Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiczwartek, 30 marca 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 13496
Artykuł oceniony na 3.67 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak podpisać życzenia na kopercie komunijnej?

W polskim Kościele Katolickim maj i czerwiec to miesiące, podczas których dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To niezwykle ważne wydarzenie w religijnym życiu każdej rodziny. Rodzice organizują przyjęcia, a zaproszeni gości przybywają na uroczystość z prezentami. Nie wiesz, jak podpisać życzenia na kopercie komunijnej? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika. 


Czy koperty na Komunię się podpisuje?


Nie ulega wątpliwości, że ta kwestia wywołuje wiele emocji. Choć większość gości podpisuje koperty z życzeniami i pieniędzmi, wielu osobom takie zachowanie się po prostu nie podoba. Podsumowując, zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami obyczajowymi na kopercie z pieniędzmi nie należy umieszczać podpisu. A co z życzeniami? Co napisać na kopercie komunijnej? 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Choć przyjęło się, że koperty z pieniędzmi na Komunię Świętą nie trzeba podpisywać, pozostaje jeszcze kwestia życzeń. Nie ulega wątpliwości, że każdy gość pragnie wypaść w oczach organizatorów uroczystości jak najlepiej. Co w takim razie napisać na kopercie z życzeniami na komunię? Jak podpisać życzenia na kopercie komunijnej? Sprawdź podpowiedzi ekspertów NEOPAK. 


Jak zaadresować kopertę na Komunię? 


Zgodnie z przyjętą tradycją, podpis na kopercie komunijnej nie jest wymagany. Pomimo tego większość osób uznaje za standard podpisywanie koperty imieniem i nazwiskiem dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej. W takiej sytuacji wystarcza zazwyczaj niewielki napis umieszczony na środku lub w rogu koperty z kartką okolicznościową. 

Ołtarz
Zdjęcie autorstwa Erik Mclean z Pexels
Koperty ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty ozdobne


Jak podpisać kartkę komunijną dla chrześniaka?


Przyjęło się, że swoje imię i nazwisko można zapisać dopiero we wnętrzu koperty na specjalnie przeznaczonej do tego kartce okolicznościowej. Na kopercie z kolei, w prawym dolnym rogu,  należy umieścić imię i nazwisko dziecka.


Koperta na życzenia komunijne - jaką wybrać?


Skoro wiesz już, jak podpisać życzenia na kopercie komunijnej, warto się zastanowić nad wyborem opakowania. Ozdobne koperty o wysokiej gramaturze dostępne w sklepie internetowym NEOPAK sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Na Komunię polecamy w szczególności:


Życzenia komunijne dla dziecka - co napisać?


Życzenia dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej powinny dla niego stanowić pewnego rodzaju drogowskaz. W tej sytuacji dobrym pomysłem jest wymienić w nich wartości, którymi dziecko powinno się kierować w swoim dalszym życiu. Jeśli nie wiesz, jakie życzenia na komunię złożyć dziecku – skorzystaj z naszych propozycji.


Życzenia na Komunię dla dziewczynki

Kochana [Imię dziecka],
W dniu Twojej Pierwszej Komunii Świętej 
z całego serca życzymy Ci, aby Pan Jezus nieustannie otaczał Cię swoją opieką. 
Niech Duch Święty prowadzi Cię przez życie i chroni przed złem.
Niech Jezus zawsze błogosławi Twoim planom 
i w każdym momencie stanowi dla Ciebie największe oparcie. 

Życzenia na Komunię dla chłopca

Kochany [Imię dziecka]
W tym niezwykle uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej
pragniemy Ci życzyć obfitych Łask Bożych.
Niech Pan Jezus, który właśnie zamieszkał w Twoim sercu
stanie się Twoim najlepszym przyjacielem,
a Sakrament Eucharystii umacnia w Tobie trzy cnoty: wiarę, nadzieję i miłość.

Świecka, kartka i różne
Zdjęcie autorstwa Cup of  Couple z Pexels


Co należy włożyć do koperty na Komunię Świętą?


W kopercie, która zostanie podarowana z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej powinna się znaleźć kartka okolicznościowa z życzeniami, dzięki której rodzice dziecka przyjmującego sakrament mogą później zweryfikować życzenia. 

Niemniej ważnym aspektem jest także kwestia prezentu. Od lat najpopularniejszym rodzajem upominków jest oczywiście gotówka. Jeśli zastanawiasz się, ile włożyć do koperty na Komunię w 2023 r. - koniecznie przeczytaj nasz poprzedni artykuł. 

Więcej ciekawostek i inspiracji znajdziesz na naszym blogu. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikami również z branży opakowaniowej. 

Zdjęcie autorstwa Leeloo Thefirst z Pexels
Koperta, monety, życzenia na kartce
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie