Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 3 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 7806
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak handlować na Allegro lokalnie? Poradnik krok po kroku.

Jak handlować na Allegro Lokalnie? Sprawdź najważniejsze informacje!

Sprzedaż za pośrednictwem popularnych serwisów ogłoszeniowych czy aukcyjnych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat naprawdę mocno się rozwinęła. Oczywiście, pierwotnie ludzie podchodzili w naszym kraju do tego rodzaju sprzedaży bardzo sceptycznie. Na chwilę obecną Allegro jest największym portalem aukcyjnym i nie tylko w naszym kraju. Pierwszą rzeczą, jaka robimy, jeśli chcemy coś kupić, jest sprawdzenie ofert na Allegro. Ostatnią nowością, jaka powstała jest portal Allegro Lokalnie. Jest to specjalny ukłon ze strony Allegro w kierunku okazjonalnych sprzedawców, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, jednak raz na jakiś czas chcieliby sprzedać jakiś przedmiot, towar. W dalszej części tego artykułu opiszemy, na czym polegają różnice pomiędzy Allegro, a Allegro Lokalnie, czy warto skorzystać z takiego rozwiązania, a także jak wystawić ogłoszenie na Allegro Lokalnie Krok po Kroku.
kartonowa paczka

Jakie są różnice pomiędzy Allegro, a Allegro Lokalnie?

Na samym początku przyjrzymy się, jak są główne różnice pomiędzy Allegro, a Allegro Lokalnie. Warto też wspomnieć, że jedyne czego potrzebujemy, by wystawić ogłoszenie na Allegro Lokalnie to po prostu konto. Nic więcej. Ponadto uproszczony formularz dodawania ogłoszenia sprawi, że poradzi sobie z tym praktycznie każdy. Nie musimy pododawać informacji na temat zwrotów i reklamacji ani żadnych innych dodatkowych parametrów. Formularz jest niesamowicie prosty, a samo wystawienie ogłoszenia zajmie nam dosłownie chwilę.

Jakie więc są główne różnice pomiędzy Allegro i Allegro Lokalnie?

 • Ogłoszenie wystawione na Allegro Lokalnie jest również widoczne w serwisie Allegro.
 • Niezwykle uproszczony formularz wystawiania ogłoszenia, który sprawi, że samo wystawienie takiego ogłoszenia nie zajmie nam wcale dużo czasu.
 • Na Allegro Lokalnie możemy mieć mniej wystawionych ogłoszeń, maksymalnie 200 aktywnych ogłoszeń, przy czym kategoria motoryzacyjna to tylko 10 ogłoszeń. W zwykłym Allegro może to być nawet 200 tysięcy ogłoszeń.
 • Allegro Lokalnie nie daje możliwości oceny sprzedaży i sprzedającego.
 • Na Allegro Lokalnie nie obowiązuje opcja Allegro Smart! Z wyjątkiem okresu pomiędzy 1.10-31.12.2022 gdzie wystarczy posiadać konto z Allegro Smart, by z niego skorzystać.
 • Nie musimy dodawać opisu przedmiotu, choć nie ukrywajmy, że tego rodzaju informacje znacznie przyśpieszają i ułatwiają sprzedaż przedmiotów.
 • Na Allegro Lokalnie nie skorzystamy z możliwości integracji narzędzi API w celu zarządzania sprzedażą.
 • Allegro Lokalnie nie umożliwia sprzedaży na raty.
karton
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jakie są opłaty za wystawienie ogłoszenia na Allegro Lokalnie?

Za samo wystawienie ogłoszenia na Allegro Lokalnie, portal nie pobiera żadnych dodatkowych opłat od użytkownika. Dopiero po sprzedaży przedmiotu, przy wypełnieniu odpowiednich warunków, Allegro Lokalnie pobiera odpowiednią opłatę od sprzedającego. Jedynym wyjątkiem przy wystawianiu ogłoszeń jest kategoria związana z motoryzacją, gdzie opłaty są pobierane w zależności od pakietu, jaki posiada użytkownik, podobnie w przypadku kategorii Nieruchomości.

Opłata za sprzedaż przedmiotu, towaru, to odpowiednio 7,9 procent wartości sprzedaży, a w przypadku elektroniki opłata jest obniżona do 4,9 procent wartości sprzedaży.

Naliczona opłata jest oczywiście zwracana, jeśli finalnie nie dojdzie do sprzedaży danego przedmiotu.
opakowanie kartonowe

Jak wystawić ogłoszenie na Allegro Lokalnie?

Samo wystawienie ogłoszenia na Allegro Lokalnie jest niezwykle proste. Głównym warunkiem jest posiadanie aktywnego konta na Allegro, może to być konto zwykłe, czyli prywatne lub konto firmowe. Żeby wystawić ogłoszenie na Allegro Lokalnie, wystarczy się zalogować na swoje konto i przejść do odpowiedniego formularza wystawienia. Tam musimy z kolei dodać zdjęcie, nazwę, opis, stan, cenę, lokalizację oraz metodę dostawy przedmiotu. Ostatnim krokiem jest kwestia typu ogłoszenia, czy ma to być licytacja, opcja „kup teraz” czy darmowe ogłoszenie, następnie wystarczy kliknąć wystaw, a ogłoszenie w krótkim czasie będzie widoczne na portalu Allegro Lokalnie oraz Allegro.

Jakie ograniczenia dotyczą ogłoszeń wystawianych na Allegro Lokalnie?

Oczywiście jak w przypadku każdego portalu z ogłoszeniami czy aukcjami, podobnie na Allegro oraz na Allegro Lokalnie, istnieje swego rodzaju regulamin, który w sposób jasny i wyraźny informuje użytkowników, jakich przedmiotów nie można wystawiać na tym portalu. Tyczy się to również dodawanych zdjęć oraz opisów, które planujemy dodać.

Jak każdy portal internetowy z różnymi możliwościami, tak również Allegro Lokalnie musi przestrzegać przepisów prawa, które obowiązują zarówno każdą osobę, jak i podmiot prawny.
torba papierowa

Czy warto korzystać z Allegro Lokalnie?

Porównując wszystkie za i przeciw w kwestii korzystania z Allegro Lokalnie śmiało możemy powiedzieć, że jest to rozwiązanie naprawdę dobre, chociażby ze względu na swój zasięg. Dodając ogłoszenie na Allegro Lokalnie, sporadycznie, mamy większą szansę na szybszą sprzedaż przedmiotu, niż bawiąc się w inne portale ogłoszeniowe. Ponadto warto również zauważyć, że portal Allegro ma istotne procedury chroniące zarówno sprzedającego, jak i kupującego. Allegro Lokalnie to po prostu bezpieczne zakupy.
 
Jak handlować na Allegro lokalnie? Poradnik krok po kroku.
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie