Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 28 kwietnia 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 2412
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać okulary?

Można sobie zadać pytanie: w jakich okolicznościach tak naprawdę będziemy wysyłać okulary? Przecież ten przedmiot jest dość nietypowy jak na przesyłkę. A jednak często jest tak, że okulary podróżują, choć prawdą jest, że nie każdy osobiście spotkał się z dostarczaniem tudzież odbieraniem takiej paczki. Dziś powiemy sobie to, co każdy wiedzieć powinien o wysyłce okularów pocztą bądź kurierem.

Jak-wysa-okulary


Co o wysyłce okularów każdy widzieć powinien?


Kiedy myślimy o okularach, to zazwyczaj przed oczami ukazują nam się klasyczne „szkiełka”. Wyobrażamy sobie okulary korekcyjne czy też takie, które noszą osoby z wadą wzroku – niezależnie od tego czy starsze czy młodsze. Jednakże często w tym wszystkim zapominamy, że są jeszcze okulary przeciwsłoneczne, czy okulary zerówki, których ktoś może używać bo prostu jest mu tak „do twarzy”. Wbrew pozorom ma to niebagatelne znacznie w zrozumieniu potrzeby wysyłkowej tak nietypowego przedmiotu jak okulary.

Czy okulary na pewno nadają się do wysyłki?


Praktycznie najczęściej jest tak, że osoba, która potrzebuje okularów udaje się na badania wzroku, a następnie optyk wykonuje dla niej odpowiednie okulary. Najczęściej odbieramy je wtedy osobiście. Czasem jednak zdarza się, że okulary są robione na zamówienie. Wówczas będą one wysyłane do adresata. Także salon optyczny musi skądś sprowadzać kolejne okulary, a zatem tutaj też trzeba przygotować je do wysyłki. Pozostaje także kwestia innych typów okularów, o których mówiliśmy: przeciwsłonecznych, a także zerówek.
Kartony wysyłkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony wysyłkowe

Wysyłka okularów – przygotowanie wstępne


Aby mieć pewność, że dobrze zabezpieczymy nasze okulary na okoliczność transportu, powinniśmy przede wszystkim w pierwszej kolejności umieścić je w etui.
Nie powinniśmy w żadnym przypadku brać się za wysyłkę okularów luzem. Kiedy już nasze okulary znalazły się w etui, powinniśmy użyć folii bąbelkowej to zabezpieczenia okularów przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz. Z powodzeniem rolę ochronną spełni także chociażby koperta bąbelkowa. Folię, czy też końce koperty powinniśmy zabezpieczyć dodatkowo oklejając to taśmą klejącą.

Jak-wysa-okulary-1


Wysyłka okularów – opakowanie i nadanie


Teraz powinniśmy zadbać o tekturowe opakowania dla naszych okularów. Pierwszym opakowaniem wewnętrznym może być karton wykrojnikowy. Następnie taki pakunek powinniśmy umieścić w opakowaniu zewnętrznym. Posłużyć tutaj może kolejny karton. Pamiętajmy aby nasz opakowanie zewnętrzne dobierać według rozmiarów i kształtów naszej paczki, które – ze względu na to, że w środku są okulary – będą niewielkie. Powinniśmy także na opakowaniu zewnętrznym umieścić etykietę z ostrzeżeniem OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Dzięki temu nie dość, że będziemy mieli pewność, że dobrze ochroniliśmy nasze okulary to jeszcze kurier otrzyma jasny komunikat co do tego, aby z naszą przesyłką obchodzić się w sposób jak najbardziej delikatny. Teraz możemy bez żadnych obaw udać się do firmy kurierskiej i nadać naszą paczkę.
Jak wysłać okulary?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie