Jakub BieleckiJakub Bieleckiśroda, 22 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2627
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować pieniądze jako prezent?

Pakowanie prezentów jest równie ważne jak sam prezent. W końcu pierwsze wrażenie ma znaczenie! Kiedy mówimy o prezentach pieniężnych, zadaniem jest zapakowanie ich w sposób, który będzie wyglądał elegancko i starannie. W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić kilka pomysłów na to, jak zapakować pieniądze na prezent.

Wręczanie prezentów w formie pieniężnej jest popularne. Dzięki temu obdarowana osoba może samemu kupić wybraną rzecz. Nierzadko takie podarunki wręczane są w ramach rodziny - zwykle dzieciom i nastolatkom. Pieniądze mogą być dodatkiem do prezentu lub stanowić samodzielny podarunek. Warto pomyśleć o ich odpowiednim zapakowaniu.

W co zapakować pieniądze?


Pakowanie pieniędzy nie należy do trudnych zadań. Ich niewielki rozmiar sprawia, że zmieszczą się właściwie w każdym opakowaniu. Warto postarać się o opakowanie estetyczne. W Neopaku mamy następujące opakowania na pieniądze:
 • papierowe koperty
 • koperty ozdobne
 • ślubne koperty
 • ozdobne pudełka
 • drewniane skrzynki
w co zapakować pieniądze
Wszystkie wymienione rodzaje opakowań doskonale sprawdzą się jako sposób zapakowania pieniędzy. 

Ozdobne koperty - dobry sposób na pakowanie pieniędzy


Bardzo dobrym wyborem są ozdobne koperty. Są one łatwe w użyciu, dostępne w różnych kolorach i wzorach, a także zapewniają dyskretność w przypadku, gdy nie chcemy ujawniać kwoty, jaką podarowaliśmy. Koperty są również bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają na łatwe i szybkie wręczenie prezentu. Dzięki temu, że są małe i lekkie, można je swobodnie umieścić w torebce lub kieszeni.

Rodzaje ozdobnych kopert, do których można zapakować pieniądze to:
jak zapakować pieniądze na prezent

Duży wybór pozwala nieźle dobrać wygląd, wielkość i sposób wykończenia koperty ozdobnej do swoich upodobań. Często goście decydują się też na zakup kopert w zestawie z kartkami z życzeniami. Mogą tam być życzenia urodzinowe, świąteczne lub ślubne.
Koperty ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty ozdobne

Czy koperty ozdobne są ekologiczne?


Papierowe koperty są uważane za bardziej ekologiczne niż wiele innych opakowań, takich jak plastikowe torby lub opakowania foliowe, ponieważ są biodegradowalne i mogą być łatwo recyklingowane. Wykonane z papieru koperty posiadają też pasek z klejem. Dzięki temu nie trzeba używać do pakowania dodatkowych klejów i taśmy.

Jeśli szukają Państwo przyjaznego dla środowiska opakowania na prezent w formie pieniężnej, koperty ozdobne będą dobrym wyborem.


Pieniądze można też zapakować do niedużego pudełka ozdobnego


Płaskie pudełka ozdobne to kolejny dobry wybór, szczególnie jeśli chcemy zrobić wrażenie na obdarowanej osobie. Pudełka te są wykonane z trwałego materiału, a ich ozdobne wykończenia sprawiają, że prezent wygląda wyjątkowo pięknie i stylowo. Pudełka można wybrać w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do wielkości podarunku.Dobrym wyjściem jest też wybór jeszcze bardziej eleganckiego opakowania - drewnianej skrzynki. Pudełka drewniane należą do najbardziej eleganckich i wytrzymałych opakowań. Oprócz świetnego, wręcz luksusowego wyglądu, mają też inną zaletę. Można w nich coś przechowywać już po odebraniu prezentu - pieniędzy. Drewniane skrzynki często służą bowiem za pojemniki na domowe drobiazgi, na przykład biżuterię, dokumenty, czy inne nieduże przedmioty.

Dlaczego warto pakować pieniądze w pudełko ozdobne lub skrzynkę


Zalety pakowania pieniędzy do pudełek ozdobnych:
 • estetyczny wygląd
 • trwałość
 • prezent jest większy, niż taki zapakowany w kopertę
 • pudełko jest uniwersalne - można go używać także po odebraniu w nim prezentu
 • koszt zakupu jest wyższy, niż w przypadku kopert - prezent staje się bardziej elegancki
 • możliwość wykonywania dodatkowych nadruków lub grawera w drewnie
 • do wielokrotnego użytku

Nietypowe sposoby pakowania prezentów


Istnieje również wiele innych pomysłów na pakowanie prezentów pieniężnych. Można na przykład złożyć banknoty w kształt kwiatka lub serca i umieścić je w ozdobnej kopercie. Warto również pomyśleć o wykorzystaniu ozdobnych papierów i wstążek, które dodadzą prezentowi elegancji i szyku. Trzeba przy tym jednak pamiętać, aby nie uszkodzić pieniędzy.

Pieniądze czasami są też dołączone do innych prezentów. Mogą to być słodycze, zabawki, kosmetyki, czy inne przedmioty. Wtedy stają się dodatkową niespodzianką stanowiąc wartość poza samym prezentem.

Jak zapakować pieniądze na prezent ślubny?


Pieniądze są częstym prezentem ślubnym. Takie wsparcie Młodej Pary na początku nowej drogi życia stało się już pewnego rodzaju tradycją.Pieniądze zwykle są wtedy pakowane w koperty. Aby dopasować ich wygląd do charakteru wydarzenia, warto pakować pieniądze w kopertę ślubną. Takie koperty charakteryzują się:
 • estetycznym wykończeniem
 • wykonaniem z papieru o podwyższonej gramaturze
 • często dość nietypowym formatem - np. są kwadratowe


Najczęściej osoby wręczające taki prezent wybierają kopertę, która posiada dołączoną kartkę z życzeniami. Taki zestaw staje się kompletnym prezentem wraz z umieszczonymi w kopercie pieniędzmi.
Jak zapakować pieniądze jako prezent?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie