Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiponiedziałek, 25 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2710
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak sprzedawać na eBay - Twój poradnik

Czy wiesz, że eBay to największy na świecie serwis typu marketplace? Zamiast jednej strony skupiającej użytkowników z całego świata, posiada dedykowane platformy działające w poszczególnych państwach i dostępne w różnych wersjach językowych. Używając danych polskiego konta eBay możesz sprzedawać w Niemczech, we Włoszech czy nawet w Kanadzie. Sprawdź zatem, jak sprzedawać na eBay i do dzieła!

Jak sprzedawać na eBay - krok po kroku


Sprzedaż na eBay nie różni się za bardzo od tego, co oferują inne platformy typu marketplace. Zanim jednak rozpoczniesz swoją przygodę z tym serwisem, zapoznaj się z  działem „Wprowadzenie do sprzedawania”, która jest umieszczona na oficjalnej stronie eBay, a potem postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:
 • zarejestruj konto na jednej z platform eBay,
 • wybierz typ kont - prywatne lub firmowe,
 • potwierdź rejestrację.
Wystarczy kilka prostych kroków, aby wystawić pierwszą ofertę w serwisie i już wiesz, jak sprzedawać na eBay!

Jak-sprzedawa-na-eBay--Twj-poradnik
Źródło: ebay.pl

Czy eBay jest darmowy?


Zastanawiasz się, ile eBay pobiera prowizji? Chcesz wiedzieć, jakie są koszty związane ze sprzedażą na słynnym marketplace?

Opłaty na eBay dzielą się na cztery kategorie: 
 • opłata za wystawienie oferty,
 • prowizja od kwoty sprzedaży,
 • opłaty za promocję (opcjonalne)
 • opłaty abonamentowe za pakiety bezpłatnych ofert (opcjonalne).
Wysokości tych opłat mogą się różnić się w zależności kraju, w którym została zarejestrowana domena platformy eBay. Na polskiej stronie wystawianie ofert dla sprzedawców z Polski jest darmowe. Sprzedając za pośrednictwem tej platformy, trzeba tylko zapłacić prowizję od łącznej sprzedaży, która obejmuje cenę przedmiotu, koszty wysyłki i ewentualne dodatkowe opłaty oraz podatki. 

Jak sprzedawać na eBay za granicę?


Zastanawiasz się, jak sprzedawać na eBay za granicę? To naprawdę nic trudnego. 
sprzedaż podstawowa 

W tym przypadku wystawiasz ofertę na portalu eBay.pl i zaznaczasz opcję wysyłki zagranicznej. Taka oferta może być widoczna dla użytkowników platform eBay z innych państw. Warto jednak pamiętać, że widzą oni Twoją ofertę z opisem w języku polskim. 
sprzedaż zaawansowana

Możesz wystawiać oferty na konkretnej platformie danego kraju (np. eBay.co.uk, eBay.com, eBay.de itd.). W takim modelu należy przygotować opis w urzędowym języku danego państwa i podać cenę w obowiązującej tam walucie. 
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak wystawić aukcję na eBay?


Wystawianie aukcji na eBay nie różni się w znaczący sposób od wystawiania ofert na innych serwisach typu marketplace. Przed wystawieniem pierwszej oferty warto natomiast poznać podstawowe zasady sprzedaży eBay. Aby wystawić przedmiot należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:
 • kliknij przycisk “Sprzedaj” umieszczony w górnej części strony eBay,
 • wybierz odpowiednią kategorię,
 • wypełnij formularz oferty podając nazwę, stan przedmiotu (nowy/używany), dodając fotografie, 
 • ustal cenę czas trwania oferty, 
 • wybierz dostępne formy płatności i wysyłki, 
 • opis dokładnie przedmiot i podaj warunki zwrotu oraz opcje dodatkowe.
 • sprawdź poprawność wszystkich informacji,
 • zatwierdź ogłoszenie.

Jak-sprzedawa-na-eBay--Twj-poradnik-1
Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

eBay a wysyłka - jak pakować sprzedane przedmioty?


Ze sprzedażą na eBay nierozerwalnie wiąże się wysyłka paczki, niekiedy również za granicę. 

Aby mieć pewność, że przedmiot dotrze do adresata w idealnym stanie, warto sięgnąć po dopasowane opakowania - pudełka tekturowe i koperty.  Najlepiej sprawdzają się:
 • pudełka fasonowe,
 • pudełka klapowe,
 • pudełka automatyczne,
 • pudełka teleskopowe,
 • koperty bąbelkowe.
PAMIĘTAJ! Żaden element przesyłki nie moża wystawać poza opakowanie. W przeciwnym razie może spowodować uszkodzenie innych paczek. Przesyłka, jeśli to możliwe, powinna mieć także regularne kształty.

Jak-sprzedawa-na-eBay--Twj-poradnik-2
W zależności od zawartości, paczkę można też zabezpieczyć za pomocą takich materiałów jak folia bąbelkowa. Puste przestrzenie w pudełku można zlikwidować sięgając po wypełniacze do paczek, foliowe lub wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego (flopak, skropak, sizzlepak, wiolina i wiele innych). Aby maksymalnie obniżyć koszty wysyłki warto wybrać super lekkie poduszki powietrzne, które zapewniają skuteczną amortyzację zawartości paczki podczas licznych rozładunków i załadunków. 

UWAGA! Opakowania do wysyłki przedmiotów na eBay kupisz w sklepie internetowym NEOPAK. Sprawdź ofertę i kup to, czego najbardziej potrzebujesz do prowadzenia biznesu lub jako osoba prywatna. 

Sprawdź też, jak tanio wysłać paczkę!

Jak-sprzedawa-na-eBay--Twj-poradnik-3


Jak sprzedawać na eBay - podsumowanie


Chcesz sprzedawać na eBay? Teraz wiesz już, jak to robić! Jeśli ten materiał był dla Ciebie przydatny, podziel się nim ze znajomymi. Więcej ciekawych materiałów znajdziesz w zakładce blog. 

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego na opakowania do wysyłki eBay. Gwarantujemy towar najwyższej jakości, który sprawdzi się dla paczek nadawanych w kraju oraz za granicę. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz szybką dostawę. Jeśli nie wiesz, co wybrać - zadzwoń do nas lub napisz poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy.

Zdjęcie autorstwa ANTONI SHKRABA z Pexels 


Jak sprzedawać na eBay - Twój poradnik
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie