Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyponiedziałek, 26 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8845
Ilość komentarzy: 0

Jak prawidłowo zamknąć torebkę na prezent?

Jak się zamyka torebkę na prezent?

Pakowanie prezentów to obecnie dość popularny temat, w okresie przedświątecznym każdy z nas zamartwia się przede wszystkim tym, co możemy kupić komuś w prezencie na święta, ale także tym, jak prawidłowo i elegancko zapakować takie prezenty.

Możliwości oczywiście mamy wiele, ponieważ każdego z nas ogranicza tylko i wyłącznie nasza własna wyobraźnia i zdolności manualne. Jednak obecnie na rynku, dostępnych jest wiele gotowych rozwiązań, które mogą skrócić męki wielu z nas podczas pakowania prezentów. Do zapakowania prezentów możemy wykorzystać między innymi papier ozdobny, pudełka ozdobne prezentowe, papierowe torebki prezentowe. Każde z tych opakowań prezentowych możemy zamknąć na wiele różnych sposobów.

Skupmy się jednak na ciekawych i nietuzinkowych, ale też tych podstawowych sposobach pakowania prezentów w torebki prezentowe.

torebka prezentowa

Jakie są metody pakowania prezentu w torebki prezentowe?


Najprostszą metodą zapakowania prezentu do torebki prezentowej jest po prostu włożenie go do owej torebki i opisanie opakowania, tak by było wiadomo, dla kogo dany prezent jest przeznaczony. Zazwyczaj w gotowych torebkach prezentowych otrzymujemy również specjalną karteczkę, na której możemy wpisać imię osoby obdarowywanej, jednak jeśli takiej karteczki nie ma, możemy zrobić ją sami lub po prostu podpisać torbę prezentową markerem, lub długopisem, tak by „odbiorca” był jasno i wyraźnie zaznaczony i widoczny.

Jednak niezwykle istotne jest to, by prezent był zaskoczeniem, cóż to za prezent, jeśli już z daleka widzimy, co znajduje się w środku. Dlatego też każda torebka prezentowa posiada rączki w postaci tasiemek, sznurków i tym podobnych. Zazwyczaj na końcach, każdego ze sznurków znajduje się plastikowy element, podobny do tego, jak w sznurówkach. Jest to zaprojektowany i normalny sposób na to, by zamknąć torebkę prezentową. Wystarczy, że plastikowe końcówki sznurków, przepleciemy przez przeciwległe otwory w ściance torebki. W taki sposób, po każdorazowym podniesieniu lub odpowiednim ściągnięciu torebka prezentowa zawsze będzie zamknięta, a więc niespodzianka i zaskoczenie gotowe. Co w przypadku, jeśli jednak chcemy zapakować prezent w torebkę prezentową, a jednocześnie pokazać, że nie poszliśmy na łatwiznę w pakowaniu prezentu?

torebka prezentowa czerwona
Torby na upominki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby na upominki

Nietypowe sposoby na zapakowanie prezentu w torebkę prezentową


Oczywiście, jeśli nasza torebka prezentowa nie posiada wyżej wymienionych końcówek podobnych do tych jak w sznurówkach, to powinniśmy pamiętać o takim wynalazku jak taśma dwustronna, która jest dobra na wszystko. Jednym z najważniejszych aspektów jest dobranie odpowiedniej wielkości torebki prezentowej, a same prezenty nie powinny być zbyt ciężki, wtedy to też, aplikujemy pasek taśmy dwustronnej od wewnętrznych stron kołnierzyka takiej torebki i po spakowaniu do środka prezentu, zwyczajnie ją zaklejamy.

W przypadku, gdy posiadamy firmę lub nawet po prostu dużą rodzinę, a prezentów co roku mamy dużo do zapakowania, zawsze możemy wykorzystać pewną metodę, bardzo znaną w marketingu. Posiadać będziemy musieli odpowiednie torebki, które najszybciej będą nam przypominały te, z sieci restauracyjnych szybkiej obsługi. Jednak zdobienie takiej torebki z zewnątrz może skutecznie zamaskować jej pierwotne wykorzystanie, a w dodatku papierowa torebki prezentowa jest ekologiczna. Jednak przejdźmy do sedna rozwiązania, a mianowicie tego, że możemy ją zakleić naklejką z indywidualnym projektem lub po prostu sami napisać adresata prezentu na takiej zdobionej naklejce.

Ciekawym pomysłem będzie również wykorzystanie wstążki ozdobnej oraz dziurkacza do kartek. Metoda jest niesamowicie prosta i może przypominać „zszywanie” jednego z elementów naszej odzieży. Wystarczy, że usuniemy sznurek lub też rączkę w torebce prezentowej i dorobimy w równych odległościach kilka dziurek, dziurkaczem biurowym. W taki o to sposób, mamy otwory do tego, by przepleść przez nie wstążkę, którą mamy pod ręką. To, w jaki dokładnie sposób przepleciemy taką wstążkę, zależy tylko do nas, naszej wiedzy i zdolności manualnych. Naszym zdaniem jest to bardzo eleganckie i ciekawe wykończenie zamknięcia takiej torebki prezentowej.

Oczywiście możemy wymienić w tym momencie wiele innych ciekawych zamknięć takich torebek prezentowych jak, chociażby wykorzystanie kolorowych spinek, stworzenie pojedynczych kokardek ze wcześniej opisanego sposobu, dodanie ciekawych dekoracji i wiele, wiele innych.


czarna torebka prezentowa

Gdzie kupić torebki prezentowe na święta i nie tylko?


Wszelkiego rodzaju torebki prezentowe, zarówno te świąteczne oraz na konkretne, inne okazje znajdziemy na stronie internetowej naszego sklepu neopak.pl oraz opako.com.pl. Znajdziemy tam naprawdę szeroki wybór różnego rodzaju torebek prezentowych, opakowań prezentowych, papierów do pakowania prezentów oraz wiele, wiele innych, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu.
torebka prezentowa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie