Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnysobota, 1 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1835
Ilość komentarzy: 0

Jak działa napinacz do taśmy spinającej PP?

Czy bandowanie to dobry sposób na zabezpieczenie towarów na czas wysyłki?

Transport to jedna z branż w obecnych czasach, bez których cała gospodarka mogłaby niestety znacząco ucierpieć. W momencie, gdyby pięćdziesiąt procent wszystkich ciężarówek nagle stanęło na minimum dwadzieścia cztery godziny, mogłoby to doprowadzić do bardzo poważnego paraliżu łańcuchu dostaw niejednego przedsiębiorstwa, co za tym idzie, poważnych problemów gospodarczych w nie jednym państwie. W transporcie liczy się czas, ale także odpowiednie zabezpieczenie towaru. Oprócz zabezpieczenia towaru już na naczepie ciężarówki niezwykle ważne jest również zabezpieczenie towaru, najczęściej znajdującego się na paletach.
spinka do bandowania

Jednym ze sposobów zabezpieczania towarów na paletach jest bandowanie. Na czym ono polega? Czy jest skuteczne?

Bandowanie to nic innego jak łączenie ze sobą towaru, przedmiotów, za pomocną specjalnych, bardzo wytrzymałych taśm, tak, by w trakcie transportu towar nie rozsypał się z palety, przez co nie uszkodził się, a więc dotarł w jak najlepszym stanie do odbiorcy. Jest to metoda naprawdę skuteczna, wykorzystywana coraz częściej przez przedsiębiorstwa, ze względu na swoją efektywność oraz niewielki koszt w porównaniu choćby do stretchowania całych palet (co w wielu przypadkach jest mimo wszystko nieuniknione).
taśma do bandowania

Co jest potrzebne do bandowania?

Aby skutecznie zabadnować towary na palecie, czy inne zbiorcze opakowania powinniśmy się wyposażyć w trzy elementy, a oto one:
  • Taśma do bandowania
  • Spinki do bandowania
  • Napinacz do bandowania
Obecnie najczęściej wykorzystywanymi rodzajami taśm wykorzystywanymi do bandowania są taśmy poliestrowe, polipropylenowe, tkane oraz metalowe. Nie odkryjemy ameryki, jeśli stwierdzimy, że metalowe taśmy do bandowania są najbardziej wytrzymałe ze wszystkich wyżej wymienionych. Z kolei spinki do bandowania to nic innego jak łącznik pomiędzy dwom końcami taśmy do bandowania. Dzięki nim taśma będzie odpowiednio napięta, a przy założeniu, że nie popełniliśmy błędu, będziemy mieli praktycznie stuprocentową pewność, że taśma się nie rozłączy. Napinacz do bandowania jest potrzebny do tego, by w jak najbardziej ścisły i maksymalny sposób napiąć taśmę na towarze.

Dodatkowo do bandowania zaleca się wykorzystanie specjalnego odwijacza do taśmy, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia ergonomię i prostotę pracy (przede wszystkim dzięki wykorzystaniu odwijacza do taśm PP, ta nie będzie się skręcała podczas pakowania). Warto również wspomnieć o specjalnych kątownikach używanych na brzegach opakowań, jako podkładka pod wybraną taśmę, by zapobiec uszkodzeniu kartonowych czy innego rodzaju opakowań.
spinki do bandowania
Napinacze do taśm

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Napinacze do taśm

Jak działa napinacz do taśmy spinającej PP?

Zarówno budowa, jak i działanie napinacza do taśmy spinającej jest naprawdę prosta. Przede wszystkim napinacz to konstrukcja, która posiada rękojeść, która jest zaprojektowana w sposób ergonomiczny, znacznie ułatwiający pracę. Warto wspomnieć, że napinacz do taśmy spinającej w wielu sklepach występuję również pod nazwą bandownica.

Napinacz jest skonstruowany w taki sposób, że po założeniu obu końców taśmy na spinki, powinniśmy umieścić dolną część taśmy w dolnej części napinacza. W bandownicy znajduje się specjalna blokada, która przytrzymuje dolną taśmę i zapobiega jej ślizganiu się podczas ściskania całego zabezpieczenia. Blokada luzuje się po ściśnięciu rękojeści bandownicy (w zupełnie taki sam sposób jak zszywacz biurowy). Następnie po umieszczeniu dolnej taśmy w bandownicy, musimy umieścić górną taśmę w dwóch okrągłych prowadnicach. Jest to niezwykle proste, wystarczy wsadzić taśmę od boku. Następnie po odciągnięciu górnej części rękojeści, jedno z kół klinowych obraca się, a następnie dociskając rękojeść, taśma spinająca się naciąga. Proces ten powtarzamy do momentu, kiedy osiągniemy satysfakcjonujące nas napięcie taśmy do bandowania. W momencie odblokowywania napinacza automatycznie ucina on końcówkę górnej taśmy bliżej spinki, tak by nadmiar nie przeszkadzał w dalszych procesach transportowych.
napinacz do taśmy PP

Gdzie kupić napinacz do taśm spinających? Ile kosztuje napinacz do taśm spinających?


Napinacz do taśmy spinającej najczęściej jest wykonany z metalu po to, by zapewnić jego najwyższą wytrzymałość. Nie ma co ukrywać, że siły naprężające, jakie działają na konstrukcję napinacza podczas jego używania, są bardzo duże. Cena standardowych napinaczy do taśm (bandownic ręcznych) zaczynają się już od około dwustu złotych. Napinacz do taśmy spinającej możemy kupić na stronie internetowej sklepu neopak.pl lub w dużych budowlanych marketach.
bandownica
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie