Paweł SaigomadePaweł Saigomadesobota, 25 czerwca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8497
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak oderwać taśmę malarską?

Jak oderwać taśmę malarską? Najważniejsze informacje


Taśma malarska to akcesorium, którego najczęściej używa się do zabezpieczania podłogi oraz listw przed zabrudzeniem ich farbą podczas malowana. Dzięki tego typu taśmie możesz też stworzyć estetyczne odcięcia kolorów. Jej użycie jest szybkie i łatwe. A jak oderwać taśmę malarską? Czy ważne jest to, jak to zrobisz i kiedy? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ma to ogromne znaczenie. Chyba że chcesz, aby wraz z taśmą odszedł kawałek farby. Jednak zakładamy, iż nie chcesz zaprzepaścić swojego wysiłku.

Odrywanie taśmy malarskiej od listwy przypodłogowej

Kiedy odkleić taśmę malarską?


Koniec prac malarskich oznacza też konieczność oderwania taśmy. Zanim jednak weźmiesz się za to, zachęcamy do przeczytania dalszej części artykułu. Zwłaszcza jeśli chcesz uniknąć popsucia efektu swojej pracy. To kiedy będziesz mógł oderwać taśmę malarską, zależy m.in. od tego, jakiego typu produktu używasz.

Taśmy malarskie papierowe - najpopularniejszy rodzaj


Taśmy malarskie odklejać należy w momencie, kiedy farba jeszcze nie zdążyła dobrze wyschnąć. Można powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z odklejaniem na mokro. Weź jednak pod uwagę to, że farba nie może być całkowicie mokra. Jeśli natomiast dojdziesz do wniosku, że istnieje duże ryzyko uszkodzenia świeżej powłoki, taśmę oderwij dopiero w chwili, gdy farba będzie całkowicie sucha.

Mężczyzna przyklejający taśmę malarską do ściany
Taśmy malarskie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy malarskie

Jak oderwać taśmę malarską?


Jeśli korzystasz z najbardziej popularnej taśmy malarskiej, tj. papierowej wiesz już, kiedy należy ją odkleić. Teraz przyszedł czas na to, aby powiedzieć Ci, jak należy to zrobić. Najważniejsze jest to, aby ruch był płynny i zdecydowany. Unikaj szarpania taśmy, z kilku powodów. Pierwszym jest to, że taśma może się po prostu przerwać, a Ty będziesz miał więcej pracy. Drugim zaś jest fakt, że kropelki farby mogłyby w takiej sytuacji zabrudzić podłogę, listwy lub inne chronione elementy. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju farby używasz - standardowej, czy lateksowej, sposób odrywania taśmy jest taki sam. Musisz tylko pamiętać o tym, że fragment ściany, który znajduje się bezpośrednio przy taśmie należy pomalować dwukrotnie na samym końcu.

Jakie problemy mogą pojawić się przy użyciu taśmy malarskiej?


Choć zrywanie taśmy malarskiej wydaje się wyjątkowo łatwą czynnością, to niestety mogą wystąpić pewne komplikacje przy wykonywaniu tej czynności. Do najczęstszych należy:
  • zerwanie farby wraz z taśmą;
  • podciekanie farby pod przyklejoną taśmę;
  • odrywanie się taśmy podczas malowania;
  • ślady po kleju na powierzchniach, do których przyklejona była taśma.

Taśma papierowa malarska przyklejona do listwy przypodłogowej

Taśmy maskujące dostępne są w naszym sklepie z różnych rozmiarach. W zależności od tego, czego potrzebujesz możesz wybrać taśmę malarską papierową 48mm/50m lub taśmę malarską papierową 19mm/50m. Jeśli przeczytałeś nasz artykuł, to wiesz już jak oderwać taśmę malarską. Pewnie zastanawiasz się jeszcze czy jest sposób na oderwane taśmy malarskiej po wyschnięciu farby. Możesz spróbować w takiej sytuacji odciąć ją wzdłuż krawędzi ostrym nożykiem i delikatnie usunąć. Jak widzisz z każdej sytuacji jest jakieś wyjście :) Mamy nadzieję, że nasz artykuł Ci pomógł. A jeśli potrzebujesz więcej informacji, skorzystaj z możliwości kontaktu z naszymi specjalistami.
Przyklejanie taśmy malarskiej do listwy przypodłogowej
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie