Magdalena SzafrańskaMagdalena Szafrańskaśroda, 22 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1238
Ilość komentarzy: 0

Jak wysyłać materiały budowlane

Jeśli pracujesz w branży budowlanej, wiesz, jak ważne jest terminowe dostarczenie materiałów na miejsce pracy. Tylko jak to zrobić bez problemów? Materiały budowlane to ta kategoria produktów, których wysyłka z pewnością nie jest łatwa. Jednym ze sposobów jest wysyłanie ich kurierem. Dowiedz się, jak to zrobić i o czym należy pamiętać?

Materiałów budowlane – jaki to towar?


Niezawodna, terminowa dostawa materiałów budowlanych jest kluczem do rentowności każdego projektu budowlanego. Opóźnienia w pozyskiwaniu materiałów eksploatacyjnych, nadmierne zamówienia i problemy z przechowywaniem materiałów na miejscu prowadzą do kosztownych komplikacji. Tym bardziej, że sposób robienia zakupów zmieniły się o 180 stopni. Wraz z rozwojem e-commerce w Polsce, coraz więcej zamówień na materiały budowlane składanych jest przez internet. Materiały kupowane są wraz z dostawą na miejsce budowy. 
Jak-wysya-materiay-budowlane-
Dodatkowo, materiały budowlane wymagają specjalnego transportu, ponieważ są zazwyczaj duże, ciężkie i nieporęczne. Worki z cementem, izolacja budowlana, drewno budowlane i inne duże materiały budowlane są uważane za materiały sypkie i są zwykle dostarczane przy użyciu specjalnie zaprojektowanych przyczep.Oznacza to, że dostawa materiałów budowlanych wymaga starannego planowania strategicznego. Jeśli nie dostarczysz produkto na czas i bez uszkodzeń, możesz sprawić swoim klientom poważne problemy. W końcu projektu budowlanego nie można rozpocząć bez materiałów.

Wysyłka materiałów budowlanych kurierem - czy można


Na rynku istnieje wiele firm kurierskich, które świadczą usługi wysyłki także dużych gabarytowo paczek. Firmy budowlane, które chcą dowozić materiały budowlane za pomocą kuriera, mają do dyspozycji dwa rozwiązania. Po pierwsze mogą one podpisać indywidualną umowę z Przewoźników, w której zawarty będzie zakres usług kurierskich. Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że stawki negocjowane są indywidualnie, natomiast wadą indywidualnej umowy jest konieczność korzystania z usług wyłącznie jednej firmy kurierskiej. Drugą opcją jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego.
Jak-wysya-materiay-budowlane--1
Magazyn

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Magazyn

Broker kurierski – czy warto?


Broker kurierski to  niezwykle wygodne rozwiązanie,przede wszystkim ze względu na formę korzystania z usług kurierskich. Współpracując  z brokerem kurierskim podpisuje się jedną umowę lub akceptuje się regulamin brokera, a w zamian za to dostaje się nieograniczony dostęp do wielu firm kurierskich. Brokerzy kurierscy oferują często także funkcjonalne panele do koordynacji wysyłek, dzięki którym możesz zarządzać wszystkim swoimi przesyłkami z jednej aplikacji. Usługi brokera kurierskiego to najlepsza opcja dla firm online, które chcą korzystać z wielu firm kurierskich i nie wiązać się z każdą z nich oddzielną umową.

Transport materiałów budowlanych


Niektóre materiały są ciężkie i długie i wymagają specjalistycznego transportu i specjalnych ustaleń. Dzieje się tak w przypadku materiałów budowlanych używanych do konstrukcji domów, w tym belek stropowych, wiązarów dachowych, nadproży i słupków. To samo dotyczy płyt z kamienia naturalnego, ponieważ są one trudne w transporcie i bardzo ciężkie. Płyty kamienne muszą być mocno zamocowane, aby zapobiec ich zarysowaniu, złamaniu lub pęknięciu. Jeśli chodzi o materiały murarskie, należy je przechowywać i transportować w suchym miejscu. Materiały dachowe są jednymi z najbardziej nieporęcznych i największych, a przewoźnicy często stosują metody wiązania, aby zapewnić bezpieczną wysyłkę. Produkty dachowe są zwykle transportowane naczepami lub pojazdami otwartymi. Wybór pojazdu zależy od rodzaju produktu i wielkości ładunku. Ważną kwestią jest sprzęt używany w punktach rozładunku i załadunku. Dostawcy pokryć dachowych, na przykład zwykle używają ciężarówek z wysięgnikami i samodzielnych dźwigów, które mogą rozładowywać produkty na budynkach. Stałe żurawie budowlane z ładowarkami teleskopowymi są również używane na placach budowy do przenoszenia materiałów na wysokości.
Jak-wysya-materiay-budowlane--2
Do transportu towarów wielkogabarytowych używa się różnych technik i materiałów transportowych, w tym skrzyń i pojemników wyposażonych w siatkowe palety metalowe lub aluminiowe, plastikowe czy drewniane. Ładowarki teleskopowe i wózki widłowe są również używane w miejscach rozładunku i załadunku, a także przyczepy i ciężarówki z platformą z możliwością podnoszenia. Wreszcie, pojemniki roll-off i roll-on mogą być używane do sypkich i dużych przedmiotów. Podsumowując, wysyłka materiałów budowlanych nie jest łatwa, dlatego ważne jest wybrać odpowiednią firmę kurierską, która dysponuje odpowiednim sprzętem i będzie mogla zrealizować dostawy na czas.

Czytaj także: Wysyłamy książki kurierem

O czym należy pamiętać wysyłając materiały budowlane kurierem


Zanim wyślesz swoje materiały budowlane kurierem, sprawdź czy firma kurierska z której planujesz skorzystać, dopuszcza je do wysyłki. Lista towarów zakazanych w wysyłce dość precyzyjnie określa, jakich towarów konkretne firmy nie przewożą. Mogą to być między innymi:
 • elementy budowlane – beton, bruk, cegły, pustaki, granity, marmury, kamień, rynny, stropy, kruszywa i inne elementy sypkie (FEDEX);
 • futryny, drzwi, okiennice, okna, elementy stolarki budowlanej (FEDEX);
 • artykuły chemii budowlanej (pianki, utwardzacze) (INPOST).
Pamiętaj również, że towar umieszczony na palecie nie może wystawać poza jej obrys. Planując nadać towar na palecie musisz pamiętać także o ograniczeniach wagowych, które narzucają poszczególne firmy kurierskie:
 • przesyłka paletowa DHL – do 1000 kg;
 • przesyłka paletowa DPD – do 700 kg;
 • przesyłka paletowa FedEx – do 1000 kg;
 • przesyłka paletowa Geis – do 1200 kg.
Czytaj także: Kiedy warto wysyłać palety 

Przed nadaniem swoich materiałów budowlanych dokładnie zapoznaj się z wytycznymi danej firmy kurierskiej i upewnij się, że nie będzie żadnych problemów z ich dostawą do klienta.
Jak wysyłać materiały budowlane
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie