Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 4 kwietnia 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 16565
Artykuł oceniony na 4.60 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać tytoń pocztą?

Używki rodzaju tytoniu są jednymi z najdawniej znanych ludzkości, a począwszy od XVII wieku po Wielkich Odkryciach Geograficznych zyskały one popularność również w Europie. Obecnie papierosy oraz inne wyroby tytoniowe to wielu krajach na całym świecie produkt legalnie dostępny do kupienia w sklepach. Branża tytoniowa rokroczne generuje ogromne zyski, mimo, że prowadzone są akcje społeczne zwalczające palenie tytoniu, a w wielu miejscach użyteczności publicznej obowiązuje zakaz palenia. A czy możliwie jest wysłanie papierosów pocztą?

Kwestie formalne


Na terenie krajów Unii Europejskiej możemy wysyłać papierosy pocztą za pośrednictwem uprawnionych do tego przewoźników. Możliwa jest także wysyłka z i do krajów nie będących państwami członkowskimi UE. Należy jednak pamiętać, że taka wysyłka będzie nas więcej kosztowała o podatek akcyzowy oraz o podatek VAT. Natomiast wysyłanie przesyłek tytoniowych między indywidualnymi klientami nie jest dozwolone na terenie UE.

Jak zapakować tytoń?


Kiedy już zdecydujemy się wysłać papierosy powinniśmy zadbać o odpowiednie opakowanie dla naszej paczki. Warto pomyśleć o naprawdę solidnym opakowaniu – może nawet o kilku opakowaniach – zwłaszcza, że im dalsza podróż tym większe ryzyko uszkodzeń transportowanego towaru. Podpowiadamy jak najlepiej zapakować tytoń!
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Zadbaj o opakowanie zewnętrzne


Karton tekturowy z całą pewnością będzie stanowił solidne opakowanie zewnętrzne dla naszej przesyłki. Kartony dostępne w naszym sklepie są wykonane z tektury, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, uderzenia czy inne niekorzystne czynniki, które mogą wystąpić w trakcie przewożenia towaru. Dodatkowym atutem takiego opakowania zewnętrznego jest fakt, iż nasze kartony nie przepuszczą wilgoci do zawartości naszej paczki.

Pamiętaj o opakowaniu wewnętrznym


Dodatkowe kartony o podłużnym kształcie mogą służyć jako opakowania wewnętrzne. Idealnie sprawdzą się wówczas gdy przewozimy papierosy na sztangi. Natomiast gdybyśmy chcieli transportować tytoń w znacznie mniejszych ilościach – np. kilka paczek papierosów – to wówczas świetnie sprawdzą się pudełka tekturowe, które również można nabyć w naszym sklepie. Takie podwójne opakowanie naszych papierosów sprawi, że towar z całą pewnością nie ulegnie uszkodzeniu i trafi w stanie nienaruszonym pod wskazany adres.

A co z wypełnieniem?


Skoro już zadbaliśmy zarówno o opakowanie zewnętrzne jak i wewnętrzne to pozostaje nam użyć wypełniaczy w przestrzeni pomiędzy nimi. Takie wypełniacze to dodatkowy amortyzator, a także stabilizator całej przesyłki. Da nam to wiele korzyści. Po pierwsze nie będzie luzu pomiędzy opakowaniami, więc mamy pewność, że jeden karton nie będzie się obijał o drugi. Po drugie w przypadku naprawdę karkołomnego transportu zyskujemy 100% gwarancji bezpieczeństwa naszej zawartości przesyłki.

Warto pamiętać, że nasze papierosy dla większego bezpieczeństwa możemy dodatkowo zawinąć w folię bąbelkową.
Jak wysłać tytoń pocztą?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie