Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaniedziela, 27 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1729
Ilość komentarzy: 0

Jak podczas przeprowadzki zabezpieczyć meble?

Zadanie, jakim jest przeprowadzka, zawsze wymaga zachowania cierpliwości, organizacji i zarezerwowania sobie większej ilości czasu. Dodatkowo, aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, takie jak m.in. kartony do przeprowadzek, dzięki którym w odpowiedni sposób zabezpieczymy nasze osobiste rzeczy przed zniszczeniem. Brak kartonów narazi nas na wysokie koszta. Nie chodzi tylko o kartony, ponieważ aby dobrze zabezpieczyć AGD, RTV i inne sprzęty, należy wyposażyć się w inne akcesoria m.in. folię bąbelkową, stretch i wiele innych. W jaki sposób dobrze przygotować się do przeprowadzki? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału. 

Jakie materiały są niezbędne, aby przeprowadzić przeprowadzkę?


Jak-podczas-przeprowadzki-zabezpieczy-meble

Chcąc bezpiecznie przewieźć meble i sprzęty AGD czy RTV, z pewnością nie należy korzystać tylko z worków na śmieci. Niektórym może wydawać się, że lepiej zainwestować w tańsze akcesoria do pakowania, bo w końcu to tylko przeprowadzka. Jednak nic bardziej mylnego! Ponieważ po przewiezieniu swoich rzeczy do nowego mieszkania może okazać się, że część z nich uległa zniszczeniu właśnie przez to, że nie zostały zabezpieczone w odpowiedni sposób. Worki na śmieci nie są w stanie zapewnić dobrej izolacji termicznej, ochronić przed wstrząsami czy uderzeniami. Dodatkowo mogą bardzo szybko ulec uszkodzeniu. Pierwsze w co powinno się zainwestować to kartony najlepiej 3 i 5-warstwowe, ponieważ to one najlepiej zabezpieczą ruchome meble. Dzięki temu, że możesz zakupić je w wielu rozmiarach, idealnie dopasujesz je do swoich wymagań. Co jeszcze może przydać się do przeprowadzki?
 • Folia bąbelkowa,
 • folia stretch,
 • koce filcowe,
 • pianka izolująca,
 • tekturowe pudła,
 • styropian.
Należy pamiętać, że niektóre meble są kruche a sprzęty AGD i RTV mogą szybko ulec zniszczeniu, jeśli nie zabezpieczy się ich w najlepszy sposób. Jeśli zbagatelizujesz ich odpowiednią ochronę, narażasz się na niepotrzebne, dodatkowe koszta związane z ich późniejszą ewentualną naprawą lub co gorsza, na zakup nowych sprzętów. 

W jaki sposób zabezpieczyć przewożone sprzęty podczas transportu?


Jak-podczas-przeprowadzki-zabezpieczy-meble-1

W meblach czy sprzętach nie powinny znaleźć się żadne ruchome elementy, ponieważ podczas przenoszenia, będą się one przesuwać, uderzać o siebie, wypadać, co gwarantuje ich zarysowanie, ale również stwarza niebezpieczeństwo dla osoby transportującej ten sprzęt i meble. Chodzi tu zwłaszcza o szklane półki, stoliki itp. Każdy ruchomy element powinien być wyjęty z mebla czy sprzętu i oddzielnie owinięty folią bąbelkową. Dzięki temu wszystkie elementy będą odporne na wstrząsy i drgania. Podczas pakowania swoich rzeczy, należy również upewnić się, że takie elementy jak drzwiczki urządzeń czy mebli są szczelnie zabezpieczone. One także powinny być szczelnie owinięte folią bąbelkową a nawet dodatkowo, folią stretch. Zadbaj o zabezpieczenie rogów mebla lub danego sprzętu, bo to właśnie te miejsca są jednymi z bardziej newralgicznych. Jeśli sprzęt AGD zostanie potłuczony podczas przeprowadzki, może być w późniejszym czasie narażony na rdzewienie. 

Kartony do przeprowadzki, sprawdź naszą ofertę:

Kartony przeprowadzkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkowe

Od czego zacząć przygotowując lodówkę i zmywarkę do przeprowadzki?


W pierwszej kolejności należy odłączyć oba sprzęty od prądu i rozmrozić. Trzeba wyjąć wszelkie ruchome części takie jak: szuflady, półki, ociekacze itd. Wnętrza obu sprzętów powinny być dobrze osuszone. Warto przetrzeć wszystko kilka razy i dobrze zabezpieczyć kable, aby nie dostała się do nich woda. Następnie szczelnie zaklej drzwi obu urządzeń. Owiń oba folią bąbelkową, a jeśli chcesz mieć pewność jeszcze lepszej ochrony, owiń je folią stretch. Bardzo podobnie należy postępować również z innymi urządzeniami, które są podłączone do wody, m.in. z pralką. 

W jaki najlepszy sposób zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?


Jak-podczas-przeprowadzki-zabezpieczy-meble-2

Skoro sprzęt AGD mamy już mniej więcej opanowany, to czas na kilka wskazówek odnośnie pakowania mebli. Do tego zadania należy również odpowiednio się przygotować, jednakże nie będzie ono już tak wymagające jak podczas pakowania sprzętów elektronicznych. Wystarczą kartony, styropian, gąbki, taśma, a także folia bąbelkowa. W niektórych przypadkach przyda się również folia stretch. Najlepiej rozpocząć proces zabezpieczania mebli od tych, które nie są nam już potrzebne. Nie ma sensu pozostawiania wszystkiego na sam koniec, bo wiąże się to z olbrzymim stresem, złym spakowaniem i w konsekwencji ze stratami. Jeśli meble da się rozłożyć to warto to zrobić. Wówczas każdy element można zabezpieczyć oddzielnie a to da nam komfort wewnętrzny, że nic się z nimi nie stanie podczas transportu. Oczywiście, całkiem złożone meble są o wiele szybsze w transporcie, jednakże zabierają o wiele więcej miejsca i są bardziej narażone na uszkodzenie. Dlatego jeśli możesz rozłożyć meble na części, to najlepiej wybrać taką opcję i każdy element zabezpieczyć folią bąbelkową lub stretch.

Jeżeli jednak stwierdzisz, że lepsze będzie przewożenie mebli w całości, wówczas musisz zadbać o zabezpieczenie każdego elementu takiego mebla. Chodzi głównie o rogi czy nogi mebli. W tym przypadku świetnie sprawdzi się gąbka, karton lub folia bąbelkowa. 

Podczas przeprowadzki należy pamiętać również o załatwieniu odpowiedniego pojazdu, w którym za jednym załadunkiem, zmieści się najwięcej rzeczy. Świetnie byłoby, gdyby we wnętrzu samochodu były umieszczone pasy lub inne zakotwiczenia, dzięki którym nic nie będzie przesuwało się we wnętrzu pojazdu. 

W jaki sposób zabezpieczyć sprzęty RTV?


Jak-podczas-przeprowadzki-zabezpieczy-meble-3

Do zabezpieczenia sprzętów RTV, takich jak m.in. telewizor, komputer, głośniki i monitory, przydadzą się te same akcesoria, które zostaną użyte do spakowania mebli. Należy jednak pamiętać, że sprzęty RTV są o wiele bardziej kruche od mebli czy nawet od sprzętów AGD, dlatego należy im zapewnić najlepszą możliwą ochronę. Jeśli jest taka możliwość, należy umieścić sprzęt w opakowaniach fabrycznych. Bardzo często znajdują się tam folie i styropiany oraz grube kartony, które są w stanie najlepiej zabezpieczyć taki towar. Jeśli jednak jesteś jedną z tych osób, która wyrzuca tego typu opakowania, musisz skorzystać z innych możliwości. Właściwie każdy sprzęt, a zwłaszcza te, które posiadają monitory, powinny być zabezpieczone folią bąbelkową. Dzięki temu, że dobrze amortyzuje ona wstrząsy i drgania, z tak kruchymi rzeczami nic nie powinno się złego wydarzyć. Dobrze jest również folię bąbelkową dodatkowo zabezpieczyć warstwą stretchu. 

Podczas przewozu telewizorów, dużych monitorów itp, nie należy kłaść ich monitorem do dołu lub na płasko, ponieważ jest to szybka droga do ich uszkodzenia. Najlepiej tego typu sprzęty postawić pod ścianą, w pozycji pionowej, zawsze monitorem do góry. 

Czy przeprowadzka bez stresu jest możliwa?

Jak-podczas-przeprowadzki-zabezpieczy-meble-4

Oczywiście, że tak! Jednak trzeba spełnić określone warunki, aby tak się stało. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnego, przeprowadzkowego stresu. 
 • Jeśli masz już wyznaczoną datę przeprowadzki, to warto zacząć porządkować wszystkie swoje rzeczy. Chodzi głównie o jakiej elementy związane z personalnym chomikowaniem. Czasem zostawiamy jakieś szpargały, których później w ogóle nie wykorzystujemy. Właściwie każdy z nas ma takie bibeloty. Najlepiej więc zająć się z nimi, jako pierwszymi, bo to właśnie takie rzeczy zawsze zajmują najwięcej czasu podczas przeprowadzki.
 • Zjedz zapasy – wiele osób magazynuje jedzenie np. jakieś makarony, konserwy, przetwory i mrożonki. Warto zacząć pozbywać się tego typu jedzenia, ponieważ nie ma zbytniego sensu pakowanie jedzenia do nowego domu. Jedzenie nie powinno stanowić dużego dodatkowego bagażu. Posprawdzaj wszelkie daty na pożywieniu, przeterminowane jedzenie wyrzuć a to z krótką datą ważności zacznij zjadać. Nie kupuj zbyt wiele dodatkowego jedzenia. Postaraj się wykorzystywać to, co masz. 
 • Zaplanuj pakowanie – to bardzo ważna organizacyjna rzecz. Nie możesz nie zorganizować planu pakowania pomieszczeń. Zawsze najpierw warto podzielić sobie pakowanie na domowe strefy typu: kuchnia, salon, łazienka, sypialnia itp. Następnie dzielimy większe strefy na mniejsze strefy, czyli np. szklanki, kubki, talerze, obrusy, pościel itp. Policz ile kartonów będziesz potrzebować. Zacznij powoli zaopatrywać się w dodatkowe akcesoria m.in. folię bąbelkową, stretch, taśmy, nożyczki itd. Pamiętaj, aby zawsze mieć trochę więcej kartonów i innych akcesoriów, aby co chwilę nie musieć biegać do sklepu.
 • Nie zapomnij odpocząć – im większy dom do spakowania, tym więcej odpoczynku będziesz potrzebować. Nie zapominaj o tym, ponieważ przeprowadzka nie ma być harówką. Zaplanuj sobie każdy dzień wraz z regeneracją!
 • Daj sobie pomóc – jeśli wiesz, że możesz nie mieć czasu na wszystko, bo masz np. bardzo dużo pracy lub rodzinę do ogarniania, albo jedno i drugie na głowie, zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś z rodziny lub przyjaciół, lub po prostu skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy szybko i sprawnie pomogą Ci w przeprowadzce. Jeżeli nie masz odpowiedniego samochodu do przewiezienia rzeczy, to nawet się nie zastanawiaj – od razu dzwoń do firmy przeprowadzkowej i umawiaj dogodny termin.
 • Zaplanuj przeprowadzkowy czas każdemu członkowi rodziny – bo dlaczego tylko Ty masz zająć się przeprowadzką? Koniecznie zaplanuj szczegółowy harmonogram pakowania kartonów na cały przeprowadzkowy okres. Porozmawiaj z rodziną i wytłumacz, że im lepsza organizacja pracy, tym szybciej i sprawniej uda Wam się wszystko ogarnąć. Być może na początku usłyszysz zniesmaczone głosy, bo komu się chce? Ale kiedy sami zobaczą, że sukcesywna praca popłaca, będą zadowoleni, że został taki proces przeprowadzkowy zarządzony.
Jak-podczas-przeprowadzki-zabezpieczy-meble-5

Poszukując odpowiednich akcesoriów przeprowadzkowych, koniecznie zapoznaj się z ofertą przedstawioną przez sklep internetowy neopak.pl. To właśnie w tym miejscu znajdziesz wszystko, co jest niezbędne dla przeprowadzki. Artykuły oferowane przez tę firmę opakowaniową posiadają wysoką jakość i bardzo przystępną cenę. Dlatego jeśli stoisz przed przeprowadzkowym wyzwaniem, koniecznie zapoznaj się z produktami sklepu internetowego neopak.pl.
Jak podczas przeprowadzki zabezpieczyć meble?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie