Michał KrajniakMichał Krajniakniedziela, 21 sierpnia 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 2910
Ilość komentarzy: 0

Jak przykleić na schody taśmę antypoślizgową?

Wśród wielu dostępnych taśm samoprzylepnych jednym z bardzo specyficznych rodzajów jest taśma antypoślizgowa. Jak łatwo się domyślić stosowanie takiej taśmy ma zniwelować ryzyko pośliźnięcia się na danej powierzchni. Ale – co się z tym wiąże, to także fakt, że stosowanie takiej taśmy to także duża odpowiedzialność. Zwłaszcza, jeśli takiej taśmy będziemy używać na schodach.
Jak-przyklei-na-schody-tam-antypolizgow

Taśma antypoślizgowa – o produkcie słów kilka


Zanim przejdziemy do omawiania, jak bezpiecznie i krok po kroku używać taśmy antypoślizgowej samoprzylepnej, skupmy się najpierw na chwilę na samym produkcie. Otóż, taśma antypoślizgowa została wykonana w taki sposób, że posiada ona chropowatą powierzchnię. To skutecznie eliminuje ryzyko pośliźnięcia się. Dodatkowo klej, którym pokryta jest spodnia część taśmy jest bardzo mocny. Tak więc taśma twardo trzyma się podłoża. Stosując taką taśmę mamy także pewność, że pozostanie ona tam na dłuższy czas, jest bowiem wysoce odporna na zrywanie.

Taśma antypoślizgowa – jak przykleić?


Teraz pokażemy, jak krok po kroku skutecznie przykleić taśmę antypoślizgową do danej powierzchni. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na każdy krok, gdyż pominięcie nawet jednego etapu może spowodować, że naszą taśmę przykleimy po prostu źle.

Krok 1. Sprawdź nawierzchnię


Nawierzchnia, na której będziemy naklejać taśmę musi być czysta i sucha. Schody nie mogą być zatem wilgotne ani pokryte zanieczyszczeniami.

Krok 2. Zwróć uwagę, czym były myte schody


Jeśli schody były myte środkiem, który zawiera w sobie alkohol, to wówczas najpierw należy polać schody wodą, a następnie poczekać do wyschnięcia. Taśmy nie można bowiem naklejać na nawierzchnię, która była myta takimi środkami.

Krok 3. Nie naklejaj taśmy, kiedy jest zimno


Nie możesz naklejać taśmy antypoślizgowej na schody przy temperaturze niższej niż +10 stopni Celsjusza. Takie warunki mogą negatywnie wpłynąć na zasychanie kleju.

Krok 4. Nakładanie taśmy


Taśmę musisz nakładać starannie i bardzo równo. Najpierw wybierz odpowiednio długi fragment. Taśmę naklej na całej powierzchni, którą powinna pokrywać. Rób to płynnie i pamiętaj, aby użyć adekwatnej siły. Taśmę musisz odpowiednio mocno naprężyć – ale nie możesz tego zrobić zbyt mocno. Unikaj powstania zmarszczeń na powierzchni taśmy.

Krok 5. Dociskanie taśmy


Jeśli poprawnie naniosłeś taśmę na powierzchnię schodów, to wówczas nie pozostaje Ci nic innego jak taśmę docisnąć. Rób to równomiernie i użył odpowiednio dużo siły. Zwróć szczególną uwagę na wszystkie boki taśmy. Muszą one być na pewno mocno dociśnięte i w stu procentach trwale przylegać do powierzchni. W przeciwnym razie ktoś mógłby zahaczyć o takie wystające brzegi stopą.
Jak przykleić na schody taśmę antypoślizgową?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie