Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiczwartek, 20 października 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8232
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak odkleić taśmę samoprzylepną z papieru i go nie zniszczyć

Taśma klejąca w 2025 r. będzie obchodzić swoje setne urodziny. Trudno sobie dziś wyobrazić pracę i codzienne zmagania z rzeczywistością bez tego przydatnego akcesorium. Nie ma chyba osoby, która nie doceniłaby praktycznej strony zastosowania taśmy klejącej, która szybko i trwale łączy ze sobą różne powierzchnie. Chcesz odkleić taśmę samoprzylepną z papierowej powierzchni i nie wiesz jak to zrobić? Usuwanie kleju może się okazać karkołomnym zadaniem. Na szczęście mamy na to sposoby. Sprawdź zatem jak usunąć taśmę z papieru, aby go nie uszkodzić. 


Jak odkleić taśmę samoprzylepną? - ogólne zasady


Mnóstwo osób miewa ten dylemat -  jak odkleić taśmę samoprzylepną, aby uniknąć brzydkich śladów? Od czego zacząć?

Przede wszystkim liczy się technika. Należy bowiem odrywać taśmę delikatnie i pod kątem. Zaczynamy do podważenia ostrym przedmiotem lub paznokciem jednego z rogów taśmy. Warto wcześniej zadbać o to, aby temperatura w pomieszczeniu wynosiła minimum 5°C . Jeśli będzie zbyt zimno, wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że taśma się połamie, a na powierzchni pozostaną trudne do usunięcia resztki kleju. Teraz można odciągnąć róg taśmy w taki sposób, aby oderwać go na całej szerokości i ciągnąć dopóty, dopóki nie zejdzie w całości. 

Udało się oderwać taśmę, ale pozostały ślady kleju? To bardzo częsty problem. W takiej sytuacji można je łatwo i szybko zmyć ciepłą wodą z płynem do naczyń, rozpuścić przy pomocy oleju albo delikatnie zeskrobać plastikowym nożykiem. 

Taki schemat postępowania będzie skuteczny w przypadku większości powierzchni. Jaki sposób postępowania przyjąć, kiedy chcemy usunąć taśmę z papieru? Czytaj dalej!


Jak odkleić taśmę samoprzylepną z papieru?


Zdarza się, że mocno przyklejona taśma samoprzylepna nie chce się oderwać od papieru lub pozostawia po sobie resztki kleju. Próbując ją usuwać można nieodwracalnie uszkodzić powierzchnię, na której się trzyma. 

Jak-odklei-tam-samoprzylepn-z-papieru-i-go-nie-zniszczy


Jak usunąć taśmę klejącą z papieru - 3 skuteczne sposoby

 1. Lekko podgrzej taśmę suszarką do włosów, aby zmiękczyć klej i materiał nośny. Przytrzymaj krawędź papieru i bardzo delikatnie pociągnij krawędź taśmy pod kątem około 45 stopni.  Jeśli to nie poskutkuje, wypróbuj sposób numer 2. 

WAŻNE! Zwilżanie taśmy samoprzylepnej wodą będzie nieskuteczne, ponieważ ciecz zmiękczy nie tylko taśmę, ale również sam papier. Z kolei usuwanie taśmy na sucho prawdopodobnie spowoduje rozerwanie papieru. 

Jak-odklei-tam-samoprzylepn-z-papieru-i-go-nie-zniszczy-1
 1. Weź do ręki opalarkę elektryczną i bardzo powoli przesuwaj ją tam iz powrotem po całej długości taśmy. Czynność tę kontynuuj do momentu, aż krawędzie taśmy lekko się uniosą. Wtedy chwyć koniec taśmy i lekko pociągnij, dokładnie tak, jak w sposobie nr 1. 
 2. Jeśli stosowanie suszarki lub opalarki elektrycznej nie przyniesie efektów, wówczas sięgnij ostry i bardzo cienki bezpieczny nożyk. Bardzo powoli tnij przestrzeń pomiędzy taśmą a papierem. Musisz zachować wyjątkową ostrożność, aby nie dopuścić do rozdarcia papieru. 
Jak-odklei-tam-samoprzylepn-z-papieru-i-go-nie-zniszczy-2
Taśmy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy

Jak usunąć z papieru klej z taśmy samoprzylepnej?


W zależności od rodzaju papierowej powierzchni, w niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie bardzo małej ilości alkoholu, który bardzo szybko odparowuje bez uszkodzenia papieru. Do smarowania warto użyć kosmetycznego wacika lub patyczków z bawełnianą końcówką. 

Jak odkleić taśmę z kartonu?


W przypadku kartonu sytuacja jest nieco prostsza, ponieważ tektura charakteryzuje się sporą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenie. 

Jeśli nie wiesz, jak usunąć taśmę z kartonu, sięgnij po suszarkę lub opalarkę elektryczną, tak jak w przypadku zwykłego papieru. Kiedy klej się rozpuści, wystarczy równo odciągać róg taśmy, dopóki nie odklei się w całości.


Gdzie kupić taśmy samoprzylepne w atrakcyjnych cenach?


Taśmy samoprzylepne to gama produktów o bardzo szerokim zastosowaniu. Nie dziwi zatem fakt, że na rynku dostępne są taśmy o różnych właściwościach, w tym:
 • klasyczne taśmy samoprzylepne,
 • taśmy piankowe, 
 • taśmy silikonowe, 
 • taśmy akrylowe z dodatkowym wzmocnieniem,
 • taśmy papierowe i wiele innych.

Dobrej jakości taśmy samoprzylepne to podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego, magazynu czy sklepu wysyłkowego. Przydają się niemal codziennie, dlatego warto mieć kilka w zapasie. W sklepie internetowym NEOPAK znajdziesz taśmy klejące od najlepszych producentów i w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.  

Zdjęcie autorstwa Feyza Tuğba  z Pexels 
Trzy rolki kolorowej taśmy klejącej i arkusz brązowego papieru
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie