Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 6 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 622
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać komputer kurierem?

Jak wysłać komputer kurierem?


W internecie znajdziemy wiele ciekawych artykułów w formie poradników, które informują nas o tym, jak zapakować najróżniejsze przedmioty na czas wysyłki. Oczywiste jest, że duża część internautów szuka tego rodzaju informacji ze względu na brak dostatecznej wiedzy. Nic więc dziwnego, że ktoś, kto chce wysłać szklaną butelkę z własną nalewką czy inną substancją w postaci ciekłej, szybko wpisze w wyszukiwarkę hasło typu „Jak bezpiecznie wysłać butelkę z syropem?”.

Takich pytań w sieci jest naprawdę wiele, począwszy od rowerów, poprzez szklane delikatne przedmioty, a skończywszy nawet na żywych roślinach (oczywiście żywych stworzeń nie można wysyłać za pośrednictwem poczty czy kuriera). Sztuka pakowania jest naprawdę prosta i nie trzeba kończyć do tego wyższych uczelni, by móc skutecznie zapakować różnego rodzaju przedmioty do wysyłki, nawet te najbardziej nietypowe.

Weźmy na przykład pod uwagę wysłanie komputera stacjonarnego, czy to w związku ze sprzedażą, czy koniecznością oddania go do serwisu. Na tym przykładzie postaramy się opisać to, jakie możemy mieć opcje wysyłki, w szczególności w sytuacji, w której oryginalne opakowanie po komputerze oraz styropianowy wkład to już wspomnienie, a my jako właściciel nawet nie pamiętamy, jak to wyglądało.

Jak więc bezpiecznie wysłać komputer kurierem? Co zrobić kiedy nie mamy oryginalnego opakowania od komputera stacjonarnego, a musimy go wysłać na serwis? Jakie alternatywne opakowania możemy wykorzystać do wysyłki komputera?

opakowania komputerowe


Jak bezpiecznie wysłać komputer kurierem?


Nie zawsze, ale w życiu każdego posiadacza sprzętu komputerowego może przyjść moment, w którym przyjdzie konieczność odesłania komputera na serwis. Może się również zdarzyć tak, że po prostu sprzedamy komputer za pośrednictwem internetu i będziemy musieli go wysłać do nowego właściciela.

W takim przypadku oczywiście najlepszym sposobem będzie wykorzystanie oryginalnego opakowania ze specjalnym styropianowym wypełnieniem, dokładnie tego samego, w które komputer był zapakowany podczas kupna. Oczywiście powinniśmy zadbać o to, by komputer był w takim samym stanie jak przed złożeniem. Konieczne będzie wykręcenie wszystkich podzespołów, które zostały w nim zamontowane po rozpakowaniu. Wyjątkiem będzie rzecz jasna inne uzgodnienie na przykład z kupującym, jeśli poprosi on o wysłanie komputera w takim staniem, jakim jest. Jednak trzeba jasno i wyraźnie zaznaczyć, że taka wysyłka będzie w pełni na jego odpowiedzialność. Po spakowaniu komputera i zabezpieczeniu pozostałych podzespołów (koniecznie specjalną folią stretch antystatyczną) kartonowe opakowanie komputera powinniśmy owinąć folią stretch tak, by sprzęt był dodatkowo zabezpieczony przed wilgocią. Na sam koniec wystarczy taśma pakowa w odpowiedniej ilości, najlepsze będzie oklejenie dookoła wzdłuż dwóch boków. Pozostanie nam wtedy etykieta nadawcza oraz oczekiwanie na przybycie kuriera, który odbierze od nas sprzęt.

Choć wydawać się mogło, że posiadając oryginalne opakowanie, wysyłka będzie łatwa, to jak widać po powyższym opisie, na pewno niektórzy mieli zdziwione oczy. Schody zaczynają się dopiero w momencie, kiedy nie mamy oryginalnego opakowania, a jak wiadomo, sprzęt elektroniczny wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

papier pakowy
Pudła do komputera

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudła do komputera


Jak prawidłowo wysłać komputer bez oryginalnego opakowania?


Wysyłka komputera stacjonarnego poważnie zaczyna się komplikować w przypadku, gdy jako posiadacz takiego komputera, nie posiadamy jego oryginalnego opakowania. Oryginalne opakowanie jest zazwyczaj tak skonstruowane, że oprócz dodatkowego zabezpieczenia w postaci folii stretch, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych materiałów.

Do wysłania komputera bez oryginalnego opakowania powinniśmy się odpowiednio przygotować. Pierwszorzędnie powinniśmy odłączyć wszystkie przewody od komputera, tak by móc mierzyć jego właściwe wymiary zewnętrzne, następnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego opakowania kartonowego, a najlepiej opakowania tekturowego, które będzie posiadała co najmniej dwu lub trzycentymetrowy zapas z każdej ze stron. Dlatego jeśli komputer ma wymiary przykładowo 30 centymetrów, na 60 centymetrów na 60 centymetrów, powinniśmy nabyć tekturowe opakowanie o wymiarach co najmniej 36 na 66 na 66 centymetrów.

Kartonowe opakowanie wewnątrz, a właściwie kilkucentymetrowy zapas, powinien zostać wypełniony odpowiednim materiałem zabezpieczającym przed wstrząsami, idealna może się okazać folia bąbelkowa lub pianka pakowa. Należy również pamiętać o tym, że puste przestrzenie we wnętrzu komputera stacjonarnego również powinny zostać wypełnione odpowiednim materiałem, może to być na przykład papier pakowy. Tak przygotowany komputer umieszczamy w tekturowym opakowaniu. Należy pamiętać o umieszczeniu pozostałych kabli połączeniowych oraz innych podzespołach. Pudło tekturowe z komputerem w środku należy zakleić taśmą pakową, dodatkowo zabezpieczyć folią stretch, która będzie dodatkowo chronić przed wilgocią. Po upewnieniu się, że w środku „nic nie lata” śmiało możemy zamawiać kuriera.

wytrzymały karton na komputer


Gdzie kupić opakowanie na komputer?


Wszelkie niezbędne materiały takie jak tekturowe opakowania, taśma pakowa, papier pakowy do wypełniania pustych przestrzeni, folia bąbelkowa antystatyczna, folia stretch antystatyczna, możesz kupić w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu, z dostawą pod same drzwi. Oczywiście mówimy tutaj o naszym sklepie internetowym neopak.pl, w którym znajdziesz wszelkie niezbędne materiały do pakowania, między innymi te, które wymieniliśmy powyżej.

Tak więc jeśli dla Ciebie czas to pieniądz, a wygodna zakupów w internecie jest dla Ciebie istotna, koniecznie odwiedź nasz sklep i zamów niezbędne materiały do pakowania już dzisiaj. Posiadamy bardzo konkurencyjne ceny, profesjonalną i doświadczoną kadrę, a także oferujemy bardzo szybką dostawę.
komputer stacjonarny
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie