Michał KrajniakMichał Krajniakniedziela, 18 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 683
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać szkło aby doszło całe?

To, co jest największą bolączką w kwestii zabezpieczania przesyłek, to taka ich zawartość, która bardzo łatwo może ulec zniszczeniu. Kiedy chcemy wysłać przedmioty wykonane z twardych materiałów i do tego bardzo solidne w swojej konstrukcji to i tak chcemy je uchronić przed ewentualnym zniszczeniem, używając całego szeregu opakowań. Jak zatem podejść do sprawy, kiedy okazuje się, że musimy zapakować coś, co jest kruche i łatwo podatne na zniszczenie?
Jak-wysa-szko-aby-doszo-cae

W jaki sposób szklane przedmioty zagrożone są w transporcie?


Na samym początku musimy powiedzieć, że przewoźnicy starają się, aby zawsze towar, który znajduje się pod ich opieką, trafiał w stanie nienaruszonym pod wskazany adres. Firma kurierska ma interes w tym, aby jej klienci zawsze byli zadowoleni z jakości świadczonych usług. Jednakże przewoźnik nie może zostać obarczony odpowiedzialnością za to, że przesyłka nie została w odpowiedni sposób przygotowana. Tak więc to nadawca musi o to zadbać. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o tym, że w trakcie transportu może dojść do różnych, przykrych w skutkach sytuacji. Jest to tym bardziej prawdopodobne im droga transportowania pakunku jest dłuższa i bardziej karkołomna.

Zadbaj o bezpieczeństwo zawartości paczki


Wyroby szklane potrzebują specjalnego zabezpieczenia. Wszystko jednak zależy od tego, jaki rodzaj szkła przewozimy. Jeśli jest to przykładowo zestaw szklanek lub kieliszków do alkoholu, to wówczas będziemy używać nieco innego zestawu opakowań niż w przypadku podłużnych przedmiotów – np. butelek czy probówek. Warto wiedzieć przede wszystkim to, że zabezpieczenie zawartości pakunku jest obligatoryjne. W przeciwnym razie nie oczekujmy, że nasz towar będzie bezpieczny w trakcie jazdy.

Używaj folii bąbelkowej


Każdy szklany przedmiot bez względu na swój rozmiar, kształt, sposób wykonania czy gramaturę jest narażony na zbicie. W związku z tym takie rzeczy powinniśmy szczelnie owijać folią bąbelkową. Taka folia stanowi znakomity amortyzator przed różnego rodzaju uderzeniami czy też wstrząsami, w wyniku których nasz szklany przedmiot mógłby po prostu pęknąć. Folia wyeliminuje to ryzyko.

Zastosuj tekturowe przegródki


Jeśli zamierzasz wysłać więcej niż jeden przedmiot wykonany ze szkła, to warto w paczce oddzielić je od siebie przegródkami, które możesz wyciąć z tektury. Dzięki temu przedmioty nie będą obijać się o siebie, a także zapewnisz im stabilność. Jest to dodatkowy zabieg bezpieczeństwa, którego zastosowanie nic nie szkodzi, a jedynie może pomóc.

Nie zapomnij o wypełniaczu


Szkło zapakowane w folię bąbelkową i – jeśli była taka potrzeba – oddzielone od siebie tekturami trafi finalnie do opakowania zewnętrznego. Wówczas zostanie nam pusta przestrzeń między towarem a ścianami opakowania. Absolutnie nie powinniśmy tego tak zostawiać. Należy użyć wypełniacza, który zlikwiduje pustą przestrzeń między szkłem a ścianami opakowania. To nie tylko dodatkowa stabilizacja pakunku, ale też zwiększona amortyzacja.
Jak-wysa-szko-aby-doszo-cae-1
Opakowania do przesyłek pocztowych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowych

Zadbaj o bezpieczeństwo zewnętrzne


Oczywiście opakowaniem zewnętrznym dla naszej paczki będzie Karton klapowy. Jest to produkt podstawowy i szeroko wykorzystywany w branży pakowniczej. Został on wykonany tak, że jest odporny na różnego rodzaju niekorzystne czynniki mechaniczne z zewnątrz. Czy jednak taki karton jest wystarczający, jeśli chodzi o bezpieczeństwo zewnętrzne naszej przesyłki? To nie wszystko. Powinniśmy zrobić coś jeszcze.

Zaklej klapy kartonu taśmą


Pakowa taśma klejąca nada się w sam raz do tego, aby zabezpieczyć nasz karton przed niekontrolowanym otworzeniem się. Taśmą możemy mocno i skutecznie zakleić klapy kartonu. Dzięki temu mamy pewność, że zawartość pakunku nie wydostanie się nagle na zewnątrz. Najlepiej jest zaklejać karton na krzyż i co najmniej dwa razy, aby na pewno zrobić to poprawnie.

Użyj folii stretch


Kiedy już zakleimy nasz karton taśmą powinniśmy obwinąć go szczelnie folią stretch. Dzięki temu dodatkowo ustabilizujemy paczkę, a ponadto uchronimy karton przed działaniem wilgoci. W związku z tym nawet gdyby nasza paczka mocno się zamoczyła, to karton nie nasiąknie i się nie rozleci.

Nanieś nalepki UWAGA SZKŁO


Możemy naszą paczkę zapakować bardzo starannie, ale kurier przecież nie będzie wiedział, co jest w środku. W związku z tym powinniśmy użyć ostrzegawczych nalepek z napisem UWAGA SZKŁO. Będzie to stanowiło jasną informację, dzięki czemu przewoźnik będzie wiedział, aby z naszym pakunkiem obchodzić się z należytą ostrożnością.

Gdzie kupić opakowania do zabezpieczenia szkła?


Najlepsze produkty, które pomogą Ci przygotować produkty szklane do wysyłki znajdziesz w sklepie Neopak. Wszystkim klientom serdecznie polecamy korzystanie z naszej strony internetowej, na której można zrobić zakupy. Warto zapoznać się z opisem opakowań, które nas interesują oraz z ich właściwościami fizycznymi. Nasz sklep oferuje klientom opakowania w najwyższej jakości po bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki naszym produktom skutecznie zabezpieczysz wysyłki szklane i nie wydasz przy tym majątku.
Jak wysłać szkło aby doszło całe?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie