Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiponiedziałek, 18 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3079
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać narty kurierem? Poradnik dla każdego

Czy wiesz, że na upragniony zimowy wypoczynek nie musisz zabierać ze sobą całego sprzętu do uprawiania białego szaleństwa? A może sprzedałeś stare narty poprzez jeden z serwisów ogłoszeniowych i teraz musisz je tanio i szybko dostarczyć do kupującego? Podpowiadamy jak wysłać narty kurierem, aby dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie. 

Czy można wysłać narty kurierem?


Udając się na zimowy wypoczynek wcale nie trzeba zabierać sprzętu narciarskiego ze sobą. Czasami jest to kłopotliwe logistycznie, a czasami po prostu niewygodne. Zdarzają się także przypadki zagubienia bagażu na lotnisku, co może być źródłem nerwów i stresów już na samym początku wakacji. Nie brakuje też osób, które sprzedają swój sprzęt i muszą go bezpiecznie przetransportować do kontrahenta. Z uwagi na to, że narty mają nietypowe rozmiary, a w dodatku są stosunkowo drogie, należy je odpowiednio spakować.  

Wysyłka nart kurierem bywa problematyczna z kilku powodów, między innymi ze względu na specyficzny kształt sprzętu. Nie wszystkie firmy kurierskie przyjmują bowiem paczki o takiej długości, szczególnie jeśli narty mają ponad 175 cm.

Jak-wysa-narty-kurierem-Poradnik-dla-kadego
Zdjęcie autorstwa Oleksandr Pidvalnyi

Zanim więc zdecydujesz się na wysyłkę nart kurierem, sprawdź opcje takiego nadania u poszczególnych przewoźników. Upewnij się także, czy transport sprzętu jest możliwy tylko na terenie kraju, czy także za granicę. Na koniec zobacz także cennik kuriera, gdyż poszczególne oferty mocno się między sobą różnią, zarówno ceną, jak i wytycznymi w kwestii pakowania. 

Jak zapakować narty do wysyłki kurierem za granicę


Tak jak każdą przesyłkę, również narty należy odpowiednio zabezpieczyć na czas transportu, który składa się  z wielu załadunków, przeładunków, rozładunków czy też sortowania. Każdy etap podróży to także pewne ryzyko uszkodzenia cennej przesyłki. Im bardziej wytrzymałe opakowanie mają narty, tym większa pewność, że sprzęt dotrze na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie.

Najtańszy i zarazem najskuteczniejszy sposób pakowania nart to dobrej jakości pudełko kartonowe z wypełnieniem. Karton o odpowiedniej długości można znaleźć w sklepie internetowym NEOPAK. Najbardziej wymagającym klientom polecamy zatem do wysyłki nart kartony teleskopowe o długości nawet do 2 metrów! Decydując się na takie rozwiązanie, chronisz zarówno ślizgi, jak i krawędzie oraz wiązania swojego drogiego sprzętu narciarskiego.

Jak-wysa-narty-kurierem-Poradnik-dla-kadego-1
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

O czym pamiętać podczas pakowania sprzętu narciarskiego?


Bez względu na rodzaj opakowania, narty należy zawsze zakładać ślizgami do siebie. Każdą nartę warto dodatkowo zabezpieczyć. W tym przypadku doskonale sprawdza się łatwo dostępna i tania folia bąbelkowa. Pomiędzy ślizgi można także włożyć tekturę, a narty zamocować poprzez mocne owinięcie przy użyciu elastycznej taśmy do pakowania. Aby zabezpieczyć czubki i końcówki nart, wystarczy folia stretch i nieco taśmy klejącej.  Wiązania można z kolei wyłożyć kawałkami styropianu. 

Jak-wysa-narty-kurierem-Poradnik-dla-kadego-2

Tak zabezpieczone narty można wreszcie włożyć do kartonu. Jeśli w środku znajduje się sporo pustej przestrzeni, można wtedy wykorzystać specjalne wypełniacze, takie jak flopak, które skutecznie amortyzują narty podczas transportu. Co więcej, narty nie będą się wówczas poruszały wewnątrz pudełka, a przesyłka stanie się sztywniejsza i bardziej odporna na mniejsze lub większe odkształcenia. 

Jak zapakować narty do wysyłki bez kartonu?


Pudełko kartonowe to skuteczny, ale nie jedyny sposób zabezpieczenia nart na czas wysyłki. Równie dobrze sprawdzi się tektura falista. Sprzęt należy nią owinąć w taki sposób, aby materiał okrywał narty na całej ich długości:
  • dociśnij tekturę do nart i zabezpiecz ją taśmą klejącą, 
  • owiń całość folią stretch (im ciaśniej tym lepiej),
  • ponownie oklej całość taśmą do pakowania,
  • umieść na opakowaniu naklejki ostrzegawcze informujące o delikatnej zawartości. 
Jeśli przesyłka nie jest kartonem w kształcie prostopadłościanu, wówczas musi zostać nadana jako paczka niestandardowa. Dzięki temu, zamiast maszynowo, będzie sortowana i ładowana ręcznie. W takim przypadku można się spodziewać delikatniejszego traktowania.  

PAMIĘTAJ! To nadawca, a nie przewoźnik odpowiada za bezpieczeństwo sprzętu. Jeśli chcesz zyskać pewność, że narty nie zostaną po drodze uszkodzone, sięgnij po wysokiej klasy opakowania dostępne w sklepie internetowym NEOPAK.

Teraz już wiesz, jak wysłać narty kurierem. Po więcej ciekawych treści zapraszamy na naszego bloga, w którym znajdziesz mnóstwo przydatnych artykułów dotyczących wysyłki rozmaitych przedmiotów oraz nowinki branżowe z Polski i ze świata. 

Zdjęcie z Pexels dodane przez Pixaby
Jak wysłać narty kurierem? Poradnik dla każdego
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie