Michał KrajniakMichał Krajniakniedziela, 30 października 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 630
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak uchronić meble przed uszkodzeniem podczas przeprowadzki?

Wielu z nas prędzej czy później będzie zmieniało swoje miejsce zamieszkania. Przeprowadzka to najczęściej złożona operacja logistyczna. Wymaga ona bardzo dokładnego planowania, świetnej organizacji dobór odpowiedzialnych i kompetentnych osób, które nam we wszystkim pomogą. Niestety nawet jeśli zadbaliśmy o wszystko i jesteśmy pewni, że zapięliśmy sprawy na ostatni guzik, to jednak w trakcie przeprowadzki mogą wydarzyć się rzeczy niespodziewane. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie wszystkich rzeczy, które będziemy transportować – w tym mebli.

Przeprowadzka – co grozi naszym meblom?


Zmiana miejsca zamieszkania to także ogromna zmiana w życiu osoby, która będzie się przeprowadzała. W związku z tym naturalną sprawą jest, że w ramach przeprowadzki chcemy zabrać ze sobą meble, które do nas należą. Jak wiadomo meble mają różne gabaryty. Są wykonane z bardzo różnych materiałów, a także posiadają odmienne od siebie kształty. To wszystko sprawia, że nieco inaczej będą się one zachowywały w transporcie i będą narażone na potencjalnie inne zagrożenia. Małe meble mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu przez przedmioty cięższe i większe. Niezapieczona paczka może obijać się o ściany samochodu transportującego. Meble o średnich gabarytach mogą stracić poszczególne swoje elementy – np. drzwi – w trakcie karkołomnego transportu. Natomiast przedmioty duże mogą się mocno obić czy też stracić swoje mniejsze elementy – np. nóżkę.

Karton klapowy jako zabezpieczenie małych mebli


Małe meble, takie jak podnóżki, składane stoliki, itd. możemy bez większego problemy umieścić w odpowiednio dużym kartonie klapowym. Taki karton zabezpieczy nasze przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogłyby wyniknąć w trakcie zderzenia paczki z większym pakunkiem. Kartony, które można kupić w sklepie Neopak charakteryzują się dużą wytrzymałością. Stanowią one podstawowe opakowanie zewnętrzne wielu przedmiotów, nadadzą się więc do mebli. Poza tym warto wiedzieć, że jest to produkt ekologiczny, który w 100% ulega biodegradacji.

Narożniki – zabezpieczenie wrażliwych części mebli


Znakomita większość mebli wykonana jest w taki sposób, że w ogólnym pojęciu ich kształt bazuje na prostopadłościanie. W związku z tym nasze meble na pewno posiadają ostre krawędzie, a miejsca ich styczności są wyjątkowo narażone na uszkodzenie. Jeśli np. mebel spadnie na któryś ze swoich rogów wówczas szkoda może być tak poważna, że mebel nie będzie się nadawał do dalszego użytku. Aby mieć pewność, że do tego nie dojdzie, zabezpieczmy nasze meble narożnikami.

Folia bąbelkowa – gwarant bezpieczeństwa


Niezależnie od rozmiaru naszego mebla warto owinąć go szczelnie folią bąbelkową. Ten rodzaj opakowania został wykonany tak, że składa się on z wielu pęcherzyków wypełnionych powietrzem i umieszczonych blisko siebie. To stwarza skuteczną ścianę amortyzacyjną. Jest ona skuteczną ochroną przed upadkami z wysokości czy naciskami innych przedmiotów o dużej masie.
Jak uchronić meble przed uszkodzeniem podczas przeprowadzki?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie