Edyta SiedleckiEdyta Siedleckipiątek, 29 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4310
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać paczki paczkomatem inPost - poradnik

Nie ulega wątpliwości, że paczkomaty InPost to aktualnie najpopularniejszy sposób odbioru i nadawania przesyłek w Polsce. Dzięki dedykowanej aplikacji korzystanie z tej usługi jest nie tylko wyjątkowo szybkie, ale też bardzo proste. Każdy może wysyłać i odbierać w ten sposób przesyłki. Sprawdź zatem, jak wysłać paczki paczkomatem, aby dotarły do adresata w idealnym stanie.


Nadawanie paczek w InPost - jakie rozmiary mają skrytki?


Paczkomat to urządzenie wyposażone w skrytki w trzech różnych rozmiarach. Jeśli chcesz nadać paczkę, musisz ją wcześniej zaklasyfikować jako małą, średnią lub dużą.

Wymiary przesyłek, które są dopuszczone do transportu przez InPost przedstawiają się następująco:
 • mała paczka - 8 x 38 x 64 cm,
 • średnia paczka - 19 x 38 x 64 cm,
 • duża paczka - 41 x 38 x 64 cm.
PAMIĘTAJ!Waga paczki, bez względu na jej wymiary, nie może przekroczyć 25 kg.  Koszt nadania przesyłki jest tym wyższy, im większa jest przesyłka.


Jak wysłać paczki paczkomatem InPost?


Jeśli zależy Ci na czasie, paczkomaty inPost to idealnie rozwiązanie dla Ciebie. Przesyłkę możesz bowiem nadać w zaledwie kilku prostych krokach. Oto one:
 • wejdź na stronę internetową InPost i wybierz opcję nadania oraz odbioru paczki przed adresata,
 • podaj dane kontaktowe nadawcy i adresata,
 • opłać usługę,
 • wydrukuj etykietę wysyłkową i naklej ją na paczce lub wpis kod nadania, jeśli wysyłasz przesyłkę bez etykiety,
 • zanieś paczkę do najbliższego Paczkomatu,
 • zeskanuj kod przesyłki lub wpisz kod nadania na ekranie dotykowym,
 • włóż paczkę do skrytki i zamknij drzwiczki.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak spakować przesyłkę do paczkomatu?


Jeśli wysyłasz paczkę paczkomatem, koniecznie zadbaj o odpowiednie opakowanie. W tym celu warto sięgnąć po dedykowane pudełka paczkomatowe wykonane z wytrzymałej tektury. Chronisz w ten sposób zawartość przesyłki przed rozdarcie wilgocią, brudem lub uszkodzeniami mechanicznymi. Pudełka do paczkomatów mają również wymiary idealnie dopasowane do wielkości skrytek, więc nie musisz się obawiać paczka się nie zmieści.

Dopasowanie kartonu do skrytki to ważna kwestia z jeszcze jednego powodu. Jeśli przesyłka będzie zbyt duża, wówczas nie zmieści się do opłaconej skrytki i konieczne będzie wykupienia kolejnej uśługi transportowej lub szybkie przepakowanie przedmiotu.

W NEOPAK oferujemy pudełka o zróżnicowanych wymiarach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Polecamy szczególnie kartony typu:
 • gabaryt A,
 • gabaryt B,
 • gabaryt C.
Do wysyłki paczkomatowej sprawdzają się zarówno kartony wykrojnikowe, jak i pudełka klapowe. Wybór zależy od indywidualnych upodobań oraz rodzaju nadawanego przedmiotu.

Jak-wysa-paczki-paczkomatem-inPost--poradnik-1


Pudełka do paczkomatów w atrakcyjnej cenie


Jako lider w branży opakowań, NEOPAK od wielu lat oferuje wysokiej jakości pudełka  oraz koperty do wysyłki, w tym opakowania przystosowane do wymiarów skrytek paczkomatowych. Każdego dnia wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Zachęcamy tym samym do kontaktu z naszymi specjalistami. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.
Jak wysłać paczki paczkomatem inPost - poradnik
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie