Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 12 kwietnia 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1816
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować paczkę Vinted?

Jak zapakować paczkę Vinted?


Coraz chętniej korzystamy z zakupów przez internet, a branża e-commerce w znacznym stopniu rozwija się od dłuższego czasu, sprawiając, że obecnie istnieje coraz mniej przedmiotów, produktów czy towarów, których nie możemy kupić przez internet. Sprzedaż internetowa posiada praktycznie same plusy, począwszy od tego, że robiąc zakupy przez internet, oszczędzamy przede wszystkim czas, a jak wiadomo, czas to pieniądz, w szczególności w dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas żyje w biegu i ciągle narzekamy na niedobór czasu. Ponadto zakupy internetowe to również możliwość znalezienia najtańszej oferty. Oszczędność czasu i pieniędzy to dwa najczęściej podawane argumenty, przez które ludzie wolą robić zakupy przez internet aniżeli w stacjonarnych sklepach.

Podobnie sprawa wygląda z przedmiotami czy odzieżą, których już nie potrzebujemy, powstaje coraz więcej ciekawych portali, które oferują nam możliwość darmowego wystawiania ogłoszeń, w których możemy zaoferować sprzedaż takich produktów. Jednym z takich serwisów jest Vinted. W dalszej części tego artykułu opiszemy pokrótce historię powstania tego serwisu, sposób jego działania, a także to, w jaki sposób powinniśmy zapakować paczkę, wysyłając ją za pomocą właśnie tego serwisu.

używane rzeczy


Czym jest serwis internetowy Vinted?


Serwis internetowy Vinted to platforma handlowa, która umożliwia osobom prywatnym sprzedaż używanej lub nowej, niepasującej odzieży, akcesoriów, książek, gier i wielu innych przedmiotów z podobnych kategorii. Na chwilę obecną Vinted to serwis internetowy działający w szesnastu krajach.

Vinted powstał przez zupełny przypadek, pomysłodawcami oraz założycielami tego świetnego serwisu byli Milda Mitkute, oraz Justas Janauskas. Jak to wszystko się rozpoczęło? Milda chciała się przeprowadzić, jednak natłok odzieży, której nie używała od dłuższego czasu, przeszkadzałby jej sprawnie przeprowadzić ten proces. Jej przyjaciel Justas wyszedł z pomocną ręką, tworząc stronę, na której jej przyjaciele mogli łatwo pozyskać ubrania, którymi byli zainteresowani. Pomysł ten odbił się głośnym echem, media podłapały temat, a w roku 2008 oficjalnie powstało Vinted.

Vinted pozwala na sprzedaż używanych rzeczy, których już nie potrzebujemy, można śmiało powiedzieć, że serwis ten jest największym na świecie second-handem, który na chwilę obecną zrzesza około 75 milionów użytkowników, z kolei zatrudnionych w tej firmie jest około jednego tysiąca osób.

używane, niepotrzebne przedmioty
Opakowania e-commerce

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania e-commerce


Jak działa serwis Vinted?


Skoro wiemy już, jak powstał ten serwis, to sprawdźmy, w jaki sposób działa i na czym polega sprzedawanie i kupowanie towarów z drugiej ręki w tym serwisie. Najpierw przyjrzyjmy się procesowi sprzedaży. Jak tego dokonać? To proste. Dodanie przedmiotu na sprzedaż jest niesamowicie proste, wystarczy, że ściągniesz aplikację, zrobisz zdjęcia przedmiotu, który chcesz sprzedać, dokładnie go opiszesz, ustalisz satysfakcjonującą Cię cenę, a na koniec klikniesz, dodaj. W momencie kiedy ktoś kupi Twój przedmiot, wystarczy, że spakujesz go, wydrukujesz etykietę nadawczą, umieścisz ją na paczce i przekażesz paczkę do wysyłki w ciągu pięciu dni. W momencie, kiedy kupujący potwierdzi, że przesyłka jest zgodna z opisem, otrzymujesz pieniądze najszybciej jak to możliwe.

Jak kupić na Vinted? Po ściągnięciu aplikacji wystarczy, że zaczniesz wyszukiwać interesujący Cię przedmiot. Możesz skontaktować się ze sprzedającym w celu pozyskania dodatkowych informacji o przedmiocie. Jeśli się zdecydujesz, wystarczy kliknąć przycisk kup i zapłacić za przedmiot jednym z wielu sposobów. Zostaniesz poinformowany o każdym kroku, jaki będzie przechodził wysłany przedmiot. Po odebraniu wystarczy, że potwierdzisz, że przedmiot zgadza się z wcześniejszym opisem.

sprzedaż ciuchów


Jak zapakować przesyłkę Vinted?


Zapakowanie paczki to jeden z podstawowych czynników, który może zadecydować o udanej, obopólnie pozytywnej transakcji w serwisie Vinted. Nikt z nas nie chciałby sprzedać przedmiotu praktycznie w idealnym stanie i otrzymać jego zwrot w wyniku zaniedbania i nieodpowiedniego zabezpieczenia paczki, w wyniku czego wysłany przedmiot uległ uszkodzeniu. Jak więc powinniśmy zapakować używaną odzież, by ta dotarła do drugiej osoby w stanie nienaruszonym?

Po pierwsze odpowiednie opakowanie. To klucz do sukcesu. Polecamy do tego przede wszystkim opakowania kartonowe lub opakowania tekturowe, które będą chroniły odzież przed uszkodzeniami mechanicznymi z zewnątrz. Wiadomym jest przecież, że paczki nie maja lekko w trakcie transportu i mogą niejednokrotnie być narażona na różnego rodzaju uszkodzenia, uderzenia, wstrząsu, upadki i tym podobne.

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest wilgoć, która na pewno nie będzie sprzyjała tekstyliom, które włożymy do tekturowego opakowania. Dlatego warto zaopatrzyć się w folię stretch. Dlaczego? Folia stretch idealnie zabezpieczy wszelkiego rodzaju ubrania przed negatywnym wpływem wilgoci. Alternatywą dla tego rozwiązania mogą być woreczki strunowe, dostępne są w naprawdę dużych rozmiarach.

Ostatni etap to odpowiednie zabezpieczenie samego pudełka, czy kartonu. Taśma pakowa, a także folia stretch może okazać się zbawienna. Polecamy również odpowiednio owinąć taką paczkę folią stretch, jeśli wcześniej zdecydowaliśmy się na woreczki strunowe. Na sam koniec etykieta nadawcza, którą możemy włożyć w przylgę, przylgi to specjalne koperty z tworzywa sztucznego, które zapewnią czytelność etykiety na każdym etapie transportu. Po tym wszystkim wystarczy nadać przesyłkę we wcześniej wybranym przez nas punkcie nadawczym.

karton wysyłkowy


Gdzie kupić materiały do pakowania przesyłki z Vinted?


Wszelkiego rodzaju materiały, takie jak taśma pakowa, folia stretch, woreczki strunowe czy tekturowe opakowania możesz kupić w naszym sklepie internetowym pod adresem neopak.pl. Jest to rozwiązanie w szczególności korzystne dla osób, które planują systematycznie pozbywać się nieużywanych elementów garderoby. Posiadamy najniższe możliwe ceny, a także bardzo szeroki wybór produktów. W przypadku pytań lub wątpliwości zawsze służymy pomocną dłonią. Zapraszamy!
szafa z ubraniami
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie