Przemysław  KrawiecPrzemysław Krawiecpiątek, 4 listopada 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 998
Ilość komentarzy: 0

Jak się produkuje tuby kartonowe i jak zostały wymyślone?Tuby kartonowe ułatwiają życie wielu ludzi, którzy na co dzień zajmują się wysyłką dużych formatów papieru. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie! Zobacz jak jeszcze można wykorzystać tuby kartonowe oraz przekonaj się jaka jest ich historia.

Co to jest tuba kartonowa?


Tuby kartonowe jak łatwo się domyślić będą miały kształt długiego walca, a po obydwu stronach będą posiadały zatyczki. Są one produkowane z grubego kartonu, dzięki czemu naprawdę cechują się dużą odpornością na zgniatanie oraz inne uszkodzenia. Przeglądając oferty różnych sklepów internetowych odnajdziemy tuby w kolorach białym oraz brązowym, aczkolwiek jeżeli masz potrzebę, aby był to jakiś inny odcień możesz zawsze zdecydować się na oklejenie całości folią w danym kolorze lub papierem upominkowym. Dodatkowym dosyć istotnym parametrem będą wymiary takiego opakowania. Długość, szerokość oraz inne parametry mogą być dostosowywane praktycznie bez ograniczeń, gdyż w ofercie hurtowni będziemy mieli do czynienia z ogromną ilością różnych modeli.

W jakim celu stosuje się opakowania tubowe?


Możesz się zastanawiać w jakim celu ktoś stworzył opakowania tubowe? Są one bowiem w kształcie dosyć nietypowym i z pewnością nie nadadzą się w wielu sytuacjach. To jak i inne opakowanie kartonowe przystosowane jest do przechowywania i transportowania różnych artykułów. W większości sytuacji wykorzystamy je do zapakowania jakiś malunków, obrazów lub dzieł sztuki, które mają duże wymiary i ciężko przetransportować je w inny sposób bez zaginania. Wówczas najprostszą metodą będzie umieszczenie całości właśnie w takiej tubie kartonowej bądź pudełku przystosowanym do transportu takich artykułów. Jeżeli zaś chodzi o mniejsze tuby to znajdą one zastosowanie podczas wręczenia podarunków. Bardzo często możemy spotkać jak na półkach sklepowych. Niektórzy producenci pakują droższe alkohole w opakowania tego typu. Możesz jednak samodzielnie zakupić jakąś ładną butelkę oraz umieścić ją właśnie do zakupionej wcześniej tuby w pasującym rozmiarze.

Jak-si-produkuje-tuby-kartonowe-i-jak-zostay-wymylone
Tuby kartonowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tuby kartonowe

Jak powstaje tuba tekturowa?


Część osób podczas przeglądania ofert różnych sklepów z artykułami do pakowania zastanawia się jak coś powstało. Proces produkcji tuby będzie znacząco różnił się od wytwarzania najprostszych kartonów, które spotkamy w hurtowniach opakowań. Tuba kartonowa będzie wytwarzana z papieru kraft oraz specjalnej mieszanki klejów. Koniecznie do tego będą oczywiście różne maszyny, które wytworzą to za człowieka, gdyż znacząco przyspiesza to czas produkcji oraz po prostu każdy artykuł będzie wyglądał tak samo i będzie dostosowany do konkretnych norm.

Historia powstania papieru Kraft


Papier Kraft jest to inaczej papier siarczanowy, który charakteryzuje się znacznie lepszymi właściwościami niż tradycyjny papier spotykany w naszych domach lub firmach. Proces siarczanowy, który jest wykorzystywany właśnie podczas produkcji papieru Kraft został opracowany w 1879 roku przez Carla F. Dahla. Taka metoda produkcji papieru nie była jeszcze aż tak dopracowana jak jest to w tym momencie, aczkolwiek pozwalała wytworzyć produkt podobny do tego, który wykorzystujemy dzisiaj. W kolejnych latach proces ten był unowocześniany oraz wykorzystywane były w tym celu dodatkowe technologie, dzięki czemu dzisiaj możemy cieszyć się z papieru kraftowego o bardzo dobrych właściwościach. Jeżeli zaś chodzi o samą historię powstania tuby kartonowej to nie jest ona aż tak rozpowszechniona i ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje kiedy została ona wynaleziona i jaka firma zdecydowała się na masową produkcję takiego rozwiązania.

Zalety i wady tuby tekturowej


Tuby tekturowe jak i każde inne opakowanie będą posiadały swoje wady i zalety. Dzięki temu w jednej sytuacji sprawdzą się nieco lepiej, a w drugiej nieco gorzej. Jedną z największych zalet tuby tekturowej jest fakt, iż umożliwia ona przesyłanie naprawdę dużych formatów papieru na duże odległości bez konieczności zaginania oraz stosowania jakichś specjalistycznych rozwiązań technologicznych. Zapakowany do wnętrza tuby plakat, obraz lub inny format papieru nie wymaga przecież żadnych dodatkowych zabezpieczeń, a jedyne co będzie trzeba zrobić to zamknąć całość specjalnymi dekielkami. Jako duży plus możemy także zaliczyć fakt, że tuby spotykane w sklepach są naprawdę wytrzymałe na zgniecenie oraz inne uszkodzenia.

Jak-si-produkuje-tuby-kartonowe-i-jak-zostay-wymylone-1

W tym momencie warto jednak zwrócić również uwagę na minusy, które wiążą się ze stosowaniem opakowań o okrągłej podstawie. Ciężko będzie bowiem przechowywać większą ilość takich tub bez specjalnych stojaków bądź innych przestrzeni ograniczony z obu stron. Opakowania takie będą miały to do siebie, iż będą się bardzo łatwo przemieszczały, a ułożenie jedno na drugim bez specjalnych konstrukcji nie będzie możliwe. Dodatkowo zwróć uwagę na to, iż wysyłka takiego opakowania o niewielkiej średnicy może być dosyć problematyczna, gdyż nie będziemy w stanie nakleić etykiety nadawczej w odpowiedni sposób oraz niektóre firmy transportujące niechętnie podchodzą do tego typu opakowań.

Lepiej wybrać tubę czy karton o kwadratowej podstawie?


Najpopularniejszą alternatywą dla tuby okrągłej, która także umożliwia przetransportowanie różnych formatów papieru są opakowania tekturowe o kwadratowej podstawie. Włożony do wnętrza rulon również będzie zachowywał tą samą formę co we wcześniej wspomnianej tubie okrągłej. Dużo łatwiej w takiej sytuacji będzie nakleić etykietę nadawczą oraz przechowywać większe ilości na magazynie. Jeżeli zaś chodzi o różnice w montażu to do tekturowego opakowania nie będziemy potrzebowali specjalnych dekielków, aczkolwiek niezbędna stanie się taśma pakowa oraz akcesoria służące do aplikacji takie jak na przykład dyspenser czy nożyk bezpieczny. Jeżeli więc chcesz przesyłać jakieś artykuły na większe odległości warto będzie przemyśleć zastosowanie kartonów o kwadratowej podstawie. Okrągłe tuby będą zaś lepiej sprawdzały się podczas sprzedaży stacjonarnej niektórych artykułów, gdyż po prostu zaprezentują się znacznie lepiej.
fot.pixabay
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie