Edyta SiedleckiEdyta Siedleckisobota, 16 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4401
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać opony kurierem?

Jeśli zastanawiasz się jak wysłać opony, koniecznie weź pod uwagę, że jest to wielkogabarytowa i stosunkowo ciężka przesyłka. Choćby z tego powodu warto powierzyć jej transport profesjonalistom, którzy znają się na swojej pracy. Aby taka usługa została zrealizowana sprawnie i tanio, należy odpowiednio przygotować przesyłkę do nadania. Podpowiadamy jak wysłać opony, aby dotarły do adresata w idealnym stanie.

Jak spakować opony do wysyłki?


Opony można pakować na dwa sposoby, który jest uzależnionych od ich  wielkości.
Opony o średnicy mniejszej bądź równej niż 80 cm powinny być spakowanie standardowo,  zgodne z wytycznymi wybranej firmy kurierskiej. Opony o średnicy większej niż 80 cm to przesyłka, którą trzeba nie tylko odpowiednio spakować, ale także umieścić na palecie o maksymalnych wymiarach 120 x 80 cm.

PAMIĘTAJ! Opony nie mogą wystawać poza obrys palety.

Jak-wysa-opony-kurierem

Przed nadaniem opon, warto sprawdzić zasady pakowania u poszczególnych przewoźników, ponieważ ostateczna waga i rodzaj przesyłki mają zazwyczaj istotny wpływ na całkowity koszt usługi transportowej. Niekiedy różnice są naprawdę spore. 
O czym jeszcze warto pamiętać? Otóż, niestosowanie się do wytycznych pakowania u wybranego przewoźnika często skutkuje naliczeniem dodatkowych opłat, a w skrajnych przypadkach kurier ma pełne prawo odmówić odbioru paczki.

Ile kosztuje wysyłka opon?


Wysyłka opon kurierem kosztuje nieco więcej niż klasyczna przesyłka, ale nie jest to usługa droga. W zależności od wielkości opon, sposobu pakowania i całkowitej masy przesyłki, tego typu usługa to koszt od 40 zł w wzwyż. 

Czym wysłać cztery opony?


Opony najlepiej wysyłać za pośrednictwem popularnych firm transportowych działających na rynku. Na etapie składania zamówienia należy jednak poinformować usługodawcę, że przesyłka jest niestandardowa. 

Jak zapakować opony do wysyłki?


Zasady pakowania opon są raczej ustandaryzowane i podobne dla wielu przewoźników. 

Zabezpieczenie opon tekturą


Aby przygotować oponę do wysyłki można ją obłożyć pasem tekturowym lub obustronne przykryć je okrągłą podkładką. W obu przypadkach tekturę należy unieruchomić i zabezpieczyć przed przesuwaniem. W tym celu świetnie sprawdzą się polipropylenowe paski, które mogą dodatkowo służyć jako praktyczny uchwyt do przenoszenia przesyłki. 

PAMIĘTAJ! Nie każda firma transportowa dopuszcza taki sposób pakowania opon. Zanim zlecisz nadanie paczki, sprawdź zasady pakowania u wybranego przewoźnika. 

Owijanie opon folią stretch


Zgodnie z wymaganiami firm kurierskich, oponę najlepiej owinąć stosując uniwersalny materiał, jakim jest folia stretch - mocna i odporna na rozdarcia, a jednocześnie bardzo elastyczna. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba ciasno owinąć przynajmniej 70-80% powierzchni opon, ale z zachowaniem otworów ułatwiających przenoszenie.

To najczęściej spotykany i najtańszy sposób pakowania opon. Folia stretch jest łatwo dostępna i ma atrakcyjną cenę. Jest także materiałem, który można poddawać recyklingowi dlatego wpisuje się w zamkniętą gospodarkę odpadów.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak wysłać opony w kartonie?


Opony można wysłać zapakowane w klasyczny karton klapowy wykonany z solidnej wielowarstwowej tektury. Wnętrze pudełka warto dodatkowo zabezpieczyć za pomocą mocnej i odpornej na zerwanie taśmy do pakowania. W NEOPAK polecamy naszym najbardziej wymagającym klientom taśmy polipropylenowe. Aby skutecznie zabezpieczyć karton z oponą w środku należy okleić go taśmą w sposób krzyżowy dla jeszcze lepszej stabilizacji. 

W NEOPAK kupisz opakowania na opony i kartony na felgi, które wytrzymają transport w najtrudniejszych warunkach. Jeśli szukasz funkcjonalnych i atrakcyjnych cenowo rozwiązań dla siebie i swojej firmy - zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie sklepu. jako lider w branży pomagamy naszym klientom znaleźć idealnie dopasowane opakowanie do wysyłki opon, felg lub innych części motoryzacyjnych. 

Zdjęcie autorstwa Mike B z Pexels
Jak wysłać opony kurierem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie