Paweł SaigomadePaweł Saigomadepiątek, 23 września 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1024
Ilość komentarzy: 0

Jak przygotować się do przeprowadzki za granicę?

Przeprowadzka za granicę - jak zrobić to bezpiecznie?


Każdy, kto choć raz w życiu się przeprowadzał, ten doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże i męczące jest to przedsięwzięcie. Zabezpieczenie wszystkich rzeczy, spakowanie ich, noszenie kartonów i mebli - to wszystko zabiera nie tylko czas, ale również energię. I choć wydawać by się mogło, że nie ma znaczenia w takiej sytuacji dokąd się wyprowadzasz - czy to będzie inna dzielnica, czy inne miasto, to jednak odległość robi różnicę. Zwłaszcza jeśli wyprowadzasz się za granicę. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zastanawiasz się jak sprawić, aby wyprowadzka do innego kraju była nie tylko szybka, ale również bezbolesna? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim odpowiedzi na te i inne nurtujące Cię pytania w tym zakresie.

Przygotowania do przeprowadzki - pakowanie kartonów

Wysyłka paczek za granicę - o czym musisz pamiętać?


Pierwszym i jednym z najważniejszych aspektów, który należy mieć na uwadze, jest złożoność procesu, jakim jest przeprowadzka za granicę. Dlatego, jeśli masz w planach, w najbliższych miesiącach zmienić miejsce zamieszkania, to warto zacząć przygotowania już dziś. Planując wszystko dokładnie i dając sobie więcej czasu, najprawdopodobniej oszczędzasz sporo nerwów. Od czego rozpocząć przygotowania? W pierwszej kolejności zapraszamy Cię na zakupy.
 1. Kartony - dostępne są zarówno klapowe, jak i przeprowadzkowe. Jeśli wysyłasz paczki, to zdecydowanie warto wybrać kartony klapowe. Możesz je odpowiednio zabezpieczyć taśmą pakową i nadać w firmie kurierskiej. Te kartony, które zabierasz ze sobą w podróż, mogą być przeprowadzkowe. Fakt, że wyposażone są, w uchwyty sprawia, że będzie znacznie łatwiej je nosić.
 2. Folia bąbelkowa - jest to produkt, bez którego nikt nie wyobraża sobie przeprowadzki. Doskonale sprawdzi się w przypadku zabezpieczania delikatnych i kruchych przedmiotów, np. szklanych. Nada się również do ochrony obrazów, mebli oraz wielu, wielu innych przedmiotów.
 3. Taśma pakowa - kartony muszą być odpowiednio zabezpieczone. Jednak taśma przydaje się również do zapobiegnięcia rozwijania się folii bąbelkowejj. Dzięki niej zwiększasz ochronę wysyłanych i przewożonych produktów.
 4. Wypełniacze do paczek - szczególnie przydatne podczas wysyłki kartonów. Zapełnienie wolnych przestrzeni w paczce powinno bez wątpienia znaleźć się na liście czynności do wykonania podczas pakowania przesyłek.

Zadbaj o odpowiednią organizację pracy


Tak jak wspomnieliśmy - im szybciej zaczniesz planowanie, tak dużego przedsięwzięcia, tym lepiej. Oszczędzisz sobie nerwów. Do zrobienia listy potrzebny jest Ci kartka papieru lub zeszyt. Do tego długopis i chwila wolnego czasu. Przydać mogą się również markery - idealne do podpisywania kartonów z rzeczami. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w którym pomieszczeniu dany karton powinien się znaleźć. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego zamieszania. Oczywiście, możesz skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, jednak pamiętać, że, tak czy inaczej, dobrze jest wiedzieć, co w danej paczce się znajdowało. Może okazać się to niezwykle przydatne w momencie, w którym celnicy postanowią sprawdzić zawartość przesyłki.

Owijanie filiżanek papierem kraft

Rób listy i odznaczaj kolejne zadania


Szczegółowe listy nie tylko tego, co powinieneś zrobić, ale również tego, co zabierasz ze sobą, mogą ułatwić Ci życie. Dzięki temu będziesz wiedział, co znajduje się w danej paczce. Nie oszczędzaj więc swojej ręki - pisz i nie przejmuj się ubywającym tuszem. U nas możesz kupić długopisy w korzystnych cenach. Wróćmy jednak do pakowania. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji nie oszczędzać też na folii bąbelkowej, taśmie i wypełniaczach do paczek. Możesz kupić też większą ilość kartonów. Po pierwsze limit wagowy w większości firm kurierskich to 30 kg. Później już ceny są znacznie wyższe. Po drugie, nawet jeśli sam będziesz przewoził część rzeczy, to pamiętaj, że nic nie zyskasz, tworząc wyjątkowo ciężkie paczki. Przeprowadzka jest tak intensywnym okresem, że znacznie lepiej jest przejść się po kolejny karton, niż męczyć z tym, który waży np. 40 kilo, bo znalazły się w nim same książki.
Kartony przeprowadzkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkowe

Wysyłka paczki za granicę - czyli jak przygotować się do przeprowadzki


Wiesz, że przeprowadzka nie należy do najłatwiejszych wydarzeń w życiu? Nie musisz się przejmować. Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym, aby cały proces był przyjemniejszy i szybszy.
 1. Zaczynamy od wyboru kartonów. Upewnij się, że wykonane są z wysokiej jakości, wytrzymałej tektury. Nie tylko wpłynie to na lepsze zabezpieczenie przewożony przedmiotów, ale również zwiększy trwałość opakowania - dzięki temu nie karton nie rozerwie się i nie rozpadnie. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć go przed wodą, przyda się folia stretch. Owiń nią każdy karton i miej pewność, że nic złego się nie wydarzy.
 2. Pakując przedmioty, do przygotowanego wcześniej kartonu - na dno warto wyłożyć folię bąbelkową lub inny wypełniacz do paczek - zwracaj uwagę na to, czy na pewno potrzebujesz zabrać te wszystkie rzeczy ze sobą. Przeprowadzka to doskonały moment na przeprowadzenie selekcji. Wyrzucenie, sprzedanie niepotrzebnych przedmiotów pozwoli na lepszą organizację i mniej pracy przy rozpakowywaniu się.
 3. Podziel przedmioty, które pakujesz na kategorie. Najczęściej są nimi nazwy pomieszczeń, czyli np. kuchnia, łazienka, salon. Możesz jednak zrobić to jeszcze dokładniej i robić dopiski w stylu akcesoria kuchenne, talerze, szklanki, ręczniki, zimowe ubrania, itp.
 4. Wszystkie przedmioty, które są delikatne, kruche i które mogłyby porysować się lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzić warto zabezpieczyć folią bąbelkową. Możesz w tym celu użyć też ręczników, pościeli itp. jednak bardzo często profesjonalne rozwiązania są znacznie lepsze. Z domowych sposobów odradzamy używanie gazet. Dlaczego? Mogą one powodować odbarwienia.
 5. W internecie znajdziesz mnóstwo poradników, jeśli chodzi o składanie ubrań, ręczników, pościeli itp. w sposób niezwykle ekonomiczny. Dzięki temu możesz zaoszczędzić bardzo dużo miejsca.
 6. Pakowanie urządzeń elektrycznych zacznij od zabezpieczenia przewodów, aby się nie zaplątały.
 7. Nie umieszczaj w kartonie wyłącznie ciężkich przedmiotów. Postaraj się rozłożyć ciężar na kilka opakowań.

Kartony przygotowane do przeprowadzki

Co wpływa na koszt przeprowadzki za granicę?


Możemy wyróżnić 3 aspekty, które mają największy wpływ na koszt, jaki poniesiesz przeprowadzając się za granicę:
 • odległość do miejsca docelowego - im większa, tym koszty transportu są wyższe;
 • ilość rzeczy do przewiezienia - wiadomo, że im więcej zabierasz ze sobą przedmiotów, tym wyższe koszty;
 • firma kurierska - jeśli jest taka możliwość, możesz zdecydować się na wybór trasy żeglugowej. Bardzo często ceny są niższe z uwagi na dużą konkurencję na rynku.
Oprócz tych wymienionych trzech czynników istnieją oczywiście jeszcze inne, które mają wpływ na całkowity koszt. Określenie więc dokładniej kwoty jest niezwykle trudne. Jednak właśnie po to, zachęcamy Cię do rozpoczęcia przygotować kilka miesięcy wcześniej, abyś miał czas sprawdzić różne opcje i wybrać dla siebie tą najkorzystniejszą.

Wybór rodzaju transportu - jakie masz możliwości?


W przypadku przeprowadzki za granicę, zabezpieczanie i pakowanie przedmiotów jest jednym z mniejszych problemów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w takim przypadku ogromną różnicę robi odległość od miejsca docelowego. Przeprowadzka w obrębie tego samego kontynentu sprawia, że możesz pokusić się o wynajęcie ciężarówki, która przewiezie wszystkie Twoje rzeczy. Innym rozwiązaniem jest wysyłką drogą lotniczą. Nie da się jednak ukryć, że jest to wyjątkowo kosztowne rozwiązanie. Aczkolwiek jednocześnie najszybsze. Którą z możliwości wybrać? Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych i czasowych. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw sprawdź swój budżet oraz czas, w jakim chcesz lub musisz mieć wszystkie rzeczy w nowym miejscu.

Kontener unoszony przez żurawia

Przeprowadzka w odległe rejony świata


Dziś świat stoi dla nas otworem. Przeprowadzka do Kanady czy Stanów Zjednoczonych nie jest problemem nie do przeskoczenia. Co, jednak jeśli chcesz zabrać ze sobą większą ilość rzeczy? W takiej sytuacji bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie frachtu morskiego. W celu ustalenia szczegółów i dowiedzenia się w ogóle jak to zorganizować najlepiej jest wesprzeć się profesjonalnymi firmami kurierskimi, które pomagają w organizacji wysyłki kontenera. Najczęściej wygląda to tak, że w momencie, w którym kontener zostanie załadowany przez Ciebie przedmiotami, które zabierasz ze sobą, przewoźnik zabiera go i przetransportowuje do portu.

Czy możesz zabrać ze sobą wszystko, co tylko zechcesz?


Na sam koniec chcemy przypomnieć, że niektórych przedmiotów, nie możesz legalnie wysłać za granicę. Jakie to są konkretnie rzeczy? Wiele zależy na przykład od kraju, do którego się wybierasz. Przeszkodą mogą okazać się również wewnętrzne regulaminy firm kurierskich. Dlatego, zanim się zdecydujesz na, któreś rozwiązanie, dokładnie sprawdź, czy nic z tego, co chcesz zabrać, nie znajduje się na liście przedmiotów wykluczonych.
 • upewnij się, czy firma, którą jesteś zainteresowany spełnia Twoje oczekiwania. Zwróć uwagę m.in. na:
 • fakt, czy firma oferuje ubezpieczenie. Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć, a w razie problemu, np. uszkodzenia lub straty mienia jest szansa na otrzymanie finansowej rekompensaty;
 • terminowość - wiadomo, że są różne sytuacje losowe, jednak dostarczenie paczek ma duże znaczenie i świadczy o profesjonalizmie firmy;
 • kontakt z Klientem - jeśli już na samym początku masz zastrzeżenia, co do tego punktu, to zastanów się, czy na pewno warto.

Rozpakowywanie samochodu przeprowadzkowego

Wybierz najwyższej jakości kartony i akcesoria zabezpieczające przedmioty na czas wysyłki. Zacznij działać zdecydowanie wcześniej, aby dać sobie czas na spokojne przygotowania. Staraj się maksymalnie ją sobie ułatwiać. Decydując się na zakupy w Neopak z pewnością ułatwisz sobie wybór potrzebnych akcesoriów. A w przypadku zakupu większej ilości przedmiotów, możesz liczyć nawet na rabat. Informacje na ten temat znajdziesz na kartach poszczególnych produktów. Zapraszamy na zakupy. A w razie pytań, do kontaktu z naszymi pracownikami.
Mężczyzna idący drogą ze srebrną walizką na której znajduje się flaga UE
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie