Aneta BurzyAneta Burzyponiedziałek, 10 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 843
Ilość komentarzy: 0

Jak usunąć taśmę dwustronną antypoślizgową ze schodów?

Taśma antypoślizgowa to świetne narzędzie do zabezpieczenia śliskiego podłoża. Użycie taśmy chroni nas przed możliwym poślizgnięciem, które mogłoby wyrządzić wielkie szkody na zdrowiu. Na szczęście ich użycie jest dziecinnie proste, a co więcej nie wymaga dużego nakładu finansowego. Taśmy antypoślizgowe można dobrać, tak by były odpowiednie do wykorzystania na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. A tych wysokojakościowych taśm w ofercie naszego sklepu nie brakuje.


Do czego służą taśmy antypoślizgowe? 


Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje taśmy antypoślizgowe mają zapobiegać przed poślizgnięciem. Są wykorzystywane najczęściej na schodach, szczególnie tych zewnętrznych, które są narażane na różne warunki atmosferyczne. Użycie taśm zapobiegnie ślizganiu się na powierzchni schodów. Równie często wykorzystuje się taśmy do zabezpieczenia krawędzi basenów, które pod wpływem wody stają się bardzo śliskie. 

Jakie są zalety taśm antypoślizgowych? 

  • Łatwość montażu 
  • Szybkość montażu
  • Szeroki wybór taśm - zarówno pod względem kolorów, jak i właściwości - w ofercie mamy taśmy do powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych
  • Odporność na niszczenie i ścieranie

schody, taśma antypoślizgowa na schodach, usuwanie taśmy, taśma zapobiegająca poślizgnięciom,

Jak usunąć taśmę antypoślizgową ze schodów? Instrukcja krok po kroku


Jeśli masz na schodach taśmę dwustronną antypoślizgową, która już nie spełnia swojej funkcji, albo przestała wyglądać dobrze wizualnie lub po prostu chcesz ją usunąć, poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku, jak to zrobić.

Przygotuj narzędzia


Zanim zaczniesz usuwać taśmę ze schodów, upewnij się, że zgromadziłeś wszystkie odpowiednie narzędzia. Będziesz potrzebował noża do tapet lub skrobaka, a także płynu do usuwania kleju. Przyda się też ciepła woda i miękka szmatka, najlepiej z mikrofibry. Należy pamiętać, by zachować ostrożność podczas korzystania z ostrych narzędzi, by przypadkiem nie zadrapać, czy uszkodzić powierzchni schodów.

Usuń taśmę klejącą


Skieruj na taśmę klejącą strumień suszarki do włosów lub pistoletu do gorącego powietrza. Utrzymuj strumień przez kilka minut, aby taśma zmiękła. Następnie użyj skrobaka, aby delikatnie podważyć taśmę klejącą ze schodów. Zaczynając od jednego końca, odrywaj taśmę klejącą od powierzchni schodów. Należy zachować szczególną ostrożność używając skrobaka, tak by nie zadrapać schodów. 

Usuń pozostałości kleju


Po usunięciu taśmy klejącej na schodach pozostaną resztki kleju. Aby je usunąć, najlepiej użyć dedykowanego płynu do usuwania kleju. Nanieś go na pozostałości kleju i poczekaj kilka minut, aż zmiękną. Następnie użyj skrobaka lub magicznej gąbki, aby usunąć resztki kleju. Po usunięciu pozostałości kleju, dokładnie wyczyść schody za pomocą wilgotnej szmatki z mikrofibry. 


Usuwanie taśmy dwustronnej antypoślizgowej ze schodów nie jest trudne, ale wymaga odpowiedniego przygotowania i użycia właściwych narzędzi. Jak pokazaliśmy wyżej usuwanie jej wcale nie jest skomplikowane i czasochłonne. Nie potrzebujemy także wydać fortuny na drogie środki do usuwania taśm. Wystarczy sprawdzony spraj, skrobak i miękka szmatka, by pozbyć się problematycznych śladów.
schody, taśma antypoślizgowa na schodach, usuwanie taśmy, taśma zapobiegająca poślizgnięciom,
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie