Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaponiedziałek, 13 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1727
Ilość komentarzy: 0

Jak zabezpieczyć i spakować paczkę ze szkłem?

Jak-zabezpieczy-i-spakowa-paczk-ze-szkem


Odpowiednie pakowanie przesyłki – dlaczego jest tak ważne?


Pakowanie dowolnej przesyłki to wyzwanie, które wymaga od nas znalezienia najlepszego sposobu na zapakowanie zawartości, którą chcemy nadać. Niezależnie od tego, co chcemy spakować, ważne jest to, abyśmy dobrali do tego zadania odpowiednie akcesoria. W końcu jakość pakowania bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo naszej paczki oraz to, czy w całości dotrze ona do odbiorcy. To szczególnie istotne, jeżeli w grę wchodzi wysyłka delikatnych, wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów, które powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć.


Jak-zabezpieczy-i-spakowa-paczk-ze-szkem-1

Pakowanie szklanych przedmiotów – co może się przydać? 


Pakowanie każdej przesyłki wymaga zaplanowania całego procesu i zapewnienia sobie dostępu do niezbędnych akcesoriów. W tym celu warto rozeznać się w tym, jakie możliwości możemy znaleźć do tego, abyśmy mogli skutecznie zapakować szklane przedmioty. Dla osób zainteresowanych skutecznymi materiałami potrzebnymi do pakowania szkła, przygotowaliśmy krótką charakterystyką sztandarowych produktów.
Kartony wysyłkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony wysyłkowe

Jak-zabezpieczy-i-spakowa-paczk-ze-szkem-2


Jakie materiały są najlepsze do pakowania szkła?

Folia bąbelkowa 

Folia bąbelkowa to produkt, który jest znany większości z nas. W końcu z jej zastosowaniem możemy spotkać się praktycznie wszędzie, gdzie pojawia się zapotrzebowanie na skuteczny, tani i lekki materiał do pakowania wrażliwych przedmiotów. Folia bąbelkowa to nic innego, jak arkusze folii wyprodukowane tak, aby pomiędzy nimi znalazła się przestrzeń na bąbelki wypełnione powietrzem. Dzięki temu, że znaczną część tego produktu stanowi samo powietrze, folia bąbelkowa jest materiał niezwykle lekkim, dzięki czemu nie dodaje obciążenia samym paczkom. Ma to znaczenie we większości firm kurierskich.

Folia bąbelkowa dostępna jest w różnych wariantach, dzięki czemu każdy może zakupić ekonomiczne pakiety tego produktu, potrzebne do indywidualnego zastosowania.

Papierowe wypełniacze 

Dla osób, które szukają alternatywy w postaci ekologicznych wypełniaczy, ciekawym rozwiązaniem okazują się specjalne tekturowe wypełniacze. Są to celowo pocięte arkusze tektury, za pomocą których można opakować przedmioty lub skorzystać z nich jako wypełniaczy do paczek. To ekologiczny wybór, który jest równie skuteczny, jak folia bąbelkowa, z tym, że może być nieco cięższy, dlatego warto przewidzieć to przy pakowaniu paczki.

Kartony 

Kartony wydają się dosyć uniwersalnym wyborem, jeżeli chodzi o przygotowanie paczki do wysyłki. Jeśli chodzi o zabezpieczenie i pakowanie szkła, warto wybierać kartony produkowane z mocnej, wielowarstwowej tektury. Dzięki temu sięgając po lepszą tekturę, zapewnimy lepszą amortyzację pakowanym produktom.

Struktura tekturowych kartonów zaprojektowana została tak, aby były one odporne na uszkodzenia mechaniczne i aby zapewniały lepszą amortyzację przedmiotom, które są w nich umieszczone.

Worki z powietrzem 

Worki z powietrzem to produkty, którym blisko do folii bąbelkowej. Są one wyprodukowane z plastiku, który stanowi oprawę dla umieszczonego w środku powietrza. Produkt lepiej sprawdza się przy pakowaniu większych produktów, ponieważ same worki powietrzne są także nieco większe. Świetnie sprawdzą się jako amortyzatory lub wypełniacze większych przestrzeni w paczkach.

Taśma pakowa 

Po przygotowaniu pełnej zawartości, zabezpieczeniu szkła wszystkimi niezbędnymi amortyzatorami i spakowaniu wszystkiego w spójną całość, czyli kartonowe opakowanie, możemy przystąpić do zabezpieczenia samej paczki przed otwieraniem. Do tego celu najlepiej sprawdzi się uniwersalna taśma pakowa za pomocą, której okleimy kartonowe opakowanie oraz wszystkie krawędzie, które mogłyby samoistnie otworzyć się w trakcie przewozu.

Do korzystania z taśmy pakowej, warto mieć pod ręką klasyczny wysuwany nożyk pakowy, który pozwoli na wygodne zarządzanie taśmą i bezpieczne odcinanie potrzebnych fragmentów produktu.

Jak-zabezpieczy-i-spakowa-paczk-ze-szkem-3

Dlaczego pakowanie szkła jest takie ważne? 

Pakowanie szklanych przedmiotów do przesyłki to bardzo ważny element, który zagwarantuje im pełne bezpieczeństwo. Jeżeli nie zadbamy o to, aby paczka była w pełni amortyzowana przed wszystkimi uderzeniami czy obiciami, o które nietrudno w transporcie, to może okazać się, że szklana zawartość stłucze się, pęknie lub będzie nadkruszona.

Pakowanie szkła jest zatem ważne głównie ze względów bezpieczeństwa samego przedmiotu, aby nic nie zostało uszkodzone. Inną kwestią jest także bezpieczeństwo osób, które będą miały później do czynienia z rozpakowywaniem paczki. W końcu otwieranie pudełka z potłuczonym szkłem może stanowić ryzyko zagrożenia skaleczeniem. Warto zatem skorzystać z dostępnych akcesoriów, które pozwolą na bezpieczne zapakowanie każdego szklanego przedmiotu.

Jak-zabezpieczy-i-spakowa-paczk-ze-szkem-4


Gdzie można kupić materiały do pakowania szkła?


Jak widać, do pakowania szklanych przedmiotów konieczne jest stosowanie odpowiednich materiałów. Wszystkie z nich można znaleźć w ofercie naszego sklepu, do której obejrzenia gorąco zachęcamy.
Jak zabezpieczyć i spakować paczkę ze szkłem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie