Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiponiedziałek, 18 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 7791
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać paczkę do Anglii - kompendium wiedzy

W dniu 1 stycznia 2021 r. Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, a co za tym idzie zmieniły się zasady nadawania przesyłek do Anglii. Chcesz wysłać paczkę do rodziny i przyjaciół? A może prowadzisz sklep wysyłkowy i sprzedajesz towar do UK? Podpowiadamy, jak wysłać paczkę do Anglii. Sprawdź, co musisz zrobić, żeby nadać przesyłkę na Wyspy Brytyjskie - tanio i bezproblemowo. Zapraszamy do czytania!

Jak wysłać paczkę do Anglii? 


Decydując się na wysyłkę paczki do Anglii można to zrobić na jeden z dwóch sposobów. Do wyboru jest bowiem Poczta Polska oraz komercyjne firmy transportowe, których na polskim rynku nie brakuje.  

Jak wysłać paczkę do Anglii Pocztą Polską?

Aby wysłać paczkę do Anglii za pośrednictwem Poczty Polskiej należy złożyć zamówienie realizacji usługi transportowej bezpośrednio na stronie Pocztex, jako kraj wysyłki wybierając Wielką Brytanię. Następnie trzeba uzupełnić pozostałe pola w formularzu, takie jak waga paczki, jej zawartość i sposób pakowania.  Na koniec wystarczy kliknąć “nadaj przesyłkę” i opłacić zamówienie.  

Jak nadać paczkę do Anglii kurierem? 


Wysyłka paczki do Anglii kurierem to rozwiązanie korzystne zarówno pod względem ceny, jak i wygody. Aktualnie przesyłkę do UK dostarczysz za pośrednictwem takich przewoźników jak FedEx, UPS, DPD czy DHL. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź dokładne wytyczne nadania paczki oraz cennik kuriera. 

PAMIĘTAJ! Do pakowania przesyłki sięgnij po wysokiej jakości pudełka kartonowe w różnych rozmiarach, które przetrwają długą podróż zagraniczną i zabezpieczą zawartość paczki przed uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniem oraz wilgocią.  
Jak-wysa-paczk-do-Anglii--kompendium-wiedzy

Ile trwa transport paczki do Anglii?


Dostawa paczki do Anglii za pośrednictwem Poczty Polskiej trwa zazwyczaj od 3 do 5 dni roboczych. W przypadku firm kurierskich czas od nadania do odbioru przesyłki przez adresata jest nieco krótszy i najczęściej wynosi od 2 do 3 dni roboczych. Niektóre firmy transportowe mają w swojej ofercie dostawę w sobotę - oczywiście dodatkowo płatną.  Jeśli jednak zależy Ci na czasie, z pewnością warto rozważyć taką możliwość. 

Jak spakować paczkę do Anglii?


Każda przesyłka do Anglii musi pokonać długą drogę zanim znajdzie się u odbiorcy, dlatego warto poznać zasady prawidłowego pakowania. 

Najważniejszym elementem opakowania jest solidny karton wykonany z wytrzymałej tektury wielowarstwowej. W sklepie internetowym NEOPAK znajdziesz pudełka, które sprawdzą się zarówno w przypadku przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. 
Najbardziej wymagającym klientom polecamy szczególnie: 
 • pudełka wykrojnikowe,
 • pudełka klapowe,
 • pudełka automatyczne (z paskiem klejącym).
Brzegi oraz łączenia kartonu można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą taśmy do pakowania. Jeśli w pudełku jest dużo wolnej przestrzeni, warto w niej umieścić odpowiednio dobrane wypełniacze, które mają za zadanie amortyzować zawartość przesyłki podczas silnych wstrząsów, a nawet upadków z wysokości. W przypadku opakowania z kartonu, do zabezpieczenia zawartości paczki można wykorzystać wypełniacze, takie jak skropak, sizzlepak, flopak, wiolina, flupis, a także papierowy boxfill. 
Jak-wysa-paczk-do-Anglii--kompendium-wiedzy-1

Jeśli chcesz, aby Twoja paczka dotarła do adresata w idealnym stanie, wytrzymałe opakowanie to podstawa. Zapraszamy tym samym do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego oraz zachęcamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości. 
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Wysyłka paczki do Anglii ze sklepu


Z uwagi na wyjście Wielkiej Brytanii z UE, przedsiębiorcy sprzedający swój towar do UK muszą dopełnić sporo formalności. Oto co musisz zrobić, aby wysłać zamówienie do Anglii:
 • sprawdź, czy posiadasz kody HS produktów, które zawiera twoja przesyłka oraz aktualnie obowiązujące Zasady Incoterms;
 • przygotuj fakturę handlową (w 3 egzemplarzach i 2 językach);
WAŻNE! Faktura VAT dla kontrahenta z Wielkiej Brytanii powinna obowiązkowo zawierać nazwę i adres nabywcy, numery EORI, dokładny opis towarów, kod HS dla każdego towaru, numer faktury, miejsce i datę wystawienia dokumentu sprzedażowego, rodzaj, ilość, wagę towarów, kraj pochodzenia, walutę, warunki dostawy.
 • wybierz firmę kurierską i podczas nadawania paczki postępuj zgodnie z jej instrukcjami;
 • opłać przesyłkę zgodnie z cennikiem firmy transportowej;
 • wydrukuj list przewozowy;
 • dołącz do swojej paczki dokumenty, takie jak: Karta Odprawy Celnej, upoważnienie celne, faktura VAT (w 2 językach i 3 egzemplarzach.), zaświadczenie o pochodzeniu (dla towarów wyprodukowanych w UE lub UK);
 • zapakuj wszystkie dokumenty do przylgi (kangurka) i dokłądnie przyklej do paczki.
PAMIĘTAJ! List przewozowy powinien być zapakowany w oddzielną przylgę (kangurka) i przyklejony na wierzchu pudełka. 

Jak-wysa-paczk-do-Anglii--kompendium-wiedzy-2


Czego nie można wysyłać w paczce do Anglii pocztą?


Do Wielkiej Brytanii nie można przesłać przedmiotów wykluczonych z transportu, do których należy między innymi: broń, substancje wybuchowe i łatwopalne, fajerwerki, naboje czy substancje chemiczne  (również środków psychoaktywne) oraz części samochodowe. 

Ile kosztuje wysyłka paczki do Anglii?


Standardowa przesyłka, której transportu podejmują się firmy transportowe nie mogą mieć więcej niż 200 cm długości oraz 60 cm wysokości. Ich waga nie powinna z kolei przekraczać granicznej wartości 30 kg (niektórzy przewoźnicy dopuszczają wagę 50 kg). Tego typu przesyłka na trasie Polska - Wielka Brytania kosztuje około 85 – 160 zł w zależności od jej gabarytów, a także wybranej firmy przewozowej.

Zdjęciez Pexels
Jak wysłać paczkę do Anglii - kompendium wiedzy
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie