Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 25 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 15472
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wypełnić potwierdzenie nadania listu

Jak wypełnić potwierdzenie nadania listu oraz przesyłki poleconej?


Pomimo szerokiego dostępu do różnego rodzaju usług kurierskich, chociażby za sprawą brokerów możesz korzystać też z usług poczty. Nie jest to już tak popularne, jak niegdyś, jednak nadal może zdarzyć się, że Twoje pojawienie się w jednej z placówek będzie konieczne. Jak adresować listy zarówno w Polsce, jak i za granicą dowiesz się, czytając nasze artykułu. Przygotowaliśmy poradnik dotyczący wielu państw, w tym Stanów Zjednoczonych, Ukrainy czy Niemiec. Oprócz tego na blogu znajdziesz też informacje, jak zaadresować list do sądu. Wróćmy jednak do tematu naszego dzisiejszego wpisu. Dowiesz się z niego, jak należy wypełnić potwierdzenie nadania listu poleconego.

Szyld placówki pocztowej

Poczta Polska i potwierdzenie nadania listu - co to w ogóle jest?


Czym jest potwierdzenie nadania? Jest to pewnego rodzaju dokument, który dostępny jest w placówkach Poczty Polskiej i niezbędny jest w momencie, gdy chcesz wysłać list polecony. Nie ma w takiej sytuacji znaczenia, czy ów list będzie oznaczony jako przesyłka ekonomiczna, czy priorytetowa. Potwierdzenie wykorzystywane jest także w przypadku wysyłania przesyłek poleconych. Czym jest ten dokument?

Co to jest potwierdzenie nadania?


Potwierdzenie nadania to pewnego rodzaju dowód nadania listu lub paczki. Jest to swoista gwarancja od przewoźnika, że przesyłka zostanie doręczona pod wskazany adres. Co więcej, tego rodzaju usługa pozwala Ci na śledzenie listu lub paczki na każdym etapie jej podróży. Dzięki temu masz wgląd w to, co dzieje się z przesyłką. W przypadku jakichś opóźnień możesz skontaktować się z biurem obsługi Poczty Polskiej i po podaniu numeru znajdującego się na potwierdzeniu dowiedzieć się, jakie są przyczyny opóźnienia. Co więcej, jest to też pewnego rodzaju zabezpieczenie przez zgubieniem przesyłki.

Pracownik placówki pocztowej przyjmujący przesyłki
Koperty papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty papierowe

Gdzie dostaniesz potwierdzenie nadania?


Jak już wspomnieliśmy wyżej, o potwierdzenie nadania najlepiej jest poprosić pracownika placówki pocztowej. Będziesz miał pewność, że druk jest odpowiedni. Wypełnia się go szybko, a niemal wszystkie dane, których potrzebujesz, znajdować się będą na zaadresowanej kopercie. Bezpieczeństwo, jakie daje przesyłka z potwierdzeniem nadania sprawia, że bardzo często tego rodzaju usługa wykorzystywana jest m.in. do przesyłania ważnych dokumentów. W tym np. dokumentów do sądu, pracy lub szkoły, dokumentów urzędowych takich jak np. PIT. Potwierdzenie może też przydać się w przypadku wysyłki zaproszeń.

Jeśli chcesz, aby Twoje przesyłki były bezpieczne, wybierz też odpowiedniej jakości koperty. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. W zależności od tego, w jakim celu chcesz jej użyć, znajdziesz u nas m.in. koperty na zaproszenia lub koperty z oknem.

Potwierdzenie nadania - jak je wypełnić?


Zgodnie z tym, co pisaliśmy, druk ten jest wyjątkowo łatwy do wypełnienia. Jesteśmy pewni, że nie będziesz mieć z nim żadnego problemu. Jednak dla Twojego spokoju ducha, przeczytaj krok po kroku co zrobić z potwierdzeniem, gdy będziesz miał już je w swoich rękach.
 1. Uzupełnij dane nadawcy oraz odbiorcy - pamiętaj, że muszą zgadzać się z tymi, które znajdują się na kopercie, dlatego najprostszym rozwiązaniem jest ich spisanie
 2. Zaznacz, czy chcesz otrzymać potwierdzenie doręczenia albo zwrotu za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. Jeśli tak, dopisz numer telefonu lub adres e-mail w zależności od tego, którą opcję wybrałeś
 3. Wraz z listem lub przesyłką, którą chcesz wysłać, podejdź do okienka i wraz z listem podaj pracownikowi poczty potwierdzenie
 4. Poczekaj, aż pracownik wypełni pozostałe pola i pobierze opłatę
 5. Odbierz druk i dobrze schowaj - przynajmniej do czasu, aż przesyłka zostanie bezpiecznie doręczona do odbiorcy

Nadawanie przesyłki

Zadbaj o poprawność danych


Jak sam widzisz wypełnienie potwierdzenie nadania listu lub przesyłki jest bardzo proste. To, na co musisz zwrócić uwagę to poprawność danych, jakie się na nim znajda. Pamiętaj, że muszą one być takie same, jak na kopercie. Co prawda pracownik powinien to skontrolować, jednak Twój czas przy okienku będzie znacznie krótszy, gdy zwrócisz na to uwagę. A będziesz miał też pewność, że wszystko jest w porządku. Poprawne wypełnienie wszystkich pól skraca czas, w jakim przesyłka zostanie doręczona. Staraj się wiec też pisać wyraźnie.

Zaadresowane koperty leżące na stoliku

Przesyłka z potwierdzeniem nadania się zgubiła - co robić?


Potwierdzenie nadania, które wypełniasz, daje Ci nie tylko możliwość sprawdzania, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka. To także dokument, który w razie zgubienia listu niezbędny będzie przy reklamacji. Wypełnione potwierdzenie nadania jest podstawą do złożenia reklamacji, w momencie, gdy list nie dojdzie we właściwym czasie, pod wskazany adres. Dlatego wychodząc z poczty, zadbaj o to, aby zachować ten niewielkich rozmiarów świstek papieru. Pozbądź się go dopiero w momencie, kiedy będziesz wiedzieć, że przesyłka dotarła bezpiecznie do odbiorcy.

Chcesz wysyłać listy w i przesyłki w opakowaniach najwyższej jakości? Skorzystaj z naszych propozycji. A jeśli chcesz więcej porad i ciekawostek, zaglądaj regularnie na naszego bloga.
Mężczyzna składający list, siedzący przy biurku na którym znajduje się koperta
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie