Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiniedziela, 2 kwietnia 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 26998
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak pięknie podpisać kartkę z życzeniami ślubnymi?

Życzenia dla Pary Młodej mogą zawierać aforyzm, cytat, a nawet jakiegoś fragment utworu o miłości. W tej kwestii dowolność jest naprawde spora, więc przyda się nieco kreatywności. Jeśli zastanawiasz się jak pięknie podpisać kartkę z życzeniami ślubnymi, koniecznie przeczytaj nasz poradnik.


Co napisać na kartce z okazji ślubu?


Życzenia ślubne bardzo często spędzają sen z powiek weselnym gościom. Nawet jeśli składanie ich przed kościołem czy Urzędem Stanu Cywilnego nie sprawia większego problemu, znacznie gorzej wygląda sytuacji z przelaniem myśli na papier , albo raczej kartkę okolicznościową.  Nie wiesz, jak pięknie podpisać kartkę z życzeniami ślubnymi? Zainspiruj się z NEOPAK.

Nie ulega wątpliwości, że kartki z życzeniami to popularny dodatek do prezentów ślubnych. Na tak szczególną okazję nie warto się bowiem ograniczać się wyłącznie do wręczenia upominku, lecz dodać do niego coś bardziej osobistego. Kartka okolicznościowa to w takiej sytuacji idealne rozwiązanie. Poza gotowymi życzeniami, możemy w niej także umieścić osobistą dedykację dla Młodej Pary. Nieszablonowe oraz szczere życzenia będą dla nowożeńców stanowić cenną pamiątkę, do której z sentymentem będą mogli wracać nawet po wielu latach.

Zanim jednak przystąpisz do pisania, spróbuj wygospodarować nieco wolnego czasu na to, aby przemyśleć życzenia. Pośpiech jest w tej sytuacji najgorszym doradcą, szczególnie że warto pokusić się o oryginalność.

Kartka i koperta ozdobnaŹródło: Pexels


Przykładowe życzenia ślubne:

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
Miłość nigdy nie ustaje.
Biblia
1 List do Koryntian

Kochani, z okazji Waszego ślubu,
życzymy Wam mnóstwo szczęścia na nowej drodze życia!


Jak podpisać kartkę na ślub, czyli życzenia spersonalizowane


Do życzeń dla nowożeńców warto wpleść ciekawy cytat. Możecie go umieścić na początku kartki, wpleść w dalszą treść życzeń, albo odwołać się do niego pisząc swoimi słowami. Można też dodać ciekawe, wspólne wspomnienie lub nawiązać do konkretnej sytuacji. Im więcej takich elementów, tym życzenia będą bardziej spersonalizowane i wzruszające. Można je umieścić w ozdobnej kopercie udekorowanej według własnego pomysłu.

Całująća się Para Młoda

Źródło: Pexels
Koperty ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty ozdobne


Jak podpisać kartkę z życzeniami ślubnymi, czyli życzenia oficjalne


Oficjalne życzenia ślubnesą zazwyczaj składane współpracownikom, znajomym, a niekiedy nawet dalszym krewnym. Im prostsze i bardziej uniwersalne, tym są piękniejsze. Oficjalne życzenia ślubne sprawdzą się zarówno podczas ślubów kościelnych, jak i cywilnych, czy też humanistycznych. Zazwyczaj nie niosą ze sobą żadnego przekazu emocjonalnego, ale stanowią miły gest.

Przykład oficjalnych życzeń do napisania na kartce:

Dziś składamy Wam serdeczne życzenia
niechaj spełniają się Wasze marzenia.
Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
a także grona dzieci i góry radości.
Aby wspólna droga wspaniałą się stała,
a Wasza miłość świat oczarowała.

Panna Młoda trzyma w ręce kartkę z życzeniami
Źródło: Pexels


Co napisać na kartce ślubnej - śmieszne życzenia


Decydując się na zabawne życzenia, warto mieć się na baczności. Nie zawsze to, co bawi Was rozśmieszy także Parę Młodą. Bardzo często wiele tak zwanych “śmiesznych” życzeń po prostu żenująca niż rzeczywiście zabawna. Właśnie dlatego zamiast skupiać się na tekście, można sięgnąć po kartkę z zabawną grafiką lub utrzymać życzenia w lekkim, choć nie rubasznym, tonie.


Jak zakończyć życzenia ślubne?


Życzenia ślubne można zakończyć w dowolny sposób.W tym przypadku nie obowiązują żadne sztywne wytyczne, ani normy obyczajowe, których należy ściśle przestrzegać. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, jak zakończyć życzenia napisane na kartce okolicznościowej z okazji ślubu i wesela, podpowiadamy krok po kroku:
  • napisz treść życzeń (lub sięgnij po kartkę z nadrukowanym tekstem);
  • pod treścią napisz wybrane sformułowanie - „życzy”, „z najlepszymi życzeniami”; “życzenia składa”,
  • złóż własnoręczny podpis.

Jaką datę wpisać na kartce z życzeniami na ślub?


Jeśli życzenia dla Młodej Pary wysyłasz pocztą,w prawym górnym rogu kartkiz życzeniami należy wpisać miejsce i datę uroczystości zaślubin, a nie datę wypisania kartki.


Do jakiej koperty włożyć kartkę z życzeniami na ślub?


Życzenia ślubne na kartce wręcza się zazwyczaj w kopercie. Ze względu na rangę uroczystości warto więc zadbać o odpowiednią oprawę. W sklepie internetowym NEOPAK znajdziesz różne rodzaje kopert ozdobnych, które można dowolnie dobierać pod kolor, albo spodziewany styl uroczystości.

Polecamy szczególnie:
Jeśli nie wiesz, jaką kopertę wybrać na ślub, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Wspólnie znajdziemy idealne rozwiązanie.


Życzenia na ślub - podsumowanie


Wiesz już, co napisać na kartce ślubnej. Teraz pora przystąpić do dzieła. Możesz skorzystać z naszych podpowiedzi lub wymyślić własną dedykację. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy odrobina kreatywności i chwila wolnego czasu. Inspirujące życzenia na nową drogę życia z pewnością będa jedną z najenniejszycy pamiątek ze ślubu i wesela. Warto zadbać o to, aby zostały zapamiętane.

Zdjęcie autorstwa Emma Bauso z Pexels
Dłonie nowożeńców
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie