Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 11 stycznia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2793
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wymienić papier w metkownicy?

Jak wymienić papier w metkownicy?


Wydawać by się mogło, że prowadzenie własnego sklepu, czy to internetowego, czy też stacjonarnego to niezwykle prosta sprawa, prosta do tego stopnia, że wystarczy mieć towar i go po prostu sprzedawać potencjalnym klientom. Nic jednak bardziej mylnego, oczywiście pomijamy tutaj kwestie podatkowe, rozliczeniowe i wiele podobnych, a skupiamy się na codziennych problemach osób, które prowadzą chociażby swoje niewielkie sklepiki, w miejscach turystycznych, gdzie mogą sprzedawać swoje regionalne wyroby, rękodzieło czy inne towary turystom.

Problemem w tego rodzaju miejscach sprzedaży, takich właśnie jak stragan i tym podobne jest odpowiednie oznaczenie towaru, odpowiednia jego wycena i jasny komunikat dla klienta, co ile może kosztować. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej skutecznym sposobem do jasnego komunikowania cen danego produkty jest naklejka z ceną, a owe naklejki najłatwiej umieszczać dzięki urządzeniu zwanym metkownicą.
Czym jest metkownica? Jaką najlepszą metkownicę możemy kupić na rynku? Jakie zalety posiada metkownica? Jak używać metkownicy? Jak wymienić papier w metkownicy? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziemy w dalszej części tego artykułu.
metka

Czym jest i do czego służy metkownica?


Czym jest metkownica? No cóż, choć nazwa może nas nieco zmylić, to raczej większość z nas domyśli się tego, że jest to urządzenie specjalnie stworzonego do tego, by skutecznie i jednoznacznie oznaczać poszczególne produkty pod względem informacji na temat ich ceny. Na pewno każdy z nas niejednokrotnie słyszał zdanie typu „jaka jest cena na metce?”. Oczywiście nie dotyczy to tylko produktów z kategorii odzieży i innych akcesoriów.

Szybko podsumowując, metkownica to nic innego jak urządzenie, które służy do umieszczania etykiet z informacją na temat ceny danego towaru. Choć w dużych sklepach, marketach, supermarketach, posługujemy się już raczej tylko i wyłącznie kodami kreskowymi umieszczonymi na towarach, to metkownice nadal znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach, a w szczególności w mniejszych, lokalnych sklepach. Metkownice potrafią w sposób szybki i łatwy ułatwić nam oznaczenie produktów, podanie ich ceny, a także innych ważnych informacji, które dla klienta detalicznego mogą się okazać naprawdę istotne.
metkownica
Metki i Zawieszki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Metki i Zawieszki

Jakie metkownice możemy kupić? Jaka metkownica jest najlepsza?


Metkownice, a więc urządzenia, które służą do oznaczania produktów, nie tylko pod względem ich ceny możemy podzielić ze względu na ich niektóre podstawowe cechy. Jedną z najbardziej istotnych cech jest to, ile rzędów zadruku możemy stworzyć dzięki danej metkownicy, dlatego też podstawowym podziałem metkownic jest ilość rzędów zadruku:
 • Metkownica jednorzędowa.
 • Metkownica dwurzędowa.
 • Metkownica trzyrzędowa.
 • Metkownica czterorzędowa i więcej.

Najlepsza metkownica będzie taka, która sprosta naszym wymaganiom, a także i przede wszystkim oczekiwaniom. W zależności od prowadzonego przez nas biznesu, firmy, przedsiębiorstwa, metkownica może mieć wiele różnych zastosowań i powinna posiadać do tego odpowiednie cechy. Obecnie na rynku, dostępnych jest wiele metkownic, dlatego też najbardziej skuteczne możemy znaleźć na stronie naszego sklepu internetowego pod adresem internetowym neopak.pl oraz opako.com.pl.
metki

Jakie zalety posiada metkownica?


Metkownice, nie zależnie od ich typu, posiadają naprawdę wiele zalet, dzięki nim praca w niewielkim sklepie może być o wiele przyjemniejsza, a przede wszystkim bardziej wydajna. Do najważniejszych zalet metkownic możemy zaliczyć:
 • Prosta obsługa, nie wymagająca specjalistycznej wiedzy od osoby użytkującej taką metkownicę.
 • Oszczędność czasu polegająca na o wiele sprawniejszym ometkowaniu produktów, w porównaniu do manualnego metkowania.
 • Praca z metkownicą jest mniej czasochłonna, dzięki czemu pracownik może wykonywać inne czynności w zaoszczędzonym czasie.
 • Metkownice to bardzo proste urządzenia, które są wykonane z trwałych materiałów, a więc zapewniają bardzo długą żywotność i działanie.
 • Metkownice wykorzystywane w branży odzieżowej pozwalają na skuteczne, bezpieczne oznaczenie przedmiotów, dzięki czemu nie ma praktycznie możliwości żadnej pomyłki czy oszustwa.

różowe metki
Jak zmienić papier w metkownicy?


Na początku warto wspomnieć o tym, że większość metkownic jest zbudowana na podobnej zasadzie, dlatego też poniższa instrukcja „krok po kroku” będzie miała zastosowania praktycznie w przypadku większości dostępnych metkownic.
 1. W celu usunięcia starej, pustej rolki z metkami, otwórz kasetę na rolkę z metkami i delikatnie usuń zużytą rolkę z metkami. Pamiętaj również o tym, by usunąć ewentualne pozostałości pod spodnią kasetą metkownicy, którą również powinieneś otworzyć.
 2. Przygotuj nową rolkę z metkami, pamiętaj, że większość metkownic obsługuje tylko i wyłącznie jeden rozmiar metek, dlatego też dobór odpowiedniej rolki jest naprawdę ważny.
 3. Załóż rolkę z metkami na bęben znajdujący się w górnej części metkownicy. Rozwiń taśmę z metkami i „przepuść” ją przez środek metkownicy, aż do dolnej kasety. Pamiętaj, by sprawdzić, czy metki są ustawione stroną do zadruku w kierunku matrycy wykonującej nadruk. Na koniec przełóż koniec taśmy z metkami przez specjalny uchwyt znajdujący się na dole metkownicy.
 4. Zamknij dolną kasetę metkownicy oraz górny bęben z rolką z metkami. Naciągnij taśmę z metkami w taki sposób, by była odpowiednio napięta.
 5. Wykonaj kilka próbnych użyć metkownicy, by upewnić się, że taśma jest założona odpowiednią stroną, dobrze leży na bębnie i prowadnicy, a także, że jest dobrze napięta.
podwójna metka


Gdzie kupić papier do metkownicy?


Papier w metkownicach może się skończyć w najbardziej nieoczekiwanym momencie, dlatego też nie zwlekaj i kup papier do metkownic w jednym z naszych sklepów pod adresami neopak.pl lub opako.com.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór metek do metkownic, zarówno jedno, dwu, jak i trzy rzędowych. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.
metkownica
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie