Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecpiątek, 28 października 20225 minut czytanialiczba wyświetleń: 1734
Ilość komentarzy: 0

Jak zabezpieczyć towar na palecie do wysyłki - krok po kroku

Zapakowanie przesyłki paletowej nie jest z pewnością łatwym zadaniem, w szczególności jeżeli nie miałeś zbyt dużego doświadczenia z wysyłką produktów takim sposobem. Zobacz więc na co zwrócić największa uwagę podczas organizowanie przesyłki paletowej oraz sprawdź jakie narzędzia będą niezbędne.

Pakowanie towaru na palecie krok po kroku

Kartony paletowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony paletowe

1. Znajdź paletę i ustaw ją w odpowiednim miejscu

Pakowanie produktów na palecie zaczniemy oczywiście od odnalezienia palety w odpowiednim rozmiarze, a następnie ustawimy ją w miejscu, w którym następnie będzie wygodnie zabezpieczyć całość. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na fakt, iż nie opłaca się wybierać mniejszej palety, której wysyłka będzie tańsza ze względu na możliwość uszkodzenia zawartości. Jest to szczególnie istotne jeżeli mamy do czynienia z drogocennym sprzętem elektronicznym bądź innymi produktami o dużej wartości. Pamiętaj, że niezadowolony klient nie powróci do twojej oferty, a może pozostawić wiele negatywnych opinii w internecie, co znacząco spowolni rozwój twojej firmy.

2. Skompletuj niezbędne narzędzia

Kolejnym krokiem zbliżającym nas do odpowiedniego zabezpieczenia palety będzie odnalezienie wszystkich niezbędnych narzędzi. Będą to między innymi folia stretch, taśma pakowa czy taśmy spinające wykonane z polipropylenu. W zależności od masy produktów oraz ich rozmiarów potrzebne mogą być różne narzędzia, aczkolwiek część z nich będzie niezmienna w każdej sytuacji. Przemyśl więc co będzie niezbędne i przynieś wszystko na swoje stanowisko pracy. Odpowiednia organizacja pozwoli zaoszczędzić czas oraz niepotrzebne nerwy podczas wykonywania obowiązków.
wózek paletowy

3. Umieść produkty na palecie

Po zorganizowaniu swojego stanowiska pracy będziesz musiał przetransportować produkty, które trafią na paletę oraz umieścić je na niej. Podczas tej czynności warto zapamiętać, że cięższe kartony umieszczamy zawsze na samym dole, a te o mniejszej masie powinny trafić na wierzchnią warstwę. Wynika to z faktu, iż niewielkie kartony pod naciskiem tych o dużej masie mogą zostać zniszczone, a w najgorszej sytuacji pozostałe kartony zmienią położenie, co może skutkować rozkompletowaniem przesyłki. Przemyśl więc na samym początku w jaki sposób będzie najlepiej poukładać kartony bądź inne przedmioty, które musisz przetransportować.

4. Zabezpiecz całość

Kolejnym etapem, który będzie równie istotny jak ten poprzedni jest zabezpieczenie zawartości palety. W zależności od tego czy mamy do czynienia z ciężkimi kartonami czy z nieco mniejszymi artykułami konieczne może okazać się użycie taśmy spinające PP, która przymocuje cały ładunek do podstawy. Wtedy podczas transportu na samochodzie dostawczym żadne wstrząsy nie będą straszne dla naszej przesyłki. Jeżeli jednak nadajesz nieco mniejsze przedmioty na niewielkich paletach wystarczająca będzie folia stretch. Pamiętaj jednak, aby podczas owijania zahaczać o brzegi palety, gdyż dzięki temu całość będzie trzymała się znacznie stabilnie. Jest to dosyć istotna kwestia, a wielu pracowników magazynu zapomina o tym.

5. Ostatni krok

Po wykonaniu wszystkich wcześniej wymienionych punktów będziemy mieli przygotowaną już przesyłkę paletową. Ostatnim krokiem będzie umieszczenie etykiety nadawczej, którą możemy wydrukować z użyciem specjalnych etykiet samoprzylepnych lub zwykłej kartki w formacie A4. Pierwsza opcja będzie znacznie korzystniejsza przy prowadzeniu działalności, gdyż dzięki temu zaoszczędzimy czas potrzebny na przygotowanie przesyłki oraz nie będziemy musieli martwić się o to czy posiadamy wystarczająco dużo taśmy pakowej w przeźroczystym kolorze. Ostatnim już krokiem będzie przetransportowanie całości przy użyciu wózka paletowego ręcznego lub bardziej profesjonalnych sprzętów do miejsca składowania, skąd kurier odbierze nasz ładunek.

Co jest niezbędne podczas pakowania przesyłki paletowej?

Chyba każda osoba pracująca na magazynie oraz innych stanowiskach w różnych firmach zdaje sobie sprawę z tego, że podczas wykonywania obowiązków narzędzia dobrej jakości dostępne pod ręką są bardzo istotnym elementem. Dzięki temu zatrudniony jest w stanie znacznie szybciej wykonać powierzone zadania, a przy tym obsłużyć większą liczbę klientów w tym samym czasie. Będzie to miało również znaczenie jeżeli chodzi o jakość oferowanych usług. Taśmy, dyspensery czy inne tego typu narzędzia muszą spełniać podstawowe wymagania. Dzięki temu jakość zapakowania artykułów będzie znacznie lepsza. Wszystko to przełoży się na skrócenie czasu realizacji oraz zmniejszy się prawdopodobieństwo uszkodzenia przesyłki. Zobacz jakie narzędzia będą pomocne podczas pakowania przesyłki paletowej oraz przekonaj się na co zwrócić największa uwagę.

palety
 • Taśma pp do mocowania

Podczas zabezpieczania większych artykułów transportowanych na duże odległości bardzo często wykorzystuje się taśmy polipropylenowe, które mogą być mocowane przy użyciu specjalnych spinek bądź innych maszyn zgrzewających taśmę. Użycie tego typu akcesoriów sprawi, że ładunek będzie przymocowany solidnie do podstawy, a prawdopodobieństwo przemieszczenia się będzie bardzo niewielkie. Jeżeli więc nie jesteś pewien czy najpopularniejsza folia stretch będzie wystarczająco mocna warto zainwestować w odpowiednie taśmy mocujące. Jeżeli nadajesz sporo przesyłek paletowych z pewnością znajdą one zastosowanie przy zabezpieczaniu wielu zamówień.
 • Folia stretch

Folia stretch jest nieodłącznym elementem każdego magazynu wysyłkowego. Dostępne są one w bardzo wielu rozmiarach począwszy od folii minirap, która bardzo dobrze zabezpieczy niewielkie butelki oraz inne płynna produkty przed rozlaniem się do większego zbiorczego opakowania. Jeżeli jednak poszukujesz folii stretch do pakowania na paletach warto będzie zainwestować w te o większej szerokości, dzięki czemu za jednym razem owiniemy większą powierzchnię. Jeżeli zastanawiasz się czy lepsza będzie folia przezroczysta czy w jakimś konkretnym kolorze rozważ czy na pierwszy rzut oka widać co znajduje się wewnątrz opakowań kartonowych. Może się zdarzyć, że folia bezbarwna będzie lepsza, ale polecamy stosować ją wyłącznie wtedy, gdy na opakowaniu widnieje twoje logo i w ten sposób chcesz zareklamować swoją działalność. Zaś przypadkach gdy zawartość jest dokładnie opisana i będzie to na przykład coś o dużej wartości przemyśl czy nie opłaca się wybierać folii stretch w czarnym kolorze ze względu na ochronę zawartości przed nieuczciwymi pracownikami firm kurikurierskich.
 • Taśma pakowa z dyspenserem

Taśma pakowa tak samo jak wcześniej wspomniana folia stretch jest spotykana na każdym magazynie oraz podczas prowadzenia wielu innych działalności gospodarczych. Służy ona do zaklejania kartonów, ale również możemy dzięki niej zabezpieczać przesyłki paletowe. Podczas dokonywania wyboru hurtowni z akcesoriami do pakowania nie zwracaj uwagę wyłącznie na atrakcyjną cenę, ale sprawdź również inne parametry taśmy. Najtańsze artykuły bardzo często nie spełniają podstawowych wymagań i bardzo słabo trzymają się podłoża. Z pewnością nie chcesz kupić produktów, które nie spełniają wymagań, gdyż bardzo często będzie kończyło się to ponowną wyprawą do pobliskiego sklepu. Jeżeli zaś chcesz wykorzystać taśmę dodatkowo do promowania możesz zdecydować się na zakup takiej, która będzie zawierała twoje logo bądź inne przydatne informacje.

Kiedy stosuje się przesyłki paletowe?

Przesyłki paletowe nie są zbyt rozpowszechnione ze względu na specyficzne zastosowania oraz dosyć spore koszty wysyłki. Są one jednak niezbędne w wielu sytuacjach. Zobacz kiedy najczęściej nadaje się przesyłki na paletach w życiu codziennym oraz podczas prowadzenia dziadziałalności
 • Dystrybucja z magazynów na sklepy

Praktycznie wszystkie zakłady wytwarzające jakieś produkty korzystają właśnie z przesyłek paletowych transportowanych własnymi pojazdami dostawczymi lub firmami kurierskimi. Dzięki możliwości wysyłki wielu kartonów jednorazowo jesteśmy w stanie znacznie szybciej dostarczyć wszystkie niezbędne artykuły do miejsca docelowego.
 • Wysyłanie większych artykułów

Przesyłki paletowe będę jednak wykorzystywane nie tylko podczas prowadzenia działalności gospodarczej, ale również sytuacjach, gdy konieczne będzie przetransportowanie nieco większych artykułów. Na przykład dzięki takiej możliwości wyślemy duże i ciężkie części samochodowe, które są problematyczne w przewożeniu samochodem osobowym.
fot.pixabay
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie