Paweł SaigomadePaweł Saigomadeczwartek, 7 kwietnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1795
Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać telewizor? Odpowiednie zabezpieczenie

Wielu domowników z pewności długo czeka na ten moment - wymiana starej plazmy na nowy telewizor 4K. Jednak sprzęt, którego używasz teraz, wcale nie jest taki stary. Postanawiasz więc skorzystać z jednej z dostępnych na naszym rynku e-commerce platform sprzedażowych, chcąc znaleźć kupca. A może prowadzisz sklep z używanym sprzętem elektronicznym i masz w swojej ofercie również telewizory? Niezależnie od tego, która z powyższych sytuacji jest prawidłowa, musisz pamiętać, że na bezpieczeństwo przesyłki wpływ ma nie tylko jakość usług, które oferują firmy kurierskie. Choć oczywiście zawsze warto wybrać tą, co do której masz przekonanie, że cała transakcja przebiegnie pomyślnie. Bezpieczeństwo telewizora podczas transportu zależy również od tego, w jaki sposób zabezpieczysz przesyłkę. Co powinieneś wiedzieć w takiej sytuacji?

Wysyłka telewizora - wybierz odpowiednią firmę kurierską i rodzaj nadawanej przesyłki


Wiele firm kurierskich wymaga od Ciebie, aby sprzęt AGD i RTV przetransportowany był na standardowych paletach EURO (120x80cm). Jednak w przypadku telewizorów, których waga nie przekracza 30 kilogramów, możesz zdecydować się na wysyłkę jako karton o niestandardowych wymiarach. Jest to opcja droższa niż przesyłka kartonu o standardowych wymiarach, jednak i tak tańsza niż wysyłka na palecie. Przesyłki niestandardowe maj jeszcze tę zaletę, że sortowane są ręcznie. Jakby tego było mało, są najczęściej zdecydowanie ostrożniej traktowane przez pracowników firm kurierskich. Co to oznacza? Chociażby to, że przestrzega się zaleceń widocznych na naklejkach informacyjnych np. naklejka Góra. A także nie kładzie się na nich żadnych innych paczek.

Dwóch mężczyzn owijających telewizor folią stretch

Przygotuj telewizor do wysyłki


Po odłączeniu telewizora od gniazdka sprawdź jeszcze, czy nie zostały do niego podjęte żadne kable, czy nośniki. Wszystkie te elementy, wraz z anteną - jeśli należy do zestawu oraz pilotem spakuj do mniejszego opakowania. Kartony w różnych rozmiarach znajdziesz dostępne na naszej stronie internetowej. Dzięki nim zapewnisz odpowiednią ochronę dla osprzętu telewizora, który chcesz sprzedać. Dostępny w naszym sklepie asortyment, przeznaczony jest zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców. W przypadku chęci zakupu większych ilości kartonów możesz sprawdzić tabelkę z rabatami - dostępna jest ona na stronie każdego produktu. W przypadku pytań skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta. Zanim jednak umieścisz te wszystkie elementy w kartonie, dobrze jest je odpowiednio zabezpieczyć. Idealnie sprawa się w takiej sytuacji folia bąbelkowa. Ochroni nie tylko przed kurzem i wilgocią, ale również przed wstrząsami. Wolną przestrzeń w kartonie warto wypełnić. Najlepiej do tego sprawdzą się wypełniacze do paczek. Je również znajdziesz w naszej ofercie.

Jeśli masz oryginalne opakowanie od telewizora, to oczywiście najlepiej jest go właśnie do niego spakować. Zabezpieczając przy tym styropianem. Karton owiń, wykorzystując do tego folię stretch, która ochroni zawartość przed wilgocią i wodą. Gotowe - pozostało Ci już tylko nakleić list przewozowy.

Jednak wiemy, że nie zawsze znalezienie kartonu oryginalnego jest możliwe. Zarówno w przypadku wysyłki telewizora przez osobę prywatną, jak i przez sklep. W takiej sytuacji musisz:
 • zaopatrzyć się w karton o podobnych rozmiarach do telewizora;
 • owinąć telewizor starannie folią bąbelkową - warto wykorzystać folię antystatyczną;
 • włóż telewizor do kartonu;
 • wolną przestrzeń wypełnij przy użyciu wypełniaczy do paczek;
 • zawiń karton folią stretch;
 • oklej przy użyciu mocnej taśmy pakowej.
Pamiętaj, że telewizor jest urządzeniem, które powinno transportowane być w pozycji pionowej. Dlatego skorzystaj z naklejek informacyjnych. Doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie też naklejek ostrzegawczych np. "Uwaga szkło" albo "Ostrożnie".
Dwóch mężczyzn zdejmujących telewizor ze ściany
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie