Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 2 listopada 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 968
Ilość komentarzy: 0

​Jak spakować i wysłać żyrandol kurierem?

Żyrandol nie należy do standardowych towarów wysyłanych kurierem. Jednakże nawet i z wysyłką tego produktu możemy się kiedyś w życiu zmierzyć. Dlatego też tak ważne jest, aby za każdym razem pamiętać o odpowiedniej technice pakowania żyrandolu. Wymaga to staranności i pamiętania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jeżeli będziemy się do tego stosować, to z całą pewnością uda nam się przygotować żyrandol do wysyłki tak, aby dotarł on bezpiecznie pod wskazany adres.
-Jak-spakowa-i-wysa-yrandol-kurierem

Żyrandol wysyłamy w niestandardowej przesyłce


Od razu musimy uprzedzić, że nasz żyrandol będzie przesyłką niestandardową. Co to oznacza w praktyce? Otóż, przesyłki, które spełniają standardy zawsze będą kosztować znacznie mniej niż przesyłki niestandardowe. Żyrandol będzie przesyłką niestandardową głównie z tego powodu, że zawiera on elementy szklane. Również gabaryty oraz kształt żyrandola sprzyjają temu, że będziemy musieli pakować go tak, że koniec końców nadamy przesyłkę niestandardową.

Jak pakować żyrandol krok po kroku?


Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy instrukcję, jak krok po kroku pakować żyrandol. Dzięki temu dowiesz się, co robić po kolei, jakich rodzajów opakowania używać oraz w jaki sposób zabezpieczać każdy z elementów.

Krok 1. Demontaż żyrandolu


Musimy maksymalnie zdemontować nasz żyrandol. Wobec tego pierwszą czynnością będzie odkręcenie wszystkich żarówek. Następnie musimy odłączyć ornamenty oraz kosz. Wszystkie drobne elementy, jak np. śrubki również powinny znaleźć się osobno.

Krok 2. Osobno zapakuj każdy elementy


Każdy element żyrandolu zapakuj osobno w folię bąbelkową. Pamiętaj, aby wszystko, co pakujesz było owinięte szczelnie. Dzięki folii bąbelkowej, dostępnej w sklepie Neopak zabezpieczysz swój żyrandol przed uszkodzeniami mechanicznymi z zewnątrz.

Krok 3. Małe elementy zapakuj w woreczki strunowe


Woreczki strunowe nadadzą się idealnie do pakowania małych elementów żyrandolu. Dzięki temu wszystko będzie na swoim miejscu, nigdy nie zgubisz żadnej części, a także wszystko będzie znajdowało się w szczelnym zamknięciu. Pamiętaj jednak o tym, że po zapakowaniu drobnych elementów w woreczki foliowe powinieneś wszystko jeszcze raz owinąć folią bąbelkową.

Krok 4. Zapakuj wszystko w osobne kartony


Zgromadź kilka mniejszych kartonów i do każdego z nich zapakuj elementy żyrandolu. Rozdzielając w ten sposób żyrandol zminimalizujesz ryzyko powstania szkód, w wyniku obijania się o siebie poszczególnych części.

Krok 5. Przygotuj większą paczkę


Kiedy już masz przygotowane mniejsze kartony, to koniecznie popakuj je w większy karton klapowy. Jeżeli w środku pozostanie pusta przestrzeń to nie zapomnij wsypać tam wypełniacz. Będzie on nie tylko stabilizatorem całej paczki, ale też dodatkową amortyzacją.

Krok 6. Nanieś na karton ostrzeżenia


Ostatnie, co musisz zrobić to nakleić na karton etykietę z napisem UWAGA SZKŁO. Dzięki temu każdy kurier będzie miał jasny sygnał, że powinien z naszym pakunkiem obchodzić się bardzo ostrożnie.
 ​Jak spakować i wysłać żyrandol kurierem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie