Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 23 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 728
Ilość komentarzy: 0

Jak prawidłowo zastosować folię stretch?

Jak prawidłowo zastosować folię stretch?


Metody pakowania i zabezpieczania towaru, na czas składowania czy czas wysyłki to bardzo istotny element podróży każdego produktu. Podróży, która rozpoczyna się na liniach produkcyjnych u producenta, a kończy dopiero w pomieszczeniu domowym klienta. Każdy towar powinien być odpowiednio zabezpieczony, oczywiście w zależności od rodzaju tego towaru.

Na chwilę obecną jeśli chodzi o metody zabezpieczania przedmiotów po ich wyprodukowaniu, na pewno możemy przedstawić jako liderów takie opakowania, jak foliowe worki, zgrzewane na gorąco, tekturowe lub kartonowe opakowania, woreczki z folii bąbelkowej. Opakowania zbiorcze, które najczęściej lądują skrupulatnie poukładane na paletach, dodatkowo są zabezpieczane folią stretch.

Folia stretch to dość specyficzny materiał do pakowania, który wykorzystywany jest nie tylko w przypadku dużej ilości pudełek poukładanych na palecie. Folia stretch nie służy tylko do owijania zapakowanych palet, folia stretch sprawdzi się również do zapakowania pojedynczych przesyłek kurierskich czy przesyłek wysyłanych za pomocą automatów paczkowych. Ponadto warto wspomnieć o tym, że w folię stretch możemy zapakować nawet produkty spożywcze, służy do tego specjalny rodzaj folii stretch nazywany po prostu folią spożywczą.

Czym dokładnie jest folia stretch? Z czego wykonana jest folia stretch i jaka jest historia jej powstania? Jakie zalety posiada folia stretch? Gdzie i za ile możemy kupić folię stretch? Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tego artykułu.

niebieska folia stretch

Co to jest folia stretch i jaka jest historia jej powstania?


Jeśli chcemy mówić o historii folii stretch, to powinniśmy cofnąć się o ponad sto lat do roku 1989, kiedy to niemiecki chemik, Pan Hans von Pechmann, przez zupełny przypadek odkrył nowy związek chemiczny, którego konsystencja była nieco woskowata, a barwa biała. Dokonał on tego podgrzewając diazometan – po odpowiednich badaniach nowej substancji przez jego współpracowników, substancja ta otrzymała nazwę polimetylenu. Dopiero w późniejszym czasie doprecyzowano skład, a samą substancję nazwano jaki polietylen. Przełomowym momentem dla tej substancji był rok 1933, to w tym roku dwóch chemików pracujących dla brytyjskiego przedsiębiorstwa przeprowadziło pierwszą syntezę tej substancji na naprawdę wielką skalę. Już dwa lata później udało się opracować metodę produkcji tej substancji. Metoda ta jest wykorzystywana praktycznie po dziś dzień.

Folia stretch to ogólnie przyjęta nazwa folii wykonanej z tworzyw sztucznego, które nazywa się polietylenem. Folia stretch to nic innego jak materiał opakowaniowy, który wykorzystywany jest do pakowania i zabezpieczania palet z towarem, pojedynczych opakowań, a nawet produktów spożywczych. Liniowy polietylen o niskiej gęstości, czyli LDPE, to najczęściej z tego materiału produkowana jest folia stretch, dlatego też możemy niejednokrotnie spotkać się z określenie folia LDPE obok określeń folia stretch oraz folia polietylenowa.

biała folia stretch
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Jakie zalety posiada folia stretch?


Folia stretch to materiał opakowaniowy, który jest powszechnie stosowany między innymi dlatego, że posiada wiele cech, pożądanych przez producentów różnego rodzaju produktów, jest to świetny materiał, który skutecznie zabezpiecza palety z towarem. Jakie jednak konkretne zalety posiada folia stretch?

Folia stretch jest materiałem niesamowicie rozciągliwym, na pewno wiedzą o tym osoby, które choć raz próbowały oderwać kawałek folii spożywczej bez używania jakiegokolwiek ostrego narzędzia. Dzięki swojej rozciągliwości jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dobrze przylega praktycznie do każdego kształtu towaru, zapewnia stabilność wysyłanej palecie z towarem, zabezpiecza ją przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Posiada wiele różnych zastosowań, również tych najbardziej nietypowych. Pisaliśmy o tym w poniższym artykule:

Nietypowe zastosowania folii stretch.​


folie stretch


Jak prawidłowo owijać folią stretch?


W zależności od tego co będziemy chcieli zapakować, czy całą paletę, czy jedno pudełko, będziemy musieli się do tego odpowiednio przygotować. Przyjrzyjmy się jednak prostym zasadom, jakie powinniśmy stosować w przypadku owijania folią stretch palety z towarem.

W przypadku oklejania folią stretch całych palet ręcznie na pewno tego nie będziemy chcieli robić, bez żadnych dodatkowych akcesoriów. Oczywiście istnieje możliwość zakupu specjalnych stanowisk, maszyn, które automatycznie byłyby w stanie „stretchować” palety z towarem, jednak wiąże się to z dużym kosztem. Owinięcie palety folią stretch jest łatwiejsze, jeśli wykorzystamy do tego ręczną owijarkę do folii stretch. To urządzenie proste w budowie, ale znacznie ułatwiające pracę. Na początek, powinniśmy przywiązać folię stretch do palety, na dole. Następnie owijanie palety powinno następować powoli od dołu, tak by warstwy folii stretch nachodziły na siebie. Górną część palety owiń minimum trzy razy, by zapewnić większą stabilność towaru. Nie powinniśmy zapominać o tym, by cały czas zapewnić odpowiednie napięcie folii stretch, tak by mocno przylegała do bocznych ścian owijanego towaru na palecie.

odwijacz do folii stretch

Gdzie kupić folię stretch?


Folia stretch to raczej jeden z bardziej profesjonalnych produktów służących do pakowania, więc lepiej od razu zainteresować się sklepem z branży opakowaniowej, jeśli potrzebujemy nabyć folię stretch do własnych celów.

Szeroki wybór różnego rodzaju folii stretch, która sprawdzi się zarówno w pakowaniu całych palet z towarem, jak i pojedynczych paczek, znajduje się na naszych stronach internetowych pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, adekwatne podejście do klienta oraz możliwość negocjowania cen w przypadku zakupów w większych ilościach. Serdecznie zapraszamy.
folia stretch
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie