Aneta BurzyAneta Burzyniedziela, 27 marca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1281
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować paczkę?

Produkty w kartony pakuje się każdego dnia. Kartony wykorzystuje się do przesyłania różnego typu przedmiotów i właśnie do ich rozmiaru i wagi należy dopasować rodzaj kartonów. Ale karton to nie jedyny element, o którym powinniśmy pamiętać pakując towary. Trzeba mieć również na względzie odpowiednie zabezpieczenie przesyłanych przedmiotów, by nie uległy uszkodzeniu podczas transportu oraz odpowiednie zabezpieczenia, o czym jeszcze należy pamiętać? 

Karton - jaki karton wybrać?


Wybór odpowiedniego kartonu powinien być uzależniony od dwóch aspektów - wagi produktu, który zapakujemy, bo od tego będzie zależał rozmiar i typ pudełka oraz waga przedmiotu, która zdeterminuje wybór gramatury kartonu. 

Rodzaj kartonów można z łatwością dopasować do produktu, który chcemy wysłać. Przykładowo do przechowywania dokumentów w archiwum najlepiej sprawdzą się kartony archiwizacyjne z wiekiem i uchwytami, dzięki którym z łatwością można będzie przenosić pudełka z miejsca na miejsce. Laptopy i telefony można wysłać używając fixboxów, które dzięki specjalnej membranie utrzyma je w miejscu i nie ulegną uszkodzeniu w trakcie transportu.

Prezenty można wręczyć w ozdobnych pudełkach wykończonych warstwą laminatu, które będą się prezentowały elegancko, a które dzięki szerokiemu asortymentowi dopasujemy do każdej okazji. Wypieki i rękodzieło można wyeksponować używając pudełek z oknem. Znajdą się także specjalne pudełka na butelki wina.

Wypełniacz - zabezpieczenie produktu przed uszkodzeniem


Wypełniacze będą niezbędne przy amortyzowaniu wstrząsów i zapobieganiu przemieszczaniu się przedmiotów. W tym celu można użyć:
 • Bibuły do pakowania
 • Wioliny inaczej zwanej wełną drzewną
 • Sizzlepak
 • Folii bąbelkowej
 • Papieru nacinanego
 • Poduszek powietrznych 
 • Chrupek skropak i flopak


pakowanie paczki, zaklejanie paczki taśmą, ozdabianie pudełek
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Taśma pakowa


Do zaklejenia większości kartonów przyda się również taśma, która zabezpieczy kartony przed otwarciem podczas transportu. W asortymencie neopak można wybierać spośród wielu rodzajów taśm, między innymi:
 • Taśmy papierowe
 • Taśmy brązowe
 • Taśmy akrylowe
 • Taśmy kolorowe
 • Taśmy z nadrukiem

Kangurki


Koperty kurierskie przydadzą się szczególnie w firmach, które do przesyłek dołączają dokumenty. Mogą to być listy przewozowe, instrukcje obsługi, czy karty gwarancyjne albo dokumenty celne, które powinny być łatwo dostępne. Poza tradycyjnymi kangurkami foliowymi w neopak dostępna jest również ich wersja ekologiczna.

Etykiety samoprzylepne


Dla paczek, które nie potrzebują listów przewozowych i innych dokumentów do nich dołączanych, etykietę nadawczą można wydrukować na etykietach samoprzylepnych. Na etykietach samoprzylepnych bardzo łatwo nadrukować dane, nawet na zwykłej, domowej drukarce.

Uwaga szkło - etykiety fragile


Etykiety z informacją o zawartości delikatnych produktów będą niezastąpione podczas przesyłania kruchych przedmiotów, a także takich, którymi nie powinno się rzucać podczas rozładunku. Tego typu etykieta nie gwarantuje ostrożniejszego obchodzenia się z paczką przez firmę kurierską. W tym celu dobrze jest wykupić dodatkową usługę lub ubezpieczenie. Produkty delikatne należy też odpowiednio zapakować, tak by zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia.
jak zapakować paczkę, pakowanie kartonów, pakowanie paczek
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie