Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiśroda, 13 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 10184
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać paczkę pocztową do paczkomatu?

Choć InPost przez ostatnie lata wyrobił sobie opinię lidera wysyłek, Poczta Polska zainstalowała już kilkaset własnych automatów paczkowych. Oczywiście spółka Skarbu Państwa nie jest pierwszą firmą, która chciała stworzyć alternatywę dla InPostu. Większość przedsiębiorców szybko jednak rezygnowała z inwestycji poznając realny koszt wdrożenia i uruchomienia usługi o takiej skali jak paczkomaty. Jeśli chcesz wiedzieć jak wysłać paczkę z poczty do paczkomatu, czytaj dalej.

Różne obszary działalności na wyłączność, wsparcie Skarbu Państwa, a także nadzór Ministra Infrastruktury to główne czynniki pozwalające podejmować Poczcie Polskiej gigantyczne inwestycje, takie jak samoobsługowe automaty pocztowe. Odbiór w paczkomacie to aktualnie trzecia najchętniej wybierana opcja dostawy. Większą popularnością cieszy się tylko dostawa pod wskazany adres i darmowy odbiór osobisty.


Paczkomaty pocztowe


Poczta Polska wprowadziła w ostatnich latach wiele innych udogodnień (w tym opłata za znaczki online, nadanie listu przez Internet). Samoobsługowe automaty pocztowe weszły w skład jeszcze innego programu Odbiór w Punkcie, który w Polsce działa już od 2018 r. Dzięki tej usłudze klient może dowolnie wybrać miejsce odebrania paczki, a tym samym zyskuje sporą niezależność.

Automaty paczkowe to kolejny sposób na szybszą i bezproblemową obsługę paczek, który gwarantuje możliwość przekierowania przesyłki do punktu w sytuacji, gdy adresata nie będzie w domu.

Jak zatem wysłać paczkę z poczty do paczkomatu? Sprawdźmy!


Krok po kroku jak wysłać paczkę z poczty do paczkomatu?


Jeśli zastanawiasz się jak wysłać paczkę z poczty do paczkomatu (automatu pocztowego) lub do punktu odbioru, są na to aż trzy sposoby:
 • online— najwygodniejszy i najszybszy sposób nadania do dowolnego punktu odbioru lub automatu paczkowego; wystarczy zalogować się do konta na dedykowanej stronie Poczty Polskiej i uzupełnić formularz nadania;
 • w placówce pocztowejpudełkoz przesyłką można wysłać bezpośrednio w placówce pocztowej w godzinach jej pracy;
 • w sieci sklepów Żabka— wygodnie i szybko można nadać paczkę z najbliższego sklepu Żabka pod wskazany adres lub do innego sklepu tej samej sieci; wystarczy odwiedzić dedykowaną stronę internetową sieci Żabka i wypełnić formularz nadania, a potem wygenerować specjalną etykietę, nakleić ją na paczkę i zanieść do najbliższej Żabki.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony


Jak spakować paczkę do paczkomatu?


Poprawne zapakowanie paczki do automatu paczkowego to gwarancja, że jej zawartość dotrze do adresata w idealnym stanie. Właśnie dlatego warto sięgnąć po opakowania ze sklepu internetowego NEOPAK.
Do zabezpieczania przesyłek polecamy szczególnie:
 • kartony wykrojnikowe,
 • kartony klapowe,
 • pudełka automatyczne (z paskiem klejącym),
 • koperty bąbelkowe.
Jak-wysa-paczk-pocztow-do-paczkomatu-1
PAMIĘTAJ! W przypadku opakowania z kartonu, warto także wykorzystać specjalne wypełniacze, takie jak skropak, flupis, flopak, sizzlepak, wiolina, a także papierowy boxfill. Materiały tego rodzaju doskonale amortyzują zawartość przesyłki chroniąc ją przed wstrząsami, a nawet skutkami upadku z wysokości.

Jeśli nie wiesz, co wybrać - zachęcamy do kontaktu z naszym personelem. Wspólnie ustalimy jakie opakowanie będzie najlepsze dla Ciebie lub Twojego biznesu.
Jak wysłać paczkę pocztową do paczkomatu?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie