Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 28 kwietnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1959
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać niestandardową przesyłkę?

Standardowe przesyłki stanowią naszą codzienność ale nie raz i nie dwa przychodzi nam wysłać coś, co wykracza poza ogólny schemat nadawania paczek. Taka przesyłka będzie określana jako niestandardowa. Zazwyczaj kiedy przychodzi nam do wysłania takiego pakunku to w środku znajduje się przedmiot dość nietypowy. Jeżeli spodziewamy się, że będziemy wysyłać przesyłkę niestandardową to warto wiedzieć w jaki sposób przygotować ją do transportu.

Jak-wysa-niestandardow-przesyk

Przesyłka niestandardowa – czym tak właściwie jest?


Przesyłka niestandardowa jest to termin, z którym spotkamy się w wielu firmach kurierskich. Generalnie rzecz biorąc określa on takie paczki, które nie mieszczą się w standardowej definicji przesyłki. Zwykłe przesyłki zazwyczaj charakteryzują się kilkoma cechami. Po pierwsze takie paczki posiadają kształt prostopadłościanu. Po drugie nie przekraczają pewnej standardowej jakości wagowej. Po trzecie nie posiadają żadnych oznaczeń czy naklejek z ostrzeżeniami. Oczywiście każda firma kurierska może nieco inaczej definiować standardowy rodzaj paczki, ale najczęściej rozumie się przez to taki pakunek, jak tutaj opisaliśmy.

Paczka niestandardowa będzie więc paczką, która posiada nieregularny kształt.
Mogą to być na przykład dwa albo trzy kartony o różnej kubaturze, umieszczone obok siebie. Tak połączone różne pakunki będą uważane za przesyłkę niestandardową. Tak samo będzie potraktowana paczka, oklejona taśmą pakową. Również kartony z różnymi oznaczeniami czy etykietkami również będą przesyłkami niestandardowymi. Nadanie przesyłki niestandardowej będzie nasz dodatkowo kosztowało. Warto więc wcześniej zapoznać się z taryfami u kuriera.

Sposoby pakowania przesyłki niestandardowej


Podstawowym rodzajem opakowania dla naszej przesyłki niestandardowej będą różnego rodzaju kartony. Możemy dobrać rozmiar i rodzaj kartonu w zależności od gabarytów, a także rodzaju naszej przesyłki. Każdy karton dostępny w naszym sklepie spełnia najnowocześniejsze standardy opakowań. Produkt ten jest bardzo wytrzymały. Będzie więc stanowił dla naszej zawartości idealną ochronę przed różnymi niekorzystnymi działaniami mechanicznymi z zewnątrz. Mowa tu o uderzeniach, odgnieceniach, naciskach przedmiotów o znaczniejszej masie, wstrząsach czy nawet upadkach z wysokości.

Jeżeli w naszej niestandardowej przesyłce znajdzie się przedmiot wyjątkowo kruchy, to na karton powinniśmy nakleić etykietkę OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Będzie to informacja dla kuriera, aby obchodzić się z danym pakunkiem w sposób bardzo delikatny. Jeśli zaś zamierzamy transportować kilka przedmiotów, znajdujących się w różnych kartonach, to wówczas warto połączyć je za pomocą taśmy pakowej. Dzięki temu całość naszej przesyłki będzie zwarta oraz bardzo stabilna.

Jak-wysa-niestandardow-przesyk-1
Pamiętajmy także o tym, żeby przed zapakowaniem zawartości w karton użyć folii bąbelkowej. Pęcherzyki powietrza znajdujące się obok siebie spowodują, że nasze produkty zyskają dodatkową ochronę. Nie musimy się więc obawiać o stan naszej paczki. Towar z całą pewnością trafi w stanie nienaruszonym pod wskazany adres.
Jak wysłać niestandardową przesyłkę?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie