Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 3 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1125
Ilość komentarzy: 0

Jak zabezpieczyć i wysłać rolety okienne kurierem?

Przesyłkami kurierskimi mogą być z pełnym powodzeniem nie tylko meble, ale też elementy wyposażenia czy wystroju naszego mieszkania. Decydując się na wysyłkę tych przedmiotów musimy pamiętać o tym, że każdy z nich musi być odpowiednio zabezpieczony w transporcie. Jeżeli ta kwestia pozostanie zaniedbana, to wówczas towar, który dostarczymy do adresata na pewno nie będzie spełniał oczekiwań. Wśród przedmiotów, które możemy wysłać na pewno wyróżniają się rolety okienne.
Jak-zabezpieczy-i-wysa-rolety-okienne-kurierem

Dlaczego zabezpieczenie do wysyłki jest tak ważne?


Otóż zabezpieczenie naszych rolet okiennych jest ważne dlatego, że nigdy nie mamy pewności, co może wydarzyć się podczas transportowania. Nawet jeśli powierzymy naszą paczkę zaufanej i sprawdzonej na rynku firmie kurierskiej, to i tak w trakcie jazdy mogą mieć miejsce wydarzenia, które narażą nasz pakunek na uszkodzenie. Aby skutecznie zapakować rolety potrzebujemy odpowiedniego rodzaju opakowań. Sklep Neopak oferuje najlepsze rodzaje opakowań, dzięki którym będziemy mieli gwarancję, że nasza przesyłka zostanie dostarczona bezpiecznie.

Jak przygotować rolety do wysyłki?


Przeanalizujemy teraz krok po kroku jak skutecznie przygotować rolety do wysyłki. Zrobimy to w ten sposób, że pokażemy poszczególne rodzaje opakowań. Omówimy sobie czym dane opakowanie się charakteryzuje, jak go używać i jak w nie pakować rolety. Każdy z produktów przedstawionych poniżej będzie spełniał funkcję zabezpieczającą dla naszych rolet.

Pakowanie każdego elementu osobno


To, co jest bardzo istotne w pakowaniu rolet to fakt, iż należy zwrócić uwagę na to, czy nasza roleta jest rozkładana. Jeśli można ją zdemontować tak, by potem znów mogła zostać bezproblemowo złożona w całość, to należy to uczynić. Warto wiedzieć, że każdy element rolety należy zapakować oddzielnie. Posłuży nam do tego niezawodna folia bąbelkowa, którą teraz możesz nabyć w sklepie Neopak. Produkt ten charakteryzuje się tym, że posiada on wiele pęcherzyków wypełnionych powietrzem, które znajdują się bardzo blisko siebie. Dzięki temu mamy amortyzującą warstwę, która uchroni zawartość naszej paczki przed uszkodzeniami. Folia znakomicie zneutralizuje wszelkiego rodzaju niekorzystne czynniki mechaniczne z zewnątrz.
Jak-zabezpieczy-i-wysa-rolety-okienne-kurierem-1

Pakowanie rolet w karton


Jeżeli już zapakowaliśmy elementy naszych rolet w folię, to nie pozostaje nam nic innego jak pomyśleć o opakowaniu zewnętrznym. Klasycznym już produktem jest karton klapowy. Charakteryzuje się on tym, że może pomieścić dość dużo rolet. Jest także zabezpieczeniem przed wszelkimi upadkami z wysokości, uderzeniami, wstrząsami, naciskami przedmiotów o większej masie, a także przed wilgocią czy zanieczyszczeniami.

Pamiętaj o odpowiednim wypełnieniu


Zawsze, kiedy coś pakujemy w karton, to pozostaje nam trochę wolnej przestrzeni. Nie inaczej będzie przy pakowaniu rolet. Nie powinniśmy nigdy zostawiać takich pustych przestrzeni. Dlaczego? Otóż, gdybyśmy tak zrobili, to w trakcie transportowania mogło by dojść do obijania się przedmiotów wewnątrz kartonu, a tym samym do ich uszkodzenia. Dlatego też należy pomyśleć o odpowiednim wypełniaczu. Będzie on stanowił nie tylko dodatkową amortyzację dla naszej zawartości, ale też będzie stabilizował całą paczkę. Najlepsze wypełniacze możesz wybrać z oferty sklepu Neopak.
Jak-zabezpieczy-i-wysa-rolety-okienne-kurierem-2

A co z bardzo długimi roletami?


Okno oknu nierówne, więc jeżeli chodzi o rolety przeznaczone do okien bardzo długich na szerokość, to wówczas mogą one nie zmieścić się nawet w dużym kartonie. Warto wówczas pomyśleć o odpowiednio długiej tubie tekturowej. Dzięki swojemu kształtowi tuba będzie najbardziej adekwatnym rodzajem opakowania. Jeżeli zapakowaliśmy w mniejsze kartony dodatkowe elementy, to zawsze możemy je dołączyć do naszej tuby. Pamiętajmy jednak, że w takim przypadku będziemy mieli do czynienia z przesyłką dłużycową. Jej obsługa przez firmę kurierską będzie nas kosztowała więcej niż w przypadku standardowego pakunku.

Pomyśl o dodatkowym zabezpieczeniu


Rolety mogą być wykonane bardzo różnie. Na pewno nie chcielibyśmy narazić się na stratę finansową, dlatego też zawsze należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu. Bardzo przydadzą się tutaj taśmy z napisem OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Da to naszemu kurierowi jasny przekaz, że powinien się obchodzić z naszą paczką bardzo ostrożnie. Oczywiście wówczas firma potraktuje nasz pakunek jako przesyłkę niestandardową. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami, jednak warto wydać parę złotych więcej za gwarancję bezpieczeństwa.
Zastosowanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zastosowanie

Nasze opakowania najlepsze dla rolet!


Dlaczego opakowania dostępne w sklepie Neopak idealnie nadają się do rolet? Nasze produkty cechuje bardzo wysoka jakość wykonania. Ponadto wśród naszych opakowań, znajdują się produkty ekologiczne, takie jak np. kartony czy tuby. Tektura, z której zostały wykonane jest w 100% biodegradowalna. Można więc po zużyciu oddać takie opakowanie do recyklingu bez żadnych obaw. Dodatkowo musimy wspomnieć o tym, że u nas dostaniesz najlepszy towar w atrakcyjnej cenie.
Jak zabezpieczyć i wysłać rolety okienne kurierem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie