Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 4 stycznia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1517
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać pająka kurierem?

Osoby, które zajmują się terrarystyką nieraz i nie dwa stają przed poważnym problemem – jak przygotować pająka do wysyłki? Zadanie to wbrew pozorom wcale nie jest trudne, ale wymaga należytej staranności oraz dokładnego wykonywania wszystkich kroków. Musimy bowiem pamiętać, że chcąc przetransportować żywe zwierzę musimy brać w 100% odpowiedzialność na siebie za bezpieczeństwo naszego pająka. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy wysyłamy młode osobniki adresatowi, który już za nie zapłacił.
Jak-wysa-pajka-kurierem

Przygotuj wiele różnych opakowań


Dokładne pakowanie pająka wymaga, abyśmy przede wszystkim zadbali o różnego rodzaju opakowania. Musisz dokładnie się zastanowić nad wyborem zarówno opakowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego, dobrać odpowiednią wyściółkę oraz zapewnić amortyzację, a także upewnić się, że paczka jest stabilna i zapakowana szczelnie.

Pakowanie pająka – krok po kroku


Przyjmując przykładowe opakowania, które mogą bardzo dobrze sprawdzić się w pakowaniu pająka, pokażemy krok po kroku jak przygotować to zwierzę do wysyłki. Zastrzegamy, że na różnych forach terrarystycznych mogą pojawiać się różne instrukcje tego procederu. My podajemy przez nas wybrany.

Krok 1 – Zapakuj pająka w opakowanie wewnętrzne


Najpierw musimy umieścić naszego pająka w opakowaniu plastikowym – może to być np. puste i czyste opakowanie śniadaniowe. Należy pamiętać o mokrej wyściółce na dnie, oraz chusteczkach po boku. Tutaj generalnie sprawdza się zasada, że im mniej miejsca tym lepiej – aby pająk się nie poobijał przy przewozie.

Krok 2 – Używaj opakowań styropianowych


Tak przygotowanego pająka powinniśmy umieścić w opakowaniu ze styropianu. Musimy jednak wyścielić najpierw takie opakowanie papierem pakowym. Po zamknięciu takiego opakowania warto wszystko szczelnie owinąć folią aluminiową.

Krok 3 – Zastosuj amortyzację


Nasze pudełko styropianowe z pająkiem w środku powinniśmy zawinąć również w folię bąbelkową – w celu zapewnienia odpowiedniej amortyzacji. Gdy już to zrobimy, owińmy folię taśmą, aby wszystko pozostało zamknięte.

Krok 4 – Zapakuj pająka w opakowanie zewnętrzne


Teraz wystarczy użyć kartonu tekturowego jako naszego opakowania zewnętrznego. Zanim jednak wsadzimy do środka dotychczas przygotowany pakunek, powinniśmy zlikwidować pustą przestrzeń w kartonie za pomocą wypełniacza. Zapewni to nie tylko dodatkową amortyzację, ale też stabilizację paczki. Na sam koniec ponownie użyjmy taśmy – tym razem do oklejenia kartonu. Tak przygotowaną przesyłkę możemy zaadresować do nadawcy.
Kartony wysyłkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony wysyłkowe

Uważaj! Nie zawsze możesz wysłać pająka!


Wiele osób, wysyłających pająka po raz pierwszy – dotyczy to zwłaszcza początkujących terrarystów – chce informować kuriera o tym, że w środku jest pająk. Należy liczyć się z tym, że dany przewoźnik może nie zgodzić się na transport pająka. Na pewno nie zgodzi się na to Poczta Polska – jeśli więc zamierzasz deklarować zawartość swej paczki, to najpierw upewnij się, że wybrana firma kurierska przyjmie pająka do wysyłki.
Jak wysłać pająka kurierem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie