Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiśroda, 6 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2216
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać przedmioty szklane kurierem?

Każda paczka ze szkłem wymaga szczególnego traktowania. Dotyczy to zarówno nadawcy, jak i kuriera, który ma za zadanie dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Choć wysyłka przedmiotów wykonanych ze szkła bywa problematyczna, w NEOPAK znamy klucz do sukcesu. Jak pokazuje praktyka, najważniejsze w całym przedsięwzięciu jest odpowiednio dobrane opakowanie. Sprawdź zatem, jak wysłać przedmioty szklane kurierem. Podpowiadamy również jak pakować szkło, aby dotarło do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie.


Wysyłka szkła kurierem


Czy wiesz, że aktualne przepisy prawa chronią przewoźników przed koniecznością wypłaty odszkodowania za uszkodzenie przesyłki podatnej na uszkodzenie? W praktyce oznacza to tylko jedno. Nadawca jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przedmiotów ze szkła w taki sposób, aby ich transport przebiegał bez żadnych problemów i umożliwiał dostarczenie paczki w nienaruszonym stanie do adresata.
Nie zmienia to faktu, że klasyczny transport kurierski składa się z serii załadunków, rozładunków, i przeładunków, które zazwyczaj odbywają się pod dużą presją czasu. Nic zatem dziwnego, że sytuacje, w których przesyłka upada albo zostaje czymś zdarzają się stosunkowo często. Co można zrobić, aby przedmioty szklane w paczce nie uległy trwałemu uszkodzeniu? W NEOPAK mamy na to sposób.

Jak-wysa-przedmioty-szklane-kurierem


Jak pakować przedmioty ze szkła do wysyłki kurierem?


Aby transport szkła przebiegał bezproblemowo, wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek.

Po pierwsze, jeśli w jednym pudełku wysyłasz kilka szklanych przedmiotów, każdy element musi zostać zapakowany oddzielnie i dopiero wtedy umieszczony w opakowaniu zbiorczym.

Szczególnie istotny jest sposób układania poszczególnych przedmiotów w opakowaniu zbiorczym. Należy je kłaść obok siebie - nie jeden na drugim. Pudełko z kartonu  warto także dodatkowo wypełnić materiałem amortyzującym wstrząsy. Dopełniając formalności trzeba pamiętać, aby przesyłka ze szkłem została odpowiednio oznakowana. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w naklejki ostrzegawcze.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jakie opakowania do przedmiotów ze szkła?


Do wysyłki szkła potrzebne są opakowania dobrej jakości. W zależności od rodzaju przedmiotu może być potrzebne między innymi:
 • pudełko tekturowe,
 • kratownica tekturowa,
 • folia bąbelkowa,
 • wypełniacze foliowe lub papierowe,
 • naklejki ostrzegawcze.


Kartony do pakowania szkła


Do wysyłki przedmiotów szklanych kurierem warto wybrać karton z tektury 5- lub 7-warstwowej. W tym celu można także skorzystać ze specjalnych pudełek, takich jak kartony przeprowadzkowe , które w większości posiadają wygodne uchwyty do przenoszenia.

Pudełko powinno mieć także rozmiar dopasowany do pakowanego przedmiotu. Zbyt duży karton klapowy lub wykrojnikowy oznacza nadmiarowe użycie wypełniaczy, natomiast za małe opakowanie oznacza, że przedmioty szklane będą mocniej narażone na uszkodzenia.


Akcesoria do pakowania szkła


Wysyłka szkła kurierem nie uda się bez kilku doskonałych w swej prostocie materiałów, takich jak folia bąbelkowa . Zapewnia ona bowiem skuteczną ochronę przed wstrząsami, upadkami oraz uderzeniami. Jest przy tym lekka i stosunkowo tania. Jeśli szukasz rozwiązań bardziej proekologicznych, równie dobrze sprawdzi się papier bąbelkowy w rolce , a także papier nacinany.
Jeśli wysyłka kurierem szkła obejmuje kieliszki lub szklanki, na pewno przyda się kratownica tekturowa , która rozdzieli poszczególne przedmioty i sprawi, że nie będą się o siebie obijać podczas transportu.

Wypełniacze do kartonów

Opakowania tego typu wypełniają wolne przestrzenie w pudełku zbiorczym i tym sposobem zapobiegają niekontrolowanemu przemieszczaniu się szklanych przedmiotów wewnątrz kartonu. Wśród tego typu produktów można znaleźć wiele pozycji. W NEOPAK do pakowania szkła polecamy szczególnie takie wypełniacze jak:
 • skropak,
 • SizzlePak,
 • flopak,
 • flupis,
 • papier w boksach.
Jak-wysa-przedmioty-szklane-kurierem-2


Jak wysłać przedmioty ze szkła za granicę?


Chcesz wysłać przedmioty szklane za granicę? W takiej sytuacji na pewno warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, takim jak folia stretch do owijania pudełka albo nieco grubsza niż standardowa warstwa wypełniaczy.

Pamiętaj, że podczas transportu na duże odległości, Twoja paczka jest narażona jeszcze więcej uszkodzeń niż w przypadku zwykłej wysyłki krajowej. Zadbaj więc o to, aby przesyłka została także odpowiednio oznakowana.

Opakowania do wysyłki przedmiotów szklanych w NEOPAK


Jeśli szukasz funkcjonalnych i niedrogich rozwiązań, które sprawdzą się w Twoim domu lub biznesie, sięgnij po ekologiczne opakowania dostępne w sklepie internetowym NEOPAK. Jako lider w branży, od wielu lat każdego dnia wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferując produkty najwyższej jakości.

Jeśli zastanawiasz się jak wysłać przedmioty ze szkła kurierem , u nas znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Wspólnie znajdziemy wszystko to, co jest niezbędne do skutecznego zabezpieczenia szkła do wysyłki.
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels
Jak wysłać przedmioty szklane kurierem?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie