Adam BorutaAdam Borutaczwartek, 26 maja 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3736
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać koła kurierem?

Jak-wysa-koa-kurierem


Jak wysłać koła kurierem? Kilka praktycznych porad


Niekiedy jest tak, że nie udaje nam się sprzedać części samochodowej w idealnym scenariuszu, jakim jest odbiór osobisty przez kupującego. Co więc w wypadku, gdy zainteresowany kontrahent znajduje się na drugim końcu Polski, a do tego zamawia od nas tak duży element samochodu, jakim są koła?

Oczywiście mówiąc o kołach, mamy na myśli felgę i oponę, która jest na nią nałożona. Jest to ciężki towar do wysyłki, którego waga spokojnie może przekroczyć 20 kg. Fakt ten często zniechęca sprzedającego przed podjęciem próby wystawienia oferty na całą Polskę, a zamiast tego skłania się on jedynie do sprzedaży lokalnej. Zachęcamy zatem do zapoznania się z tym artykułem, w którym zawieramy kilka rad odnośnie wysyłki kół samochodowych.

Przede wszystkim musimy dobrze zapakować każde z kół, aby nie uległo uszkodzeniu.
Przyda nam się naprawdę dużo folii stretch, którą owijamy całe koła bardzo porządnie. W tym wypadku nie warto oszczędzać na folii. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby nasze koła dotarły do odbiorcy w takim stanie, w jakim je wysyłamy.

Jeśli koła posiadają aluminiowe felgi, należy zabezpieczyć je dobrze kartonem lub tekturą. Materiał ten zapobiegnie zarysowaniu, a nawet odgnieceniu się tych elementów. Nałóż kilka kawałków tektury na obręcze felgi, a następnie owiń całe koło folią stretch lub folią bąbelkową.
Folia bąbelkowa zapewni dodatkową wartość amortyzującą, więc dla najlepszej możliwej ochrony możemy jej użyć zaraz przed owinięciem kół folią stretch.

Sposób wysyłki kół samochodowych będzię się różnił w zależności od ilości, jaką chcemy wysłać. Zakładając, że najczęściej sprzedaje się cztery koła naraz, musimy zastanowić się wpierw w jaki sposób je wyślemy. Oczywiście najkorzystniej będzie skorzystać u kuriera z przesyłki paletowej. Wtedy będziemy mogli położyć koła na sobie i dodatkowo owinąć je za pomocą folii stretch korzystając z dyspensera. Jeśli wysłanie paletą nie wchodzi w grę, można spróbować rozbić zamówienie na dwie wysyłki po dwa koła. Wszystko zależy też od dostępnych opcji wysyłkowych u wybranego przewoźnika. Wysyłanie kół w pudłach wiąże się wyższym kosztem wysyłki oraz sposobem pakowania, co opisujemy poniżej.

Jeśłi mamy do sprzedania jedno lub dwa koła, możemy posłużyć się dużymi pudłami, w których umieścimy nasz towar. Aby wybrać odpowiednie pudło, najlepiej wpierw przyłożyć do siebie dwa wcześniej opakowane koła i pomierzyć z każdej strony. Wymiary najlepiej powiększyć nieznacznie, aby mieć pewność, że nasze koła się zmieszczą i wybrać odpowiedni produkt. Puste przestrzenie w pudle najlepiej wypełnić wypełniaczem. Jednym z najlepszych wypełniaczy, które stanie na wysokości zadania jest wypełniacz Eko Skropak. Jest to ekologiczny wypełniacz wykonany ze skrobii. Można także skorzystać z poduszek powietrznych. Stanowią one jedne z najbezpieczniejszych wypełniaczy, które nadają się do wielu rodzajów wysyłanego towaru.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni jak postępować – zawsze można zadzwonić i poprosić o instrukcje firmę kurierską, której ofertę rozważamy.
Jak wysłać koła kurierem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie