Paweł SaigomadePaweł Saigomadesobota, 25 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3862
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować paczkę do paczkomatu InPost?

Chcesz zakładać swój własny sklep internetowy? A może już go prowadzisz i zastanawiasz się nad tym, czy nie wprowadzić dla swoich Klientów opcji wysyłki paczkomatami InPost? Chyba z każdego punktu widzenia, byłoby to rozwiązanie godne rozważenia. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na statystyki. Spółka zarządzana przez Rafała Brzoskę deklaruje, że w 2021 roku doręczyła aż ponad 517 mln przesyłek. Jaka część z nich została doręczona do paczkomatów? Mowa tutaj o zawrotnej liczbie 355 mln sztuk. Tak więc naszym zdaniem liczby te mówią same za siebie. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, dobrze byłoby, gdybyś wiedział jak zapakować paczkę do paczkomatu. Szukasz informacji na ten temat? Jesteś we właściwym miejscu.

Kobieta stojąca przy paczkomacie z przesyłką

Zalety korzystania z paczkomatów


Korzystanie z paczkomatów jest coraz popularniejsze. Jako osoba pracująca w branży e-commerce powinieneś mieć świadomość trendów, a przede wszystkim wymagań i oczekiwań Klientów. Dziś, gdy konkurencja nie śpi, a internet wręcz zalany jest różnego rodzaju produktami, w wyższych lub niższych cenach znaczenie mają także inne aspekty, jeśli chodzi o zadowolenie Klientów. Jednym z nich jest szybka i tania dostawa. To kolejny powód ku temu, aby wybrać paczkomaty. Jest ich więcej. Chcesz je poznać?
 1. Elastyczność - czyli bezproblemowy odbiór. Niegdyś ta cecha była przypisana kurierom. Wszak możliwość zamówienia przesyłki do domu, biura, czy nawet hotelu wydawała się szczytem marzeń. Podobnie jak opcja dostarczenia w sobotę lub wyboru godziny, w której przesyłka ma być dostarczona. Choć w przypadku kurierów, często było to dodatkowo płatne. Z chwilą pojawienia się paczkomatów, standardy bardzo się zmieniły. Paczkę można odebrać dosłownie o każdej porze dnia lub nocy. Na odbiór jest 48 godzin.
 2. Dostępność - ogólna liczba paczkomatów InPost w roku 2021 wynosiła 20 367, z czego aż 16 455 działało na naszym rodzimym rynku. Jak widzisz, można powiedzieć, że tuż za każdym rogiem, znajduje się paczkomat, do którego możesz przesłać zamówienie dla swojego Klienta.

Wymiary skrytek w paczkomatach


Paczkomaty InPost wyposażone są w trzy rozmiary skrytek. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Jak to możliwe? Chociażby tak, że większą wagę przykładasz do wyboru wielkości kartonów. Nie pakujesz książek w kartony, które mają wysokość większą niż 8 cm, a raczej postawisz na owijki do książek. Zasada jest bardzo prosta. Im mniejsza skrytka, tym niższy koszt przesyłki. W ofercie sklepu Neopak znajdziesz specjalne kartony do paczkomatów. Maksymalne wymiary paczek:
 • gabaryt A – maksymalne wymiary 8x38x64 cm;
 • gabaryt B – maksymalne wymiary 19x38x64 cm;
 • gabaryt C – maksymalne wymiary 41x38x64 cm.

Niebieski paczkomat z niektórymi otwartymi skrytkami i przesyłkami w środku
Kartony do paczkomatów

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony do paczkomatów

Pakowanie paczki InPost - dowiedz się jak zrobić to krok po kroku


Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, decydując się na wysyłkę paczek za pośrednictwem paczkomatów, są maksymalne wymiary skrytek. Ciekawa informacja jest taka, że niezależnie od tego, którą skrytkę wybierzesz, waga maksymalna wynosi 25 kg. Załóżmy więc, że masz do spakowania zamówienie. Co w tej sytuacji powinieneś zrobić?
 1. Sprawdź wymiary przedmiotu, który wysyłasz i dobierz odpowiedni karton - pamietaj, że nie może być ani za mały, ani za duży. Mając na uwadze maksymalne wysokości skrytek InPost, wybierz w miarę możliwości opakowanie, które pozwoli Ci na zminimalizowanie kosztów. Kartony, to nie jedyne rodzaje opakowań, których możesz używać. Koperty bąbelkowe, owijki na książki i foliopaki również doskonale się sprawdzą.
 2. Zadbaj o bezpieczeństwo - skoro wybrałeś już wielkość i rodzaj opakowania, zabezpiecz przesyłkę. Folia bąbelkowa lub papier pakowy - to propozycje, które będą w tym zakresie niezastąpione. Po umieszczeniu produktu w opakowaniu wypełnij wolne przestrzenie. Jednym z produktów, który idealnie się nada jest skropak. Na sam koniec używając solidnej taśmy pakowej zamknij karton.
 3. Oznacz paczkę i naklej list przewozowy - jeśli wysyłasz szkło lub inne przedmioty wrażliwe, oznacz opakowanie naklejką "Uwaga szkło" lub "Fragile". Na koniec naklej list przewozowy. Ułatwią Ci to kangurki - dbaj o to, aby proces pakowania był maksymalnie uproszczony. Dzięki temu zaoszczędzisz czas.

Paczka oklejona taśmą z napisem fragile

Jak zapakować paczkę do paczkomatu? Podsumowanie


Mamy nadzieję, że z naszego artykułu wywnioskowałeś, iż zdecydowane warto zaoferować Klientom formę wysyłki, jaką są paczkomaty InPost. Dostępność skrytek, możliwość odbioru o dowolnej porze, szybkość wykonania usługi oraz wygoda - to wszystko przemawia za tym, aby zaoferować ten rodzaj usługi. Nadawanie przesyłek jest równie proste i szybkie, jak ich odbiór. A wysokiej jakości kartony oraz różnego rodzaju akcesoria do magazynu sprawią, że praca będzie przyjemniejsza i wydajniejsza. Nie omieszkamy też wspomnieć o rabatach, które czekają na Ciebie, w przypadku zakupu większej ilości danego produktu. Informacje szczegółowe znajdują się na kartach produktowych. Masz jakieś pytania? Zachęcamy Cię do kontaktu z Działem Obsług Klienta. Od naszych pracowników, dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz.
Wkładanie paczki do paczkomatu
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie