Jak usunąć taśmę dwustronną?
Taśma dwustronna niezaprzeczalnie każdemu przydaje się w życiu, jednak dość często po tym, gdy poznamy i docenimy jej praktyczną stronę, poznajemy także pewien dylemat – jak usunąć taśmę dwustronną?
Ze względu na to, że naszej stronie możecie kupić naprawdę mocne taśmy dwustronne nie mogliśmy pozostawić naszych klientów bez odpowiedzi, która pozwoli im na bezpiecznie usunięcie taśmy klejącej.
W tym artykule omówimy bardzo szczegółowo bezpieczne metody usuwania taśmy dwustronnej. Znajdziesz tutaj rozwiązania, które pozwolą Ci usunąć bezpiecznie taśmę z każdej powierzchni. Zacznijmy od najczęstszego dylematu, który nęka naszych klientów, czyli jak usunąć taśmę ze ściany.
Jak usunąć taśmę dwustronną ze ściany?
Najczęstszy dylemat, z którym zgłaszają się do nas klienci, dotyczy usuwania taśmy dwustronnej ze ściany. Z pewnością nie jest to proste zadanie, gdyż taśma dwustronna po odklejeniu materiału z obu części jest bardzo cienka i oderwanie jej od ściany wymaga dużej precyzji.
Jeśli masz zbyt krótkie paznokcie lub nie chcesz zniszczyć manicure, możesz użyć małego nożyka. Pamiętaj, żeby taśmę odrywać bardzo wolno. W przypadku gwałtowanego usuwania taśmy możesz doprowadzić do zniszczenia powierzchni ściany.
Czasem usuwanie taśmy dwustronnej ze ściany zwykłymi metodami nie pomaga, gdyż ma ona zbyt dużą przyczepność do powierzchni. Co należy zrobić w takim przypadku? Używanie rozpuszczalników raczej nie będzie dobrym pomysłem, gdyż środek może całkowicie zniszczyć ścianę, a Ciebie zmusić do jej ponownego zamalowania. Przyda się natomiast dość popularny w każdym domu przyrząd – suszarka do włosów bądź opalarka elektryczna.
Klej taśmy jest wrażliwy na ciepło, dlatego w wyniku podgrzewania taśma powinna zmniejszyć swoją przyczepność do ściany.
Jednym z bardziej ekstremalnych sposobów, które również można użyć do usunięcia taśmy jest ścieranie jej papierem ściernym. Tą metodę polecalibyśmy jednak wyłącznie bardzo precyzyjnym i doświadczonym osobą, gdyż zbyt mocne pocieranie ściany może uszkodzić jej powierzchnię i doprowadzić do powstania nieestetycznych zabrudzeń i śladów.
Jak usunąć taśmę dwustronną z okna?
Drugi największy dylemat, z jakim mierzą się nasi klienci dotyczy tego, jak usunąć resztki po taśmie dwustronnej z okna.
W tym przypadku okien wybór sposobów do usuwania taśmy jest nieco większy, gdyż możemy użyć tutaj także „mokrych” metod. Jedną z metod, którą możesz użyć w celu usunięcia resztek kleju po taśmie rozpuszczenie jej zmywaczem do paznokci.
Delikatne przecieranie powierzchni okna przy pomocy wacika nasączonego acetonem pomoże usunąć resztki kleju. Ze względu na to, że wszelki rozpuszczalniki (w tym właśnie aceton) mogą odbarwiać powierzchnie plastikowe, przed przetarciem całej ramy okiennej, spróbuj zastosować środek w niewidocznym miejscu. Co więcej, wybierz zmywacz niebarwiony i pozbawiony dodatków witaminowych, gdyż barwione środki mogą spowodować powstanie nieestetycznych plam na powierzchniach.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Taśmy dwustronneUsuwanie taśmy dwustronnej z samochodu
Nierzadko taśma klejąca zostaje także na powierzchni karoserii. Choć teoretycznie do jej usunięcia pozostałości po taśmie z auta możesz użyć opalarki bądź suszarki, to raczej zalecamy spróbować bardziej bezpiecznych sposobów.
Najlepiej sprawdzi się dipenten. Jest to specjalistyczny preparat do usuwania taśm z delikatnych powierzchni. Zamiennikiem tego produktu może być np. nafta lub benzyna. Są to jedne z najbezpieczniejszych środków, gdyż nie powinny być one szkodliwe dla powłok malarskich. Raczej nie zalecamy próbować rozpuszczalników na powierzchni karoserii, gdyż mogą one spowodować trwałe odbarwienia i uszkodzenia lakieru.
Innym sposobem, na to jak usunąć taśmę dwustronną z samochodu, jest użycie tłustych środków. Tłuszcz pozwoli Ci na bezpieczne i delikatne usunięcie resztek kleju po taśmie z karoserii. Możesz do tego użyć np. oliwy, oleju, majonezu czy masła.
Jak usunąć skutecznie taśmę dwustronną z plastiku?
Najpopularniejsze metody by usunąć taśmę klejącą z plastiku to:
- Użyj scyzoryka lub nożyczek, aby delikatnie oderwać taśmę.
- Nałóż na taśmę olej lub płyn do mycia naczyń.
- Pozostaw płyn na taśmie na kilka minut, a następnie wytrzyj go szmatką.
- Jeśli taśma nadal jest przyklejona, użyj ściereczki nasączonej alkoholem izopropylowym.
Pozostaw ściereczkę na taśmie na kilka minut, a następnie wytrzyj ją szmatką.
Alternatywnie spróbuj poniższych metod:
Ręczne zdejmowanie: Zacznij od starannego zdejmowania taśmy. Użyj paznokci lub plastikowej karty kredytowej, aby podważyć krawędź taśmy i delikatnie ją zdjąć. Unikaj używania metalowych narzędzi, które mogą porysować plastik.
Użyj ciepła: Ciepło może pomóc w rozluźnieniu kleju. Użyj suszarki do włosów, aby delikatnie podgrzać obszar z taśmą. Po podgrzaniu, spróbuj zdjąć taśmę. Pamiętaj jednak, aby nie przegrzewać plastiku, ponieważ może to spowodować jego deformację.
Użyj specjalistycznego środka do usuwania kleju: W sklepie Neopak.pl dostępne są specjalne środki do usuwania kleju, które są bezpieczne dla większości powierzchni, w tym plastiku. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
Pamiętaj, że niezależnie od metody, którą wybierzesz, zawsze powinieneś najpierw przetestować ją na niewidocznym obszarze, aby upewnić się, że nie zniszczy to powierzchni plastiku. Po usunięciu taśmy, dokładnie wyczyść obszar, aby usunąć wszelkie pozostałości kleju.
Jak zdjąć bezpiecznie taśmę z mebli lub paneli?
Jeśli nieestetyczne ślady po taśmie chcesz usunąć z mebli, to także mamy dla Ciebie kilka porad. Choć w tym przypadku chemiczne usuwanie rozpuszczalnikami zupełnie nie wchodzi w grę, to na szczęście mamy inne sposoby.
Na powierzchniach lakierowanych i drewnianych nie polecany stosowania środków chemicznych, dlatego wrócimy do wspomnianego już wyżej sposobu – podgrzewania powierzchni ciepłym strumieniem powietrza. Pozostałości po taśmie klejącej możesz usunąć za pomocą np. suszarki.
Inną metodą, która pomoże nieco odczepić mocno przyczepną taśmę klejącą, jest woda z mydłem. Wystarczy, że delikatnie za pomocą gąbki zaczniesz przecierać powierzchnię mebli bądź paneli ciepłą wodą z mydłem. Możesz też spróbować płynu do mycia naczyń z wodą.
W niektórych przypadkach możesz także użyć nafty. To rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się, jeśli szukasz sposobu na to, jak usunąć taśmę z paneli drewnianych. Nafta pomoże zmniejszyć przyczepność kleju po taśmie i znacząco ułatwi Ci usuwanie taśmy dwustronnej z parkietu.
Usuwanie resztek kleju taśmy dwustronnej ze szkła
Jeśli trapią Cię ślady taśmy dwustronnej na powierzchni szkła, to z pewnością nie możesz użyć dwóch z wymienionych wcześniej metod – opalania ciepłym powietrzem oraz papieru ściernego. W przypadku gorącego powietrza możesz trwale uszkodzić przedmiot, gdyż szkło, które nie jest hartowane po prostu pęknie. Natomiast usuwając klej za pomocą papieru prawdopodobnie bardzo mocno zarysujesz powierzchnię szkła, co spowoduje trwałe i nieestetyczne ślady na jego powierzchni. Jak zatem usunąć taśmę dwustronną ze szkła? A chociażby z pomocą alkoholu!
Jeśli masz w domu czysty alkohol, to możesz go użyć to rozpuszczenia kleju na powierzchni szkła. Inne domowe sposoby obejmują np. przecieranie powierzchni szklanej z pomocą ciepłej wody z mydłem.
Czym usunąć resztki kleju po taśmie? Podsumowanie sposobów
Jak widzicie istnieje kilka skutecznych sposobów na bezpieczne usuwanie taśmy z powierzchni. Niektóre z nich nie wymagają zakupu nowych środków chemicznych, gdyż wykorzystują domowe urządzenia lub produkty, które niemal każdy z nas ma w swoim domu.
Chcąc podsumować Wam ten post, przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych sposobów, które dostarczą Wam odpowiedzi na pytanie, czym zmyć klej po taśmie.
Najlepsze sposoby na usuwanie taśmy z różnych powierzchni:
- ciepłe powietrze – sprawdzi się dobrze, jeśli chcesz usunąć ślady po taśmie z okna, ściany lub mebli.
- tłuszcz – domowe sposoby usuwania kleju po taśmie obejmują głównie wykorzystanie produktów, które mają wysoką zawartość w tłuszczu. Stosowanie oleju, oliwy, masła bądź bardzo tłuste kremu na powierzchnię z klejem powinno spowodować jego rozpuszczenie. Ta metoda nie nadaje się na powierzchnie chłonne, gdyż może trwale je uszkodzić.
- rozpuszczalniki – środki, które zawierają wysoką ilość np. acetonu również powinny poradzić sobie z klejem, jednak tej metody nie polecamy do stosowania na powierzchnie drewniane, lakierowane lub pokrytych powłoką malarską.
- papier ścierny – klej ze ściany można usunąć za pomocą papieru ściernego, jednak ta metoda nie sprawdzi się raczej przy innych powierzchniach.
- ciepła woda z mydłem – najbezpieczniejszy domowy sposób na usuniecie resztek kleju po taśmie dwustronnej. Odpowiedni do każdej powierzchni.
- specjalistyczne środki, np. dipenten.
Mamy nadzieję, że nasze porady okazały się przydatne i usunięcie kleju po taśmie zakończyło się sukcesem. Jeśli w przyszłości będziesz szukać strony, na której możesz kupić wysokiej jakości taśmy dwustronne dostosowane do różnych rodzajów powierzchni, to zajrzyj na nasz sklep Neopak.pl.