Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 5 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 974
Ilość komentarzy: 0

Jak wypełnić pustą przestrzeń w kartonie?

Przygotowywanie paczek do wysyłki w dużej części przypadków odbywa się według podobnego schematu. Zaczynamy od wyboru opakowania zewnętrznego, następnie dbamy o odpowiednią amortyzację od zewnętrznych obrażeń mechanicznych, rozważamy użycie dodatkowego zabezpieczenia, a następnie zamykamy i zaklejamy nasz pakunek. Jednym z niezbędnych kroków w tym całym procesie jest zadbanie o stabilizację naszej przesyłki. Aby tego dokonać musimy wyeliminować pustą przestrzeń, która powstała między rzeczą, którą chcemy wysłać, a ścianami i krawędziami kartonu. Ale jak to zrobić skutecznie?
Jak-wypeni-pust-przestrze-w-kartonie

Dlaczego nie należy zostawiać pustych przestrzeni w kartonie?


Jak każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę paczka może przechodzić w transporcie przez różne przeboje. Nie zawsze trasa przejazdu jest idealna pod względem technicznym (mankamentem jest wciąż nie najlepszy stan polskich dróg), warunki w samochodzie transportowym też mogą być rozmaite, a im dalej nasza paczka jedzie, tym zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych zjawisk, które mogłyby ją uszkodzić. Trzeba mieć też na uwadze czynnik ludzki – nawet najbardziej profesjonalny kurier może czasem popełnić błąd, w wyniku czego nasza paczka może ucierpieć. No dobrze, ale co do tego ma wypełnienie paczki?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której nasza paczka podróżuje samochodem dostawczym wraz z mnóstwem innych pakunków. Droga nie jest najlepsza, toteż mamy do czynienia z wstrząsami i podbiciami pojazdu na różnych odcinkach trasy. Nasz pakunek obija się wówczas o inne paczki i ściany samochodu. Inne paczki uderzają w niego, a jak jest coś o większych gabarytach i masie, to może nawet przygnieść naszą przesyłkę.

Co wówczas dzieje się z zawartością paczki, która nie posiada wypełnienia w środku? Otóż taka zawartość również obija się o karton – mało tego: w ten sposób tylko kwestią czasu pozostaje, aż nasze opakowanie pęknie. Co innego w przypadku wypełnionych paczek – te, dzięki temu, że są ustabilizowane, nie ulegną zniszczeniu.

Opcja 1. Wypełniacze ze sklepu Neopak


Wielu klientów pyta: jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczki? Warto w tym celu przyjrzeć się ofercie sklepu Neopak. Posiadamy wiele różnych rodzajów wypełniaczy, z których każdy znakomicie sprawdza się w transporcie, ale każdy z nich – ze względu na pewne unikatowe cechy – może pełnić nieco inną rolę w szerszym zastosowaniu.

Wypełniacz skropak


Wypełniacz skropak jest jednym z najpopularniejszych produktów dostępnych w sklepie Neopak, który służy do wypełniania pustej przestrzeni w paczce. Dzięki niemu zawartość naszego pakunku zawsze będzie statyczna, a tym samym bezpieczna. Jako, że wypełniacz skropak posiada także właściwości amortyzacyjne, zapewni dodatkową ochronę przed takimi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi jak uderzenia, upadki z wysokości, wstrząsy czy naciski innych przedmiotów o dużej masie.

Wypełniacz papierowy


Alternatywnym produktem do wypełnienia paczki jest wypełniacz papierowy. Jego cechą charakterystyczną jest to, iż jest to produkt bardzo lekki. W związku z tym, nawet jeśli mamy do wypełnienia spore przestrzenie, to masa naszego pakunku nie zwiększy się znacznie. Jest to wypełnienie bardzo estetyczne i można dobierać je pod kątem kolorystycznym – w zależności od tego, czy chcemy, by pasowało to tematycznie do zawartości naszej paczki.
Jak-wypeni-pust-przestrze-w-kartonie-1

Poduszki powietrzne


Poduszki powietrzne to także jeden z rodzajów wypełnienia. Tutaj – oprócz oczywiście funkcji eliminacji pustych przestrzeni – nadrzędną rolą jest ochrona zawartości pakunku. W przypadku wyżej omówionych rodzajów wypełniacza produkty te są wskazane do zabezpieczania towaru różnego – nawet takiego, który posiada już oryginalne, zabezpieczające opakowanie bądź jest wykonany z bardzo trwałego materiału. Natomiast poduszki powietrzne są wypełniaczem niezbędnym wręcz przy przewożeniu kruchych przedmiotów – np. wykonanych ze szkła.
Wypełniacze do paczek

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze do paczek

Opcja 2. Wypełniacze domowe


Jeżeli w Twoim domu znajdziesz odpowiednio dużą ilość materiału, to z powodzeniem możesz wykorzystać go do wypełnienia paczki. Oczywiście, dużą rolę odgrywa tutaj wyobraźnia i nasza kreatywność.

Wypełniacze z gazet


Gdy zauważysz, że masz dużo makulatury – np. w postaci starych gazet – a akurat pojawiły się spore potrzeby pakownicze, to nic nie stoi nie przeszkodzie, aby wykorzystać ten fakt. Wystarczy wyrwać z gazet poszczególne strony, a następnie je dokładnie pognieść. W ten sposób uzyskamy tani wypełniacz.
Jak-wypeni-pust-przestrze-w-kartonie-2

Wypełniacze ze styropianu


Został Ci styropian z ocieplania domu? Możesz go także wykorzystać jako wypełnienie. Pamiętaj, że i w tym przypadku warto pociąć większe płyty styropianowe na mniejsze kawałki. Zasada jest prostsza – im mniejsze elementy, tym lepiej. Dzięki temu możesz ekonomiczne wypełnić przestrzeń w kartonie.

Wypełniacze ze sklepu czy z domu?


W dobie kryzysu każdy klient, jeżeli ma niepotrzebne materiały może ich z powodzeniem użyć do wypełnienia pakunku. Dzięki temu może zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jednakże, jeśli nie posiadasz takich zapasów, to wówczas polecamy zrobić zakupy w sklepie Neopak. Dzięki temu uzyskać profesjonalne wypełniacze, które dadzą Ci 100% gwarancji bezpieczeństwa. Specjalne gromadzenie gazet czy styropianu tylko po to, by potem posłużyły one do wypełnienia paczki będzie zwykłym marnotrawstwem materiału.
Jak wypełnić pustą przestrzeń w kartonie?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie