Michał KrajniakMichał Krajniakniedziela, 18 grudnia 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 901
Ilość komentarzy: 0

Jak przygotować sprzęt RTV/AGD do wysyłki?

Paczki mogą byś różne i mieć różną zawartość. Wszystko zależy od tego przez kogo, w jakim celu i dla kogo został przygotowany dany pakunek. W dobie internetu, kiedy zakupy na coraz większą skalę robione są w sposób zdalny całe mnóstwo produktów codziennie podróżuje trasą od sprzedawcy do klienta. Również wysyłka sprzętu elektronicznego oraz artykułów gospodarstwa domowego jest codziennością. Jednakże co trzeba wiedzieć, aby skutecznie przygotować produkty RTV i AGD do wysyłki? Podpowiadamy!
Jak-przygotowa-sprzt-RTVAGD-do-wysyki

Dobre rady dla początkujących


Na początek trzeba zadać sobie pytanie: w jakich okolicznościach będziemy wysyłać sprzęt RTV lub AGD? Otóż z rzadka może mieć to miejsce wtedy, kiedy ktoś dokonuje wysyłki prywatnej. Może to być np. sytuacja, gdy mamy używany ale wciąż dobrze działający telefon, lecz już kupiliśmy sobie nowy, natomiast ktoś z naszych bliskich potrzebuje pilnie telefonu. Wówczas możemy wysłać pocztą nasz stary sprzęt. Teoretycznie podobne sytuacje mogą mieć miejsce w przypadku laptopów, tabletów czy akcesoriów komputerowych.

Natomiast jeżeli chodzi o sklepy internetowe, to tutaj pakowanie sprzętów RTV i AGD w celu wysłania ich do klienta jest codziennością. Przedsiębiorcy, którzy już jakiś czas działają na rynku i zdążyli zdobyć branżowe doświadczenie doskonale wiedzą, jak robić paczki wysyłkowe do klientów. Ale ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w sprzedaży mogą jeszcze nie wiedzieć wszystkiego z tego tematu.

Dlatego też nasz poradnik kierujemy przede wszystkim do osób początkujących. Jeśli posiadasz używany sprzęt i chcesz go wysłać do członka rodziny lub przyjaciela, a nigdy w życiu tego nie robiłeś albo jeśli wchodzisz na rynek i chcesz wiedzieć wszystko o przygotowywaniu przesyłek dla klienta, to serdecznie zapraszamy do lektury!
Jak-przygotowa-sprzt-RTVAGD-do-wysyki-1

Sposoby na wysłanie sprzętu RTV


Zacznijmy od produktów elektronicznych, które mogą służyć do pracy, komunikowania się, edukacji czy rozrywki. Występują one w różnych gabarytach i kształtach. Pokażemy na konkretnych przykładach jak zrobić, aby nasza paczka była bezpieczna przy jej przewożeniu.

Jak wysłać smartfona?


W przypadku smartfona mamy do rozważenia dwie opcje. Pierwsza to wysyłka produktu w jego oryginalnym opakowaniu, natomiast druga – spakowanie smartfona bez oryginalnego opakowania. Jeśli prowadzimy firmową sprzedaż telefonów, to nasz sprzęt musi mieć oryginalne opakowanie. Może też tak być w przypadku używanego telefonu, gdy zachowaliśmy pudełko, w którym smartfon do nas przyszedł. W takim przypadku powinniśmy wybrać odpowiednio duże pudełko wykrojnikowe. Starczy ono w zupełności do przygotowania takiej paczki.

Inna sprawa, kiedy nie mamy oryginalnego pudełka. Wówczas również będziemy potrzebować opakowania kartonowego, ale zanim umieścimy tam telefon, musimy wykonać cały szereg czynności zabezpieczających. I tak na początek owińmy nasz smartfon w folię bąbelkową. Będzie ona stanowiła znakomity amortyzator od różnego rodzaju niekorzystnych czynników zewnętrznych. Uchroni nasz sprzęt przed upadkami, uderzeniami, naciskami innych przesyłek o dużej masie czy wstrząsami. Następnie umieśćmy nasz smartfon w torebce strunowej. To z kolei zabezpieczy telefon przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Dopiero wówczas pakujmy sprzęt do kartonu, ale pamiętajmy, aby wypełnić pustą przestrzeń wypełniaczem. To zapewni dodatkową amortyzację oraz ustabilizuje cały pakunek.

Jak wysłać laptopa?


Wysyłka laptopa odbywa się również na zasadzie zachowania standardów bezpieczeństwa. Oczywiście taki sprzęt jest większy niż telefon, toteż musimy przygotować większe opakowanie zewnętrzne. Laptop ma specyficzny płaski kształt, dlatego warto zabezpieczyć jego krawędzie za pomocą specjalnych styropianowych ochronek. Ponadto wszystkie akcesoria do laptopa, takie jak ładowarka, głośniki, myszka czy pendrive powinny zostać najpierw zapakowane w osobne torebki foliowe, a dopiero później umieszczone wraz z komputerem w kartonie.

Naklej ostrzeżenia na karton


Niezależnie od tego, jakiego rodzaju sprzęt elektroniczny chcemy wysyłać i czy stosujemy duże czy mniejsze opakowanie zewnętrzne, to warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Mogą to być chociażby taśmy z napisem OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Dzięki temu kurier będzie się obchodził ostrożnie z naszym pakunkiem.
Jak-przygotowa-sprzt-RTVAGD-do-wysyki-2

Duże kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Duże kartony

Sposoby na wysłanie sprzętu AGD


Czy wysyłka AGD będzie się różniła od wysyłki RTV? Rzecz jasna to zależy od tego, jaki konkretnie produkt chcemy wysłać, natomiast w wielu przypadkach różnice będą dość znaczne, zwłaszcza jeśli chodzi o techniczne wykonanie paczki. Skupimy się więc na tych produktach AGD, które w sposób szczególny należy zabezpieczać do transportu.

Jak wysłać lodówkę lub pralkę?


Jak doskonale wszyscy wiemy lodówka i pralka to sprzęty o dużych gabarytach i znacznej masie. W związku z tym ich pakowanie będzie się odbywało na nieco innych zasadach. Takie produkty są szczególnie narażone na uszkodzenia, gdyż ich masa powoduje, że każde uderzenie jest mocniejsze. Potrzebna więc jest mocna stabilizacja tego produktu. Warto użyć narożników, które nie tylko zapobiegną przesuwaniu się sprzętu podczas transportowania, ale też uchronią wrażliwe miejsca lodówki czy też pralki przed zniszczeniem.

Pralka i lodówka posiadają drzwiczki. Nawet jeśli wydaje nam się, że te drzwiczki są dobrze zamknięte, to i tak istnieje pewna doza prawdopodobieństwa, że otworzą się one podczas jazdy. Warto więc skorzystać z folii stretch i kilkakrotnie owinąć nią nasz sprzęt. To nie tylko zapobiegnie otwarciu się drzwiczek, ale też sprawi że do naszej lodówki albo pralki nie przedostanie się wilgoć ani brud z zewnątrz.

Skoro zabezpieczyliśmy dół naszego sprzętu oraz owinęliśmy go folią, to jak zabezpieczyć jego górę? Tutaj na pewno zdadzą egzamin tekturowe nakładki, które możemy nanieść na krawędzie i rogi naszego produktu za pomocą taśmy klejącej. Jest to bardzo tanie i łatwe do zamontowania zabezpieczenie, którego na pewno warto użyć, aby mieć pewność, że towar dotrze nieuszkodzony do klienta.

Jak wysłać odkurzacz albo robot kuchenny?


Co ma wspólnego ze sobą odkurzacz i robot kuchenny? Jeśli chodzi o sposób użytkowania, to absolutnie nic, ale z punktu widzenia przygotowywania paczek, to jest tu jeden mocny akcent wspólny. Otóż zarówno odkurzacz jak i robota kuchennego możemy zdemontować. Musimy to zrobić przed zapakowaniem tych przedmiotów w karton. Pamiętajmy, aby każdy element, który udało się odłączyć zapakować osobno, a dopiero potem wszystkie części włożyć razem do opakowania zewnętrznego.
Jak-przygotowa-sprzt-RTVAGD-do-wysyki-3

Opakowania do RTV i AGD znajdziesz w Neopaku


Sklep Neopak oferuje bardzo szeroką gamę produktów, dzięki którym skutecznie zabezpieczysz RTV i AGD do wysyłki. Pragniemy zwrócić uwagę nie tylko na praktyczność, ale też na dodatkowe atuty naszych opakowań – np. część z nich jest ekologiczna, dzięki czemu po zużyciu mogą zostać poddane recyklingowi. Warto też pamiętać, że oferujemy opakowania w bardzo przystępnej cenie. W związku z tym, nawet ich zakup w większej ilości nie spowoduje obciążenia budżetu.
Jak przygotować sprzęt RTV/AGD do wysyłki?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie