Aneta BurzyAneta Burzyponiedziałek, 1 maja 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1094
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować sześciokątne pudełko?

Opakowania kartonowe o podstawie czworokątnej są najbardziej uniwersalne i popularne. Czasami mamy jednak potrzebę uczynienia sprzedawanego produktu lub wręczanego prezentu ciekawszym i bardziej wyróżniającym się. Wówczas przyjdą nam na pomoc opakowania o bardziej charakterystycznych kształtach. Doskonałym przykładem są pudełka sześciokątne. Dostępne są one w różnych wariantach. Często wykonane są z tektury karbowanej. Pudełka sześciokątne znajdziemy też wśród pudełek z oknem. Najczęściej występują jako pudełka z wiekiem.

Z pudełkami sześciokątnymi wiąże się jednak pewne dodatkowe wyzwanie. Zapakowanie pudełka o prostokątnej podstawie w dodatkowy papier pakowy lub ozdobny jest stosunkowo łatwe. W przypadku opakowań sześciokątnych jest to trudniejsze.

sześciokątne pudełko z tektury karbowanej

Jak zapakować sześciokątne pudełko? Opcja łatwa


Najprostszym rozwiązaniem jeśli chcemy dodatkowo zapakować sześciokątne pudełko jest zrobienie tego przy pomocy bibuły. Zaletą tego materiału jest to, że wygląda on dobrze nawet jeśli nie przylega dokładnie do brzegów opakowania. Może być wręcz nieco niechlujnie. Im więcej będzie się działo tym lepiej. Najprościej jest ułożyć sześciokątne pudełko centralnie na dużym arkuszu bibuły, zawinąć ją na brzegi opakowania i związać u góry. Posłużyć można się ozdobną wstążką. Alternatywą dla bibuły marszczonej w tym rozwiązaniu może być celofan do pakowania lub metalizowany arkusz foliowy.

kolorowe bibuły marszczone mogą być wykorzystane do zapakowania sześciokątnego pudełka

Pakowanie sześciokątnego pudełka dla bardziej zaawansowanych


Jeśli chcemy aby opakowanie było bardziej dopasowane do naszego sześciokątnego pudełka możemy zastosować nieco bardziej pracochłonne rozwiązanie dla bardziej zaawansowanych. Z pewnością się jednak opłaci.

Proponowany przez nas sposób zapakowania sześciokątnego pudełka będzie polegał na wycięciu dla niego dokładnie dopasowanego opakowani z papieru kolorowego w formie siatki geometrycznej odpowiadającej jego kształtowi. Zrobić można to w następujących krokach:
 1. Bierzemy duży arkusz ozdobnego papieru.
 2. Przykładamy dnem nasze sześciokątne pudełko w środku wewnętrznej strony arkusza i obrysowujemy je ołówkiem.
 3. Od boków narysowanej podstawy pudełka rysujemy ołówkiem prostokątne boki o długości odpowiadającej wysokości pudełka. 
 4. Z jednej strony każdej ścianki przewidujemy niewielki dodatkowy pasek zakładki do sklejenia w kształcie trapezu. Dla pewności warto go narysować.
 5. Wycinamy tak narysowaną siatkę geometryczną.
 6. Możemy ją najpierw skleić, a następnie wsunąć pudełko w tak stworzone opakowanie, albo sklejać je od razu na pudełku. Posłużyć możemy się klejem biurowym lub dwustronną taśmą klejącą, przykładowo błoną klejową.
 7. Analogicznie postępujemy wykonując opakowanie na wieczko pudełka.
Pudełka z oknem

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudełka z oknem

Prawdziwe wyzwanie - sześciokątne opakowanie origami


Wykonanie sześciokątnego opakowania origami to już wyższa szkoła jazdy. Uzyskany efekt z pewnością zaskoczy każdego obdarowanego. Trudno jest opisać w jaki sposób takie opakowanie wykonać. Trzeba to zobaczyć na własne oczy. Na YouTube znajdziecie wiele filmów prezentujących ten proces. Jedne z nich przedstawiamy poniżej. W sklepie Neopak znajdą Państwo natomiast szeroki wybór papieru do origami.A może nie pakować?


Wybierając sześciokątne pudełko na towar lub prezent zawsze można wziąć pod uwagę aby dodatkowo go nie opakowywać. Wykonane z tektury pudełka sześciokątne dostępne w sklepie Neopak są bardzo estetyczne i eleganckie. Brak dodatkowego opakowania z pewnością docenią osoby troszczące się o środowisko. Niektóre produkty mogą poza tym wyglądać wręcz bardziej elegancko w surowym sześciokątnym pudełku z tektury karbowanej. Takie pudełko możemy też ozdobić jakimś drobnym elementem, przykładowo przewiązać rafią dekoracyjną lub zaopatrzyć w kokardę.
Jak zapakować sześciokątne pudełko?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie