Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 11 kwietnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3022
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak wysłać żółwia?

Wysyłka żywych zwierząt to temat bardzo delikatny. Można się spotkać z głosami wielu osób, które będą twierdzić, że żadnego zwierzęcia absolutnie nie można wysyłać, gdyż powoduje to cierpienie żywej istoty i naraża ją na niebezpieczeństwo. Trzeba przyznać, że jest w tym trochę prawdy, gdyż nieprawidłowe podejście do tematu może faktycznie być fatalne w skutkach. Jednakże z drugiej strony nie należy popadać w skrajność. Istnieje skuteczny i bezpieczny sposób na przetransportowanie żółwia.

Jak-wysa-wia


Skorzystaj z przesyłki konduktorskiej


Na początku trzeba powiedzieć jasno – żadna firma kurierska nie wyśle nam żółwia. To samo tyczy się Poczty Polskiej. Zdarzało się tak, że niektórzy wpadali na pomysły, żeby zataić prawdziwą zawartość paczki. Nie kończyło się to dobrze ani dla nadawcy, ani dla samego żółwia. Jednakże jeżeli prowadzimy sprzedaż zwierząt może zdarzyć się sytuacja, kiedy zgłosi się do nas klient z daleka. Czy w takim przypadku można w bezpieczny sposób wysłać żółwia?

Jednym sensownym rozwiązaniem w tym przypadku pozostaje skorzystanie z usługi jaką jest przesyłka konduktorska.
Dopuszcza ona możliwość transportowania żywych zwierząt. Kwestią otwartą pozostaje dogadanie się z klientem w kwestii odbioru paczki. Nie możemy także zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki do transportu. Tutaj sposób przygotowania paczki będzie się diametralnie różnił od tego, który byśmy zastosowali przy przewożeniu przedmiotów.

Przygotowanie paczki z żółwiem do transportu


Musimy tutaj zachować rozwagę, jeśli chodzi o przygotowanie paczki z żółwiem do transportu. Nie możemy używać zbyt dużej ilości szczelnych opakowań, gdyż istnieje ryzyko, że żółw nam się udusi. Dlatego ograniczmy się do kartonu klapowego, w który zapakujemy naszego żółwia. Jeśli nie ma co do tego weterynaryjnych przeciwwskazań możemy zadbać o miękką wyściółkę dla żółwia. Nie wolno nam zapomnieć o wydrążeniu w kartonie otworów, dzięki którym żółw będzie miał dostęp do powietrza.

Przesyłka konduktorska ma to do siebie, że możemy trafić na konduktora, który w sposób odpowiedzialny i życzliwy podejdzie do naszej przesyłki. Ale w praktyce nigdy nie mamy pewności, że nasz żółw będzie w transporcie traktowany tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Zawsze możemy dodatkowo nakleić na karton etykietę UWAGA NIE RZUCAĆ! aby dać jasny komunikat osobie odpowiedzialnej za paczkę.
Jak-wysa-wia-1
Kartony wysyłkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony wysyłkowe

Samochód – najlepszym rozwiązaniem


Jeżeli mamy takie możliwości techniczne, to najlepiej będzie przewieść żółwia w aucie. Tutaj również możemy skorzystać z kartonu dla lepszego bezpieczeństwa, ale ponadto mamy gwarancję, że sami dowieziemy bezpiecznie naszego żółwia na miejsce. Nawet jeśli to będzie kosztowniejsze niż przesyłka konduktorska to i tak bardziej się opłaci.

Niestety, przewożenie żywych zwierząt jest kłopotliwe, ale niekiedy nie mamy innej możliwości. Pamiętajmy, aby na siłę nie kombinować i nie szukać rozwiązań, które koniec końców mogłyby przynieść więcej szkód niż korzyści.
Jak wysłać żółwia?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie