumentów. Opakowania tego rodzaju posiadają wiele zalet, takich jak duża wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, możliwość zabezpieczenia żywności przed światłem i niekorzystnym działaniem warunków zewnętrznych. Dziś te opakowania są wykorzystywane nie tylko w branży spożywczej, ale także w kosmetycznej czy farmaceutycznej, jednak ich początek polegał na skutecznym zabezpieczaniu produktów spożywczych.

Dzisiaj możemy je kojarzyć, chociażby z tego, że na pułkach sklepowych stoją w nich różnego rodzaju musy owocowe do bezpośredniego spożycia (posiadają zamknięcie z korkiem, zakrętką, która w prosty i wygodny sposób daje nam dostęp do produktu spożywczego w postaci ciekłej). Pakowane są w nie również orzechy, takiej jak pistacje, orzechy włoskie, laskowe i wiele innych sypkich produktów spożywczych. Wersje z przezroczystym okienkiem dają nam szybki podgląd tego, jak wygląda produkt zapakowany wewnątrz. Oczywiście takie opakowania możemy kupić puste, w wielu różnych wariantach i przechowywać żywność we własnym domu, szczelne zamknięcie sprawi, że będziemy mieli pewność tego, że produkty takie pozostaną na dłużej świeże.

transparentne doypacki


Gdzie kupić opakowania typu Doypack?


Puste, niewykorzystane wcześniej opakowania Doypack możesz kupić w sklepie z branży opakowaniowej, w sklepie z szerokim asortymentem, gdzie znajdziesz odpowiednie dla siebie opakowania, w które zapakujesz między innymi kawę, ryż, orzechy, pestki czy inne produkty spożywcze. Niewątpliwie takim sklepem jest nasz sklep znajdujący się pod adresem neopak.pl.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia naszej szerokiej oferty, zapewniamy jedne z najniższych możliwych cen dostępnych na rynku. Nasi specjaliści pomogą Ci również dobrać odpowiednie dla Twoich potrzeb opakowania. Zamówienia w naszym sklepie są obsługiwane najszybciej jak to możliwe.
doypack na żywność
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie