Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 11 kwietnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3160
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać stół kurierem?

Wysyłka mebli kurierem - skomplikowana sprawa, czy szybkie i proste rozwiązanie? Biorąc pod uwagę wymiary oraz wagę mebli można powiedzieć, że nie jest to dość zawiłe zagadnienie. Nie musisz obawiać się jednak tego, że firma kurierska odmówi przewiezienia stołu. Choć pod pewnymi warunkami. Jakimi? Stół musi być rozłożony, zabezpieczony i spakowany w kartony. Musisz pamiętać jeszcze o jednym aspekcie. A mianowicie o granicach związanych zarówno z wagą, jak i wymiarami przesyłki. Ich przekroczenie, czyli nadanie tzw. przesyłki niestandardowej wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

Zabezpieczenie stołu na czas transportu - o czym nie możesz zapomnieć?


W skrócie można powiedzieć, że wyglądało to będzie następująco - demontaż, zabezpieczanie, pakowanie i wysyłka. Jednak łatwiej napisać, niż zrobić. W końcu chodzi tutaj o stół. Nic nie jest jednak ponad siły, kiedy używasz odpowiednich materiałów zabezpieczających i odpowiednich kartonów. Jako producent opakowań wiemy doskonale, co mówimy. Zacznijmy jednak od początku.

1. Demontaż stołu


Podstawą odpowiedniego zabezpieczenia stołu jest jego odpowiedni demontaż. Blat powinien być oddzielnie i nogi oddzielnie. Jeśli blat składa się więcej niż z jednego elementu, dobrze jest je połączyć ze sobą. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku nóg. Wyposażone w mocny klej taśmy pakowe idealnie się do tego nadadzą. Śrubki i inne mniejsze elementy takie jak np. podkładki czy kołki możesz umieścić w woreczku. Doskonale sprawdzą się woreczki foliowe z taśmą. Solidne zamknięcie sprawi, że nic nie zgubi się podczas transportu.

Pakowanie stołu

2. Zabezpieczanie i pakowanie stołu


Niewłaściwe zabezpieczenie i spakowanie wysyłanych mebli jest jednym z głównych powodów uszkodzenia ładunku. W dodatku w takiej sytuacji składane reklamacje są często odrzucane. Dlatego właśnie ogromne znaczenie ma to, jakich opakowań i akcesoriów do pakowania używasz. Na rynku dostępnych jest wiele sposobów ochrony stołów na czas transportu. Jeśli zależy Ci na tych najskuteczniejszych, to zachęcamy Cię do skorzystania z naszych propozycji. Podstawą jest odpowiedniej wielkości karton. W sklepie Neopak znajdziesz szeroki wybór opakowań i kartonów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Klienta. Przed wybraniem konkretnego modelu weź pod uwagę nie tylko wymiary, ale również wagę mebla. Im jest ona wyższy, tym trwalsza i twardsza tektura powinna tworzyć ściany kartonu. Jeśli z jakichś przyczyn karton nie wchodzi w grę, idealnym rozwiązaniem będzie tektura w arkuszach lub rolce.

Zanim jednak umieścisz elementy w kartonie lub zanim owiniesz je tekturą, zacznij od ich odpowiedniego zabezpieczenia. Folia bąbelkowa idealnie sprawdzi się przy zabezpieczaniu każdego elementu z osobna. Boki blatu możesz dodatkowo zabezpieczyć. Są one bowiem mocno narażone na ukruszenia czy innego rodzaju uszkodzenia. Wśród akcesoriów zabezpieczających znajdziesz m.in.:
  • narożniki piankowe;
  • narożniki meblowe Corner C;
  • narożniki tekturowe.
Tak przygotowane elementy stołu umieść w kartonie. Pamiętaj, żeby w miarę możliwości równomiernie rozłożyć wagę przesyłki, aby nie przechylała się na żadną stronę. Najcięższe części stołu umieszczaj na dole, najlżejsze na górze. Wolną przestrzeń wypełnij wypełniaczem do paczek. Idealnie sprawdzi się np. papier kraft w boksach. Na koniec przy użyciu mocnej taśmy klejącej zabezpiecz karton. Jeśli chcesz zapewnić mu dodatkową ochronę przed wodą owiń go folią stretch.

3. Wysyłka stołu


Ostatnim krokiem jest wysyłka paczki. Znajdź kuriera, który ma najkorzystniejszą cenę po wcześniejszym zmierzeniu i zważeniu przesyłki. Są to cechy najważniejsze, które warto podać z dużą dokładnością. Złóż zamówienie, wydrukuj i naklej na opakowanie list przewozowy. A na koniec poczekaj na przyjazd kuriera.
Mężczyzna demontujący stół
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie