Pracownia PismaPracownia Pismaponiedziałek, 11 kwietnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1048
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to proces, który może być bardzo uciążliwy, ale możemy równie dobrze zadbać o to, aby poszedł sprawnie i szybko. Najważniejsze, to się do tego odpowiednio przygotować. Logistyczne podejście do przeprowadzki pozwoli ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze! Ponieważ dzięki naszym radom zapewnisz odpowiednie bezpieczeństwo transportowanym przedmiotom, a co za tym idzie zminimalizujesz ryzyko ich uszkodzenia i konieczności wymiany na nowe produkty. Jak możesz to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł i wykorzystaj nasze rady!

przeprowadzka kartony folia bąbelkową wypełnienia do paczek

Kartony jako opakowanie do przeprowadzki

W co pakować rzeczy, które musi przetransportować do nowego miejsca zamieszkania? Dobrym wyborem są tekturowe pudełka. Poznaj ich zalety!

 • Kartony to lekkie opakowania, które nie podniesie wagi transportowanych przedmiotów, a więc przenoszenie spakowanych paczek nie będzie bardzo uciążliwe.
 • Tekturowe pudełka mają zazwyczaj kształt prostopadłościanów, a więc łatwo je do siebie dopasować. To bardzo przydatna cecha, ponieważ dzięki temu możemy strategicznie rozłożyć pudełka po samochodzie czy przyczepie samochodowej, nie zostawiając wolnych przestrzeni a więc zminimalizujemy ryzyko obijania się paczek o siebie i zmieścimy więcej produktów przy jednym transporcie.
 • Kartonowe opakowania wykonane są z tektury, która jest znakomitym nośnikiem na podpisanie pudeł zwykłym markerem. Ułatwi to późniejszą weryfikację zawartości kartonów bez ich otwierania.
 • Tektura jest również bardzo wygodna we współpracy z taśmą klejącą. Do zamknięcia pudełek tekturowych możesz wykorzystać biurową, klasyczną taśmę klejącą, dzięki której pudełko będzie szczelnie zamknięte, a sama taśma będzie łatwa do rozcięcia w celu otwarcia kartonowego opakowania.
 • Kształt kartonowych pudełek sprawia, że są łatwe w przenoszeniu. Jednak jeżeli użyjemy kartonu o naprawdę dużych rozmiarach, to aby ułatwić sobie jego przenoszenie, możemy na 2 przeciwległych ścianach naciąć karton w kształt litery „T”, zagiąć dwa powstałe rogi i w ten sposób otrzymamy uchwyty naszego kartonu w kształcie trójkątów. Do wykonania takich uchwytów z pewnością przyda ci się nożyk do tapet.
 • Tekturowe pudełka to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ wyprodukowane są z surowców naturalnych i mogą być wykorzystane kilkukrotnie.
 • Kartony przed złożeniem zajmują bardzo mało miejsca. To duża zaleta, kiedy chcemy je przechowywać.
 • Kartony w większości wykonane są z tektury falistej, która dzięki swojej konstrukcji stanowi amortyzator nacisku i uderzeń na paczkę, dzięki temu chroni znajdujące się wewnątrz przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Taka tektura falista jest trudna w rozerwaniu i uszkodzeniu, więc kartony są wytrzymałe na ich przesuwanie po podłodze czy stawianie ich jeden na drugim.
 • Tekturowe opakowanie bardzo dobrze chroni przedmioty przed zabrudzeniem, więc nie musimy się martwić o czyszczenie transportowanych przedmiotów, kiedy już dojadą na nowe miejsce.

Gdzie można kupić kartony do przeprowadzki?

W naszym sklepie znajdziesz cały dział poświęcony kartonom. Przygotowaliśmy specjalnie dla was osobną podkategorię, w której znajdziecie wyselekcjonowane kartony do przeprowadzki. Są to pudełka z przygotowanymi wycięciami do wygodnego przenoszenia pudeł, posiadają łatwe zamknięcie w postaci osobnego wieka lub wygodnych zakładek, dzięki którym bez użycia taśmy klejącej można szybko i szczelnie zamknąć pudełko.

przeprowadzka kartony folia bąbelkową wypełnienia do paczek

Jak zabezpieczyć bardzo delikatne przedmioty podczas przeprowadzki?

Szkło i ceramika to kruche i delikatne materiały. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć przedmioty z nich wykonane. Sprawdź naszą ofertę folii bąbelkowej, jaką przygotowaliśmy w naszym sklepie. Powietrzna folia ma znakomite właściwości amortyzujące, przejmując nacisk i uderzenia. Wszystko za sprawą jej konstrukcji. Pomiędzy warstwami folii znajduje się powietrze. Dzięki temu folia działa niczym poduszka. Jakie jeszcze są zalety foli bąbelkowej? Jest to elastyczny produkt, który bardzo łatwo dopasować do przedmiotów o nieregularnych kształtach. Z łatwością owiniesz folią bąbelkową wazony czy miseczki. Folia powietrzna jest odporna na rozerwania, co przekłada się na jej wytrzymałość, a dzięki temu może być wykorzystana wielokrotnie. Dużym atutem jest również lekkość produktu. Dzięki temu, że folia jest bardzo lekka, nie podniesie wagi zabezpieczanych przedmiotów. Warto również wspomnieć o właściwościach termoizolazyjnych. Jeżeli do przewiezienia będzie również zawartość lodówki czy zamrażalnika, to warto ją dodatkowo zabezpieczyć właśnie folią bąbelkową.

Sprawdź, jaką folię bąbelkową znajdziesz w naszym sklepie!

 • Folia bąbelkowa duży bąbel 50cm/50m/bk/30mm – folia bąbelkowa, którą charakteryzuje bardzo duży bąbel powietrza. Jeszcze większa i mocniejsza ochrona od klasycznych folii. Taki produkt można wykorzystać do bardzo delikatnych przedmiotów.
 • Folia bąbelkowa 60cm/100m/b1/10mm antystat różowa – powietrzna folia w kolorze różowym. Poza wyjątkowym kolorem, odróżniającym folię spośród transparentnych modeli, produkt ten posiada właściwości antystatyczne. Dzięki temu znakomicie nadaje się do zabezpieczania elektroniki, ponieważ będzie chroniła produkty również przed wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogłyby uszkodzić sprzęt elektryczny.
 • Folia bąbelkowa mocna 120cm/100m/b2/10mm – transparentna folia bąbelkowa na rolce. Jej szerokość 120 cm folii, długość 100 m, dzięki czemu nadaje się do zabezpieczenia dużej ilości przedmiotów. Wytrzymała na rozerwania elastyczna folia, która znakomicie chroni przed zabrudzeniem, wilgocią i oczywiście uszkodzeniami mechanicznymi.przeprowadzka kartony folia bąbelkową wypełnienia do paczek

Kartony przeprowadzkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkowe

Wypełnienia do paczek – wykorzystaj do kruchych przedmiotów

Wróćmy jeszcze do tematu zabezpieczania delikatnych przedmiotów. Wyobraź sobie, że owijasz każdy przedmiot z osobna folią bąbelkową i umieszczasz je wszystkie w pudełku. Może się tak zdarzyć, że pomiędzy przedmiotami pozostanie dużo wolnej przestrzeni, co będzie powodowało obijanie się o siebie transportowanych przedmiotów. Aby tego uniknąć warto skorzystać z wypełnienia do paczek. W naszym sklepie znajdziesz wiele rozwiązań. Możesz skorzystać z ekologicznych i wielorazowych propozycji. Oto kilka produktów, które możesz znaleźć w naszym sklepie.

 • Wypełniacze Flupis – ekologiczne wypełnienie do paczek wykonane ze spienionego papieru. Posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu nadaje się do zabezpieczania elektroniki. Dodatkową zaletą wypełniacza Flupis jest to, że absorbuje on wilgoć.
 • Wypełniacze Skropak – wykonane ze skrobi wypełnienie do paczek. Ekologiczna propozycja, którą można wykorzystać wielokrotnie, rozpuścić w wodzie lub dodać do kompostownika czy bioodpadów.
 • Chipsy do pakowania - wyprodukowane ze spienionego polistyrenu ESP.  To bardzo lekkie wypełnienie, które jest odporne na wilgoć i stanowiące znakomity termoizolator. 
 • Wypełniacze EPS 'S'- nazwa pochodzi od jego kształtu, ponieważ przypomina literę „S”. Zostało wykonane ze spienionego polistyrenu ESP.
 • Wypełniacze Flopak – stworzone z recyklingowanego polistrenu ekologiczne wypełnienie w zielonym kolorze.


przeprowadzka kartony folia bąbelkową wypełnienia do paczek

Tego nie może zabraknąć podczas przeprowadzki

Omówiliśmy już jedne z najważniejszych produktów, które na pewno podniosą bezpieczeństwo transportowanych podczas przeprowadzki przedmiotów. Dochodzi jeszcze kwestia organizacji wszystkiego i jak najkrótszego czasu realizacji. Warto więc mieć pod ręką artykuły biurowe i magazynowe, które mogą być nam potrzebne w każdej chwili. Nożyczki lub nożyk do tapet, taśmy samoprzylepne pakowe czy markery. Zaopatrz się w te produkty i miej je pod ręką podczas pakowania się w trakcie przeprowadzki!


przeprowadzka kartony folia bąbelkową wypełnienia do paczek

Korzystasz z usług firmy przeprowadzkowej?

W tym przypadku niezbędne mogą się również okazać taśmy ostrzegawcze informujące o delikatnej zawartości paczki. Ułatwi to przewoźnikowi pracę, ponieważ będzie miał świadomość, na jakie pudełka zwrócić szczególną uwagę i jak najlepiej je zabezpieczyć, aby przykładowo nie spadły z samej góry sterty kartonów podczas ich przewożenia. 

Jakie taśmy ostrzegawcze znajdziesz w naszym sklepie?

 • Taśma papierowa samoprzylepna uwaga szkło 50mm/50m – papierowa taśma ostrzegawcza z napisem „uwaga szkło!”. Długa na 50 metrów taśma samoprzylepna to szybkie rozwiązanie do oznaczenia delikatnej zawartości przesyłki. 
 • Taśma ostrożnie nie rzucać 48mm/66m – biało-czerwona rzucająca się w oczy taśma ostrzegawcza. Duży napis „ostrożnie! nie rzucać” jest widoczny i daje jasno do zrozumienia, że wewnątrz pudełka znajduje się delikatna zawartość. 
 • Taśma uwaga szkło góra 48/66m – kolejna propozycja w biało-czerwonym kolorze. W tym przypadku taśma ostrzegawcza zawiera dodatkowo informację o górze pudełka. To bardzo istotne, kiedy znajdujące się wewnątrz produkty nie powinny być transportowane „do góry nogami”, na przykład szklane butelki i słoiki z zawartością.


przeprowadzka kartony folia bąbelkową wypełnienia do paczek

A jak samemu poradzić sobie podczas przeprowadzki?

Pakowanie kartonów, odpowiednie ich zabezpieczenie i oznaczenie to pierwsze kroki w przeprowadzce. Kolejnym etapem będzie transport rzeczy. Przewóz samochodem nie będzie stanowił dla nas problemu i nawet nie odczujemy wagi transportowanych przedmiotów. Jednak pozostaje jeszcze załadowanie paczek i rozładowanie ich z samochodu, co wiąże się z przeniesieniem ich dwukrotnie – do samochodu i z samochodu. Jeżeli w pudełkach będzie pościel i ciuchy, to nie będzie to stanowiło dla nas problemu. A co z kartonami wypełnionymi książkami i zastawą stołową? W tym przypadku z pomocą przyjdą wózki i taczki. Sprawdź naszą ofertę ergonomicznych produktów, które pozwolą ci na przewiezienie produktów o znacznej wadze. Znajdziesz u nas nawet wózki przystosowane do transportu po schodach. Wózki schodowe bez problemu użyjesz na schodach, więc brak windy i wysokie piętro nie będą już przeszkodą do samodzielnie organizowanej i przeprowadzanej przeprowadzki.  

przeprowadzka kartony folia bąbelkową wypełnienia do paczek

Sprawdź ofertę naszego sklepu i zaopatrz się niezbędne artykuły do szybkiej i łatwej przeprowadzki!W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 228531689, mailowego na [email protected] lub przez formularz na naszej stronie internetowej. Życzymy udanych zakupów!

przeprowadzka kartony folia bąbelkowa wypełnienia do paczek
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie