Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiśroda, 20 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 25279
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską?

Wysyłka leków za granicę to temat, wokół którego narosło wiele mitów i niejasności. Niektóre kraje posiadają bowiem bardzo restrykcyjne zasady dotyczące przesyłek z lekami. Listy produktów objętych ograniczeniami są wyjątkowo długie i szczegółowe. Wysyłka medykamentów nie jest zazwyczaj objęta typowym ubezpieczeniem. Jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską? Sprawdźmy!

Ograniczenia w wysyłce leków za granicę  


Kwestia wysyłki leków i sprzętu medycznego różni się w zależności od państwa. Niektóre kraje, w tym członkowie Unii Europejskiej posiadają własne restrykcje dotyczące lekarstw. Poza kwestiami prawnymi, szczególnie istotną kwestią jest również transport. Firmy farmaceutyczne podają bowiem szczegółowe wytyczne dotyczące temperatury przechowywania ich produktów. Zbyt wysoka temperatura podczas transportu może negatywnie wpływać na skuteczność poszczególnych medykamentów. Do wysyłki leków za granicę trzeba zatem podejść merytorycznie i skrupulatnie. 

Aby sprawdzić informacje dotyczące ograniczeń w transporcie leków i sprzętu medycznego do poszczególnych krajów, odwiedź dedykowaną stronę Poczty Polskiej. 

Jak-wysa-leki-za-granic-Poczt-Polsk
Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Jak spakować leki do wysyłki za granicę?


Decydując się na wysyłkę leków za granicę należy zadbać o odpowiednie opakowanie, które zagwarantuje bezpieczny transport na dużą odległość. Metody opakowywania mogą się od siebie nieco różniły w zależności od formy leku. Inaczej bowiem należy zabezpieczyć tabletki, a inaczej fiolki lub tubki. Pakując leki do wysyłki należy też bezwzględnie pamiętać o zachowaniu oryginalnego opakowania. 
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak zabezpieczyć leki przed uszkodzeniem?


Najbardziej skuteczny sposób pakowania leków to dobrej jakości wytrzymałe pudełko kartonowe. W ofercie sklepu internetowego NEOPAK polecamy do tego celu małe kartony, takie jak:
 • kartony wykrojnikowe,
 • kartony klapowe,
 • pudełka automatyczne (z paskiem klejącym),
Zanim jednak zakleisz karton za pomocą taśmy do pakowania, zadbaj aby wypełnić puste przestrzenie w pudełku. Do tego celu celu sprawdzi się:
 • wypełniacz foliowy Airbag,
 • wypełniacz ekologiczny, tj. skropak, flopak, sizzlepak,
 • folia bąbelkowa.
Jak-wysa-leki-za-granic-Poczt-Polsk-1

Jeśli lek powinien być przechowywany w niskiej temperaturze, warto zainwestować w specjalne pudełko chłodzące, aby przesyłka dotarła do odbiorcy w idealnym stanie.

Jeśli szukasz opakowań, które idealnie sprawdzą się do transportu leków, zapraszamy do naszego sklepu internetowego NEOPAK. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i najwyższą jakość, a także błyskawiczną realizację zamówienia.

Wysyłka leków za granicę Pocztą Polską 


Przed wysyłką leków należy się koniecznie zapoznać z prawem kraju, do którego mają trafić medykamenty. Zapisy często ulegają zmianom, dlatego warto być na bieżąco. Nieprzestrzeganie prawa grozi wysokimi karami grzywny, a nawet może skutkować pozbawieniem wolności. 

Jak wysyłać leki za granicę Pocztą Polską?


Decydując się wysyłkę leków za granicę Pocztą Polską, warto postępować według poniższych wytycznych:
 • sprawdź listę leków, których nie można wysłać do danego kraju,
 • dołącz do paczki potrzebną dokumentację (np. uwierzytelnione kopie recept, numer kontaktowy lekarza prowadzącego),
 • spakuj paczkę tak, aby leki były zabezpieczone podczas załadunku, przeładunku i rozładunku, 
 • bezbłędnie zaadresuj paczkę,
 • opłać nadanie przez Internet lub w okienku na poczcie,
 • zanieś pudełko do placówki pocztowej. 
Jak-wysa-leki-za-granic-Poczt-Polsk-2


Transport leków Pocztą Polską - czy to bezpieczne?


Jeśli transport danego leku wymaga odpowiedniej temperatury, konieczna jest odpowiednio przygotowana flota samochodowa (tzw. zimny łańcuch dostaw od 2 do 8 stopni). Do tego celu przewoźnik może stosować skrzynię ładowną wyposażoną w mechanizmy utrzymujące prawidłowy poziom temperatury, albo specjalne kontenery chłodnicze wyposażone w systemy alarmowe.

Przepisy prawa nakładają na każdego przewoźnika rozmaite obowiązki związane z bezpiecznym przewozem medykamentów. Upewnij się zatem, że Poczta Polska może zapewnić bezpieczne warunki transportu Twojego leku. 

Zdjęcie autorstwa Pixabay z Pexels
Jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie